Moje Punto II- Ukažte ta svoje :) Liverboy

Každý má zde možnost si založt solo diskuzi o svém Puntu

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Liverboy
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 08 říj 2013, 11:17

Moje Punto II- Ukažte ta svoje :) Liverboy

Příspěvek od Liverboy »

Ahoj fiaťáci,

jsem tu nový, už jsem od vás dostal i užitečné rady, tak sem si řekl, že je taky čas se pochlubit :)

Takže něco o mém Puntikovi. Původně ho měla přítelkyně máma, která jezdila domácí péči, takže auto hodně jezdilo, ale zase dostávalo potřebnou péči, pak jsme ho dostali s přítelkyní. Po rozchodu si ona nechala TV a já Punto :D

Jedná se o mk2 základní výbava, rv. 2000 1.2 8v, najeto má už úctyhodných 244 558km. S motorem zatím žádný problém, jen od uvaření a výměny chladiče se mi ztrácí voda, to je aktuálně v řešení :) Jinak jsou udělané rozvody, nový alternátor, výměna kapalin. Před zimou nový chladič, nové přední tlumiče, nové destičky a kotouče. Cca před 2 týdny jsem měl problém se startováním, někdy šlo někdy nešlo :D Vyndal jsem startér, rozebral, očistil (pastorek šel posunout jen když jsem se hodně zapřel šroubovákem, teď tam lítá sám) namontoval a vše šlape jak má.
Další co mě trápí jsou gumy, mám obuty 185/70 R14 a když dám plnej rejt tak to drhne ://

Co bych rád do budoucna:

1.Vyřešit únik vody
2.Vyměnit zadní tlumiče- jsou tam rok, obyčejné Starline. Tlumiče jsou v pohodě, ale horní uložení je v hajzlu (spuchřela tam ta guma a nevým jestli se to dá samostatně vyměnit)
3.Umýt motor + vyměnit airbox za sportovní filtr (ten airbox se mi tam hrozně nelíbí :D )
4.Sehnat pěkná kola
5.Vyšperkovat interier- Rád bych nainstaloval budíky z lepší výbavy (chci teploměr a otáčkoměr). Rád bych vyměnil středový panel, já mám ten co dole končí držáky na pití pak nic (viz foto) a pak začíná panel kolem ručky, rád bych ten co jde od ovládání topení až k ručce a je v celku (rámeček kolem řadičky) ale nevím jestli tam půjde, takže otázka na vás :D
6.Opravit topení aby ventilátor jel i na jiný než jen 4. stupeň :D

Drak :D
Obrázek
Interier
Obrázek
Poctive km :D
Obrázek
Motor- pro srovnání až ho umeju :D
Obrázek

A nakonec jak bych si to představoval :D
Obrázek
Reklama
 

CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: Moje Punto II- Ukažte ta svoje :) Liverboy

Příspěvek od CrazyApe »

Gumy ti drhnou protoze mas podle me nespravne ET na rafkach. Ja na puntovi mel 185/60/R14 a krasne tam vlezly a byla tma hodne rezerva. Myslim ze tam vlezou i 15.
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
Uživatelský avatar
Baron
Fiaťák
Příspěvky: 158
Registrován: 25 dub 2013, 19:46
Bydliště: Nitra

Re: Moje Punto II- Ukažte ta svoje :) Liverboy

Příspěvek od Baron »

Vyzera velmi pekne . To unikanie vody som mal aj ja a bola to zátka ktorá brani zničeniu motora pri zamrznutí vody. Neviem ci pisem správne ale moj mechanik mi to takto vysvetlil. Je to medzikus medzi hadicou s vodou a motorom s lavej strany ked sa divas spredu od kapoty. Je to taky kruhový pliešok. Ja som ho mal deravý a preto mi unikala voda. Nebol to velky unik ale predsa unikala:). Ked chces kukni moju tému a ja som si daval laktovu opierku mozes sa inspirovat ked chces vylepsit interier . Ale pekne punto, tak nech sluzi
Liverboy
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 08 říj 2013, 11:17

Re: Moje Punto II- Ukažte ta svoje :) Liverboy

Příspěvek od Liverboy »

Oběma děkuju za rady, kouknu na to :)
Odpovědět

Zpět na „Punto - naše Punta“