posilovač řízení - Fiat Panda

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Mirďa1
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 24 bře 2014, 12:05

posilovač řízení - Fiat Panda

Příspěvek od Mirďa1 »

Zdravím, četl jsem tady nějaké starší komentáře ohledně posilovače řízení, mám Fiat Pandu, r.v. 2005. Čas od času se objeví závada s posilovačem řízení. Většinou po nastartování a ujetí pár metrů posilovač řízení vypne a naskočí kontrolka. Po zastavení, vypnutí motoru a novém nastartování posilovač řízení opět funguje bez problému. Tento problém se objevil asi před rokem a půl a poté úplně vymizel, teď se zase objevil a čas od času se posilovač vypne.
Když jsem před rokem a půl (když byly problémy s posilovačem řízení) měl auto na diagnostice, žádnou závadu nehlásila. Navrhovali mi vyměnit jedině celou řídící jednotku, což by byla nákladná oprava. Protože ale problémy s posilovačem ustaly, již jsem to neřešil.

Nevíte někdo co s tím?? Dělá vám to taky? A co pomohlo vám?
Reklama
 

Tomik
Začátečník
Příspěvky: 27
Registrován: 21 led 2012, 21:19

Re: posilovač řízení - Fiat Panda

Příspěvek od Tomik »

Jako první bych zkontroloval baterii, pokud už má něco za sebou, můžeš mít po nastartování, když ještě nedobijí altík nízké napětí v síti. Pokud je baterka OK, měl bych podezření na snímač natočení volantu.
ex - Fiat Panda 1.1 Active 2005
Fiat Panda Classic 1.2 2012
Mirďa1
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 24 bře 2014, 12:05

Re: posilovač řízení - Fiat Panda

Příspěvek od Mirďa1 »

díky za tip, baterka je od 11/2012, nechával jsem ji přeměřovat a je ok, tak jedině ten snímač...
Tomik
Začátečník
Příspěvky: 27
Registrován: 21 led 2012, 21:19

Re: posilovač řízení - Fiat Panda

Příspěvek od Tomik »

On to samozřejmě nemusí být už jedině ten snímač. Nicméně už se to tu řešilo - viz téma
ŘÍZENÍ, POSILOVAČ: Hlásí chybu,
ale zatím funguje
ex - Fiat Panda 1.1 Active 2005
Fiat Panda Classic 1.2 2012
Slavoslav
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 24 úno 2024, 16:48

Re: posilovač řízení - Fiat Panda

Příspěvek od Slavoslav »

Tak Pandička r.2005. Vypínal posilovač řízení, hlásil chybu. Po nabití baterie nějaký čas fungoval a začal opět blbnout. K tomu se přidala chyba ABS. Vyřešení chyb: Výměna připojovacích svorek autobaterie, vyčištění kontaktů. Připojovací svorku minus pól jsem musel uříznout, protože nešlo odpojit (odšroubovat) ty tři černé kabely.
Odpovědět

Zpět na „Panda“