TYP - nárazníky MK2 3dv. vs. 5dv.

Karosérie, nárazníky, úpravy, spoilery, venkovní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Petr UL
Fiaťák
Příspěvky: 134
Registrován: 05 dub 2006, 07:41
Bydliště: Ústí nad Labem

TYP - nárazníky MK2 3dv. vs. 5dv.

Příspěvek od Petr UL »

Zdravím, chtěl bych se zeptat zda nemáte někdo zkušenosti s prohozením nárazníků z 3 dveř na 5 dveř?
Po nehodě uvažuji, že bych koupil místo původního nárazníku "dravější" provedení ze tří dveřového Punta II. Asi by v tom neměl být problém, ale než ho koupím tak se chci zeptat zkušenějších :wink:
Díky za radu.
Punto II. 1,2 8 V r.v.2000
P.UL@seznam.cz
Reklama
 

Kosta
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 217
Registrován: 07 zář 2005, 22:09
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kosta »

Zadek je jinej predek stejnej u mk II a typ
Petr UL
Fiaťák
Příspěvky: 134
Registrován: 05 dub 2006, 07:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od Petr UL »

Kosta píše:Zadek je jinej predek stejnej u mk II a typ
Nevím zda jsem to pohopil dobře... Když teda budu dávat na Punto II. přední nárazník tak není rozdíl v úchytech u 3 nebo 5 dveřové verze.

Ale kdybych chtěl měnit i zadek tak tam už by to nešlo prohodit?
Nárazník by už nepasoval?

Je to tak?
Punto II. 1,2 8 V r.v.2000
P.UL@seznam.cz
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Příspěvek od onc »

... jo jo chapas to dobre, predek stejny a zadek jiny ...
... u tridvirka je jiny sklon zadni casti ...
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
Kosta
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 217
Registrován: 07 zář 2005, 22:09
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kosta »

PResne tak predek ma uchyty stejny na zadku je to jiny a i ze zadnima svetlama sem si zazil svoje :)jinak ja mam oba narazniky na sve ze 3.dvere akorat ten zadni se musel kompletne rozkuchat a dolaminovat udelat mu novy uchyty a i kostru...tak good luck :)
Petr UL
Fiaťák
Příspěvky: 134
Registrován: 05 dub 2006, 07:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od Petr UL »

Konečně se pustím do výměny nárazníků a tak je sháním přes inzeráty a dostal jsem tuto nabídku.
Jedná se o nové díly za slušné ceny.
Nevíte jestli je nějáký rozdíl v jednotlivých typech nabízených nárazníků?

Nebo můžu na tu svou 1,2 koupit jakýkoliv. / Mám 5 - dveřový a teď tam chci dát 3- dveřový /, ale nevím jestli je rozdíl v typu pro ELX nebo HGT.

přední (3D - ELX, HLX) za 1682,-
přední (3D - HGT,Diesel) za 1688,-
lišta p.nárazníku 129,-/kus
zadní (5D - ELX,HLX) za 1726,-
lišta z.nárazníku 301,-
výstuha z.nárazníku za 822,-
Punto II. 1,2 8 V r.v.2000
P.UL@seznam.cz
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Vyborne ceny na tie narazniky. Aka to bola nehoda? Musis menit obidva?

Btw na SK sa dost casto predava 5dv Punto s prednym naraznikom z 3dv modelu.
Punto MK2 1.2 8V ELX
Petr UL
Fiaťák
Příspěvky: 134
Registrován: 05 dub 2006, 07:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od Petr UL »

Arrow79: srazil jsem předním nárazníkem srnku, ale překvapilo mě jak to Punto přežilo docela v pohodě. Měl jsem štěstí, že jsem jí trefil když byla nízko u země a tak ta škoda je "minimální" a po malých úpravách s tím autem jezdím zatím dál. Mám to jen trochu pomačkané. / kapota, ulomený držáky předního světla a lehce prasklá lampa./
Nárazník mi lehce naprasknul, ale protože je v laku tak se mi z něj oloupala barva v místech kde dostal největší náraz - vyhákl se z uchycení v blatníku a to ho asi zachránilo. Musel jsem trochu vytáhnot blatník, ale barva vydržela tak to pak nechám před stříkáním kapoty ještě dorovnat odborníkům.
Nárazníky chci koupit nový rovnou oba dva, protože původní majitel je nechal dodatečně nastříkat a není to moc kvalitně udělané a když už to budu nechávat opravovat tak udělám nově i ten zadní.

Třídveřový Punťa se mi ze předu líbí víc a protože neplánuju žádný úpravy tak si to chci vylepšit alespoň tím nárazníkem. :wink:
Punto II. 1,2 8 V r.v.2000
P.UL@seznam.cz
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Fu, tak to teda celkom dobre este zvladlo to Punto taky naraz. Jeden moj znamy na Favorite sundal srnku a auto odviezli.. Ale ved to je ina liga aut zas :)

Inak mne sa tiez viac paci ten naraznik z 3dv, len musi byt presne nastriekany ako je original, par aut som videl, ktore to mali nastriekane komplet do farby a to sa mi teda nepacilo.. Inak, ked uz budes striekat kapotu, nastriekaj aj spatne zrkadla.. da to iny look tomu autu uplne, ja sa na to chystam dakedy v lete..
Punto MK2 1.2 8V ELX
Joe301
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 217
Registrován: 14 bře 2006, 10:40
Bydliště: Palarikovo Okres Nové Zamky

Příspěvek od Joe301 »

jj spataky do farby urobi to velky rozdiel i ked sa to nezda aj ja som dal spataky do farby
Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SHANE54 »

joe301 mas pravdu. tie spataky vypadaju vo farbe dost dobre. aj ja sa to chystam spravit. nakolko mas taku istu farbu ako ja mam 2 otazky:

1. s predpokladom si zrkadla zobral dole: je to komplikovane?
2. ako si si dal namiesat farbu?, teda ak mas farbu tovarensku.

vdaka za odpovede
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
Bukshi
Fiaťák
Příspěvky: 107
Registrován: 20 čer 2006, 19:09
Bydliště: Komarno, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bukshi »

ten naraznik mam v plane aj ja ;) ... len tie ceny

a nad zrkadlamy som rozmyslal tiez, len netusim ako by sa namiesala ta farba :roll:

tiez by ma zaujimalo, ze keby som uz mal tu farbu namiesanu a chcel by som nastriekat aj kusok zadneho naraznika (je tam odskrabnuta farba na malom kusku ... asi to bolo potiahnute pri parkovani), tak by stacilo ocistit trocha okolie a nastriekat? alebo by to bolo moc vidiet - radsej prestriekat komplet cely?

Joe301 prosim ta napis ako s tou farbou ...
-= Fiat Punto II 1.2 16V ELX | Speedgear =-
Petr UL
Fiaťák
Příspěvky: 134
Registrován: 05 dub 2006, 07:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od Petr UL »

zrcátka v barvě jsou určitě hezčí, ale nevím jestli se mi chce je sundavat a rozebírat ....není to moc velká makačka? / Nejsem mo velkej kutil. /

No a kliky na dveřích mám stejně černý tak se to k sobě alespoň hodí :wink:

Arrow79: Já měl s tou srnkou velký štěstí. Nejel jsem moc rychle a hlavně jak jsem říkal trefil jsem jí když byla hodně přikrčená po doskoku takže největší náraz pohltila spodní část nárazníku jinak bych asi dopadl mnohem hůř...
Punto II. 1,2 8 V r.v.2000
P.UL@seznam.cz
Petr UL
Fiaťák
Příspěvky: 134
Registrován: 05 dub 2006, 07:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od Petr UL »

Bukshi: Ta cena nových dílů mi připadá docela dobrá cca 2000 Kč komplet přední a pak to, ale musíš nechat nastříkat a to u nás stojí cca 2000 kus.

No jestli by někdo měl zájem o nárazníky za ty ceny co jsem psal tak můžu předat kontak. Ten chlápek s tím asi podniká nabízel mi možnost předání Praze a nebo ve Dvoře Králové. Popřípadě někde na cestě mezi těmito městy. Dodací lhůta 10 dní.
Punto II. 1,2 8 V r.v.2000
P.UL@seznam.cz
Bukshi
Fiaťák
Příspěvky: 107
Registrován: 20 čer 2006, 19:09
Bydliště: Komarno, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bukshi »

Petr UL: no cca 5000 Sk si myslim ze je dost za naraznik ... ale vyzera fakt ovela lepsie ako ten 5 dverovy ;)

a ked sme uz pri tom, tak tam mas aj ten okruhly maly kryt pre tazne oko? lebo to tusim tiez predavaju zvlast ako tie listy na 3 dverovy ...
-= Fiat Punto II 1.2 16V ELX | Speedgear =-
Odpovědět

Zpět na „Punto - exteriér“