Blikání PP při slabé baterce

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Samotau
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 12 úno 2014, 21:17

Blikání PP při slabé baterce

Příspěvek od Samotau »

Když se mi trochu hůře startuje, třeba v tyto dny, tak pak jedu celou jízdu s blikajícími čísly na PP. Pak jedu odpoledne domů a už to nebliká. Je to stav příliš vybitého akumulátoru? Nikde jsem o tom nenašel.

Dnes mi tedy při startování došlo k vynulování PP (až na celkový kilometry) a pak to blikalo, ale to je asi tím, že jsem si neseřídil hodiny.

Jak se v tom lze vyznat? Díky!
Reklama
 

CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: Blikání PP při slabé baterce

Příspěvek od CrazyApe »

Vidis ze mas tak v haji baterku ze se ti nuluje palubni pocitac a bude to asi zpusobeno malym tlakem v pneu..
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
Samotau
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 12 úno 2014, 21:17

Re: Blikání PP při slabé baterce

Příspěvek od Samotau »

To blikání je projevem vymlácený baterky, to asi jo. Ale nenašel jsem o tom nikde nic psáno.
Prosím neuvádět nesmysly o tlaku v pneu bez příslušného emotikonu.
CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: Blikání PP při slabé baterce

Příspěvek od CrazyApe »

Nabij/kup novou baterii (podle jejiho stavu - da se to nechat zmerit kdekoliv kde prodavaji baterie za cca 50 kč) a pak uvidis...
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
Samotau
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 12 úno 2014, 21:17

Re: Blikání PP při slabé baterce

Příspěvek od Samotau »

Tak zase dobito jízdou, s většími otáčkami, raději... a už to nebliká. Takže to zatím neřeším. Měřit svým voltmetrem ne-zátěžovým mi už rozmluvili :) Dík.
CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: Blikání PP při slabé baterce

Příspěvek od CrazyApe »

To zmeris tak napeti jake dava:-) ale ty potrebujes vedet jaky maximalni zkratovy proud nebo tak nejak tomu rikaji, to se meri takovym sracekm velkym jak svarecka ve kterem je nejake trafo nebo co, ktery tu baterku vytizi a pak zmeri pod jakou hodnutu klesne napeti. Pokud neni dost velky jak ma byt tak proste baterka da vse pro starter ale uz neudrzi treba ty budiky. Jinak abys nebyl baterku v takovem stavu jak mluvis(temer ko) "jizdou" bys musel ujet tak tisic kilometru a pri tom nestartovat. Muj ucitel elektriky nam kdysi rikal, ze na jeden zimni start 2litroveho dieselu v minus patnacti musi auto ujet 15-20km aby dobylo to, co tu baterku stalo nastartovani. A taky nam tusim rikal ze baterka se nikdy nenabije v aute z altiku uplne do full.
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
rolandt
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 22 lis 2013, 17:17
Bydliště: vk

Re: Blikání PP při slabé baterce

Příspěvek od rolandt »

s tou baterkou budes jazdit len do tej doby kym ti nzblbne immobilizer, alebo rj motoru no a potom sa nedoplatis.
puntik 1,2 44kw striebro
mariska 1,9 77kw roso-ponete
akumoto -3kW
Samotau
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 12 úno 2014, 21:17

Re: Blikání PP při slabé baterce

Příspěvek od Samotau »

CrazyApe: Je to vše pravda. Jen nevím, jak ujet bez startování 1000 km, když mám nádrž jen na 60 litrů. Max. jsem ujel necelých 800 km :(

rolandt: To zní děsivě. Mám se opravdu bát? :(
Uživatelský avatar
Otomar
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 217
Registrován: 13 led 2012, 20:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Blikání PP při slabé baterce

Příspěvek od Otomar »

Proste kdyz jezdis jen kratke starty, tak je potreba baterii jednou za cas nabit nabijeckou. Dlouhodobe vybiti baterie je pro ni smrtelne.
Fiat Punto MK1 55, 1996; Ford Focus 2004
CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: Blikání PP při slabé baterce

Příspěvek od CrazyApe »

Samozdrejme to bylo obrazne receno, respektive tim basnik chtel rict ze 100kilometrama baterku urcite "nenabijes".

Samotau píše:CrazyApe: Je to vše pravda. Jen nevím, jak ujet bez startování 1000 km, když mám nádrž jen na 60 litrů. Max. jsem ujel necelých 800 km :(

rolandt: To zní děsivě. Mám se opravdu bát? :(
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
Samotau
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 12 úno 2014, 21:17

Re: Blikání PP při slabé baterce

Příspěvek od Samotau »

Dobře.
Je potřeba mít tu baterku naplno nabitou? Kdyžtak nabíječku, tu prej velmi dobrou (z Lidla:) ) tady mám. Jen je nutno přinést baterku do baráku, bydlím v panelovém.
Samotau
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 12 úno 2014, 21:17

Re: Blikání PP při slabé baterce

Příspěvek od Samotau »

Otomar píše:Proste kdyz jezdis jen kratke starty, tak je potreba baterii jednou za cas nabit nabijeckou. Dlouhodobe vybiti baterie je pro ni smrtelne.
Jezdím tak kolem patnácti kilometrů, včera jsem jel 30 tam a 30 zpět.
Odpovědět

Zpět na „Doblo“