"Houkání"

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Troll
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 18 zář 2013, 08:40

"Houkání"

Příspěvek od Troll »

Zdravím,

1) mám Stilo s motorem 1.8 16V, momentálně je po výměně rozvodů, nicméně když někam dojedu a zastavím (nastartováno, zatažená ručka), tak to v přední části divně vrže, což může být nárazníkem, či mřížkama. Ale co mě sere víc, když vypnu motor, tak to divně jakoby "zahouká". Jako kdyby něco dobíhalo nebo nevím jak bych to vysvětlil. Nevíte někdo co s tím?

2) přemýšlel jsem buď o úpravě stávajícího, ale spíš výměně za jiný motor. Věděl by někdo jaký motor by tam šel nacpat? (čím větší výkon, tím lépe)
Reklama
 

Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: "Houkání"

Příspěvek od idefix »

Motor tam nacpeš 2.4 20V nevím co na to převodovka to vrzání může být maska,ale taky silentblok převodovky: http://www.gabriel-net.de/forum/showthread.php?t=20306" onclick="window.open(this.href);return false;
Zvuk z palubky : http://www.gabriel-net.de/forum/showthr ... 3269%3B%ED" onclick="window.open(this.href);return false;
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
Troll
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 18 zář 2013, 08:40

Re: "Houkání"

Příspěvek od Troll »

Dík za rady, ještě by mě zajímalo to houkání, co jde z oblasti motoru, když vypnu motor (trvá to cca 5s po vypnutí motoru, možná trochu méně)
Uživatelský avatar
elvis.jarous
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 11 úno 2012, 12:28
Bydliště: Nymburk

Re: "Houkání"

Příspěvek od elvis.jarous »

Jestli to houkání nebude volnoběžka na alternátoru v prd... teda jestli tam je jako u VW.
Rozvod taky může bejt utaženej, zkusil bych to dát jinýmu mehanikovi na kontrolu napnutí rozvoďáku, myslím ty jiný pazvuk, vrzání a tak.
Bráchovi dělal rozvod jeden mistr světa na oktávii 1.9tdi a utáhl mu ho a dělalo to neskutečný pazvuky.
Pak to dal jinýmu borcovi, kterej nemá takový sebevědomí jako ten borec co to dělal, a po něm to musel povolit.
bylo po bordelu.
A nebo že by ..... ventilátor chladiče dobíhá a má v řiti ložisko, u š120 dokázal ventilátor houkat taky pěkně.
Když otevřeš kapotu, tak musíš slyšet odkud se to ozývá.
Fiat Stilo multiwagon 1.9 JTD 16V 103KW 6q
Ø 5,6 l
min.Ø 3,6Litrů
Škoda 100L rv.1976
ex-Škoda Octavia 1,6 SR 74KW Liftback rv.99
ex-opel corsa 1.3 i 3door rv.87
ex-Škoda 105 l rv.87
ex-škoda 120S rally-pokus o repliku
ex-2x škoda 100L modrá

FiatEcuscan+kabel
Troll
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 18 zář 2013, 08:40

Re: "Houkání"

Příspěvek od Troll »

paráda, dík...pravděpodobně to bude moc utažený, před výměnou to nedělalo
Troll
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 18 zář 2013, 08:40

Re: "Houkání"

Příspěvek od Troll »

Tak řemen je OK...
Ventilátor to asi taky nebude, i když tam zase pro změnu bude KO nějaký čidlo, jelikož se spouští hned cca půl minuty po nastartování, když je motor ještě studený (při vyplé klimě), dneska když sem dojel, tak funěl jak hřebec, co právě doběhl dostih :-D
Mimo to by to houkalo pokaždé...takhle když nastartuju, trochu polechtám plyn a chcípnu to, tak se houkání neozve.

Teď to navíc začalo neskutečně vrzat, když je to studený, během cca 2km jízdy to přestane, připadá mi to jako kdyby něco drhlo u předního pravého nebo levého zadního kola (měl jsem prasklou pružinu a uložení bylo taky v prdeli, to už je nový, pneu se sjíždí rovnoměrně - pravé přední kolo)
Troll
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 18 zář 2013, 08:40

Re: "Houkání"

Příspěvek od Troll »

elvis.jarous píše:Jestli to houkání nebude volnoběžka na alternátoru v prd... teda jestli tam je jako u VW.
Rozvod taky může bejt utaženej, zkusil bych to dát jinýmu mehanikovi na kontrolu napnutí rozvoďáku, myslím ty jiný pazvuk, vrzání a tak.
Bráchovi dělal rozvod jeden mistr světa na oktávii 1.9tdi a utáhl mu ho a dělalo to neskutečný pazvuky.
Pak to dal jinýmu borcovi, kterej nemá takový sebevědomí jako ten borec co to dělal, a po něm to musel povolit.
bylo po bordelu.
A nebo že by ..... ventilátor chladiče dobíhá a má v řiti ložisko, u š120 dokázal ventilátor houkat taky pěkně.
Když otevřeš kapotu, tak musíš slyšet odkud se to ozývá.

Přes léto to přestalo, tak sem to nějak neřešil, ale na zimu to zase začalo a jelikož to jde jakoby odněkud hned za nárazníkem, tak zkusím jako první to ložisko ventilátoru. Už to kvičí fakt neskutečně :-D
Troll
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 18 zář 2013, 08:40

Re: "Houkání"

Příspěvek od Troll »

Tak problém vyřešen, nechal jsem předělat rozvody a houkání je pryč 8)
chilly
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 12 bře 2010, 08:30

Re: "Houkání"

Příspěvek od chilly »

ventilator se ti rozebiha pac mas spatne čidlo tlaku klimatizace,nema vliv na to jestli je zapnuta nebo vypnuta,cidlo hlasí visokej tlak tak chladí,odpoj konektor od čidla a uvidíš
stilo 1,9jtd 2003 85/110kw
Troll
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 18 zář 2013, 08:40

Re: "Houkání"

Příspěvek od Troll »

zkusím, dík
Uživatelský avatar
Baltik
Fiaťák
Příspěvky: 57
Registrován: 13 říj 2012, 15:42
Bydliště: Příbor-> Prchalov

Re: "Houkání"

Příspěvek od Baltik »

Motor máš v plánu měnit ?
Troll
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 18 zář 2013, 08:40

Re: "Houkání"

Příspěvek od Troll »

Baltik píše:Motor máš v plánu měnit ?

Ani náhodou, teď už je jediná chyba ten neustále běžící ventilátor...a to se doufám příští týden podaří odstranit
Odpovědět

Zpět na „Stilo“