Pukání na přední nápravě

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
Mazlik
Začátečník
Příspěvky: 31
Registrován: 15 bře 2012, 10:31
Bydliště: Kladno

Pukání na přední nápravě

Příspěvek od Mazlik »

Ahoj, pročetl jsem si tady o tom snad všechno a bohužel jsem nenašel odpověď.
Co se děje:
Když otočím kola plně vlevo a začnu se rozjíždět tak se začne od předního pravého kola ozývat pukání jako kdyby tam něco přeskakovalo.
Puvodně jsem si myslel že to je Homokinetický kloub, po té co jsem to celé rozdělal tak polosa i oba dva klouby jsou v pořádku a nejsou vymlácený a nemají vuli, jelikož jsem se dočetl že by to mohlo být uložení horního tlumiče tak jsem je preventivně vyměnil za nové a zvuk stále zůstává.
Jediné co mě napadá že to může být je ložisko v kole. Ale když s ním jedu tak se neozývá žádné hučení a to ložisko je krásně zticha. Tak už nevím co by to mohlo být.
Nesetkal se tu někdo s tímto problemem také?
Fiat Punto Mk.2b,3 dveře a jeden malej motor : 1.2 44 kW
Fast
Italian
Audacity
Torpedo
Reklama
 

Uživatelský avatar
roman19411
Fiaťák
Příspěvky: 100
Registrován: 29 kvě 2013, 22:04

Re: Pukání na přední nápravě

Příspěvek od roman19411 »

ložisko by to nebolo lebo ložisko v prvom štadiu huči v druhom štadiu začina piskat ak ti možem poradit chyt koleso a začni snim sklbat to skor počuješ kde by sa to ozivalo ak ma volačo vôlu ano homokeniticky klame lebo ten večinou pri vytočeny puka pri pohybe aj pri vytočeny keby si mal horne uloženie tak by ti to pri brzdeny buchalo ak ti možem poradit lahny si pod auto alebo na jamu a pozri si ramena ja som mal podobnu chybu a bolo to uloženie na ramene ktore je na kasni mal som tam gumu už vybitu mne to robilo večinou pri spiatočke ale inakšie fakt neviem čo by to mohlo byt lebo na fiatoch je to večinou ložisko,homokeniticky,ramena,tyčky riadenia a čap riadenia
Uživatelský avatar
roman19411
Fiaťák
Příspěvky: 100
Registrován: 29 kvě 2013, 22:04

Re: Pukání na přední nápravě

Příspěvek od roman19411 »

a onee dorazy na tlmičoch mas v akom stave ??
Uživatelský avatar
Mazlik
Začátečník
Příspěvky: 31
Registrován: 15 bře 2012, 10:31
Bydliště: Kladno

Re: Pukání na přední nápravě

Příspěvek od Mazlik »

Dorazy na tlumičích jsou nový stejně jako tlumiče a horní uložení. Jediné co jsem neměnil jsou pružiny.
Každopádně uložení ramene jsou nový, měnil jsem je loni touhle dobou. V sobotu pod to zalezu pod auto a zkusim to
Fiat Punto Mk.2b,3 dveře a jeden malej motor : 1.2 44 kW
Fast
Italian
Audacity
Torpedo
Uživatelský avatar
peter963
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 09 kvě 2013, 15:24
Bydliště: KOSICE STARE MESTO

Re: Pukání na přední nápravě

Příspěvek od peter963 »

Pises ze ti to puka pri plnom lavom vytoceni tak to je homokynetak,nieries a vymen a uvidis ze prestane.Ono sa to zda ze je este ok.My sme menili teraz pravi lebo tak isto to pukalo,a uz je to v poho.
PETER Sn.-FIAT PUNTO-1.7 TD SX 5dvr.Ex
PETER Jun.-FIAT PUNTO-1.2 60 SX 3dvr.Ex
Prirastok FIAT FREEMONT 2l JTD
Uživatelský avatar
roman19411
Fiaťák
Příspěvky: 100
Registrován: 29 kvě 2013, 22:04

Re: Pukání na přední nápravě

Příspěvek od roman19411 »

tak Peter v tom maš pravdu homokeniticky na vzhlade nezistiš či je K.O ale da sa to rychlo zistit zatiahnut rucnu a pohnut sa najprv do predu a potom hodit spiatocku a nemal by cvaknut ak cvakne tak je homokeniticky K.O ale može to byt aj silentblok na ramene na kasni auta lebo mne to robilo to
Uživatelský avatar
peter963
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 09 kvě 2013, 15:24
Bydliště: KOSICE STARE MESTO

Re: Pukání na přední nápravě

Příspěvek od peter963 »

Nehadam sa,ale teraz o takom niecom pocujem prvy krat a to uz nejaky cas robim auta.
PETER Sn.-FIAT PUNTO-1.7 TD SX 5dvr.Ex
PETER Jun.-FIAT PUNTO-1.2 60 SX 3dvr.Ex
Prirastok FIAT FREEMONT 2l JTD
Uživatelský avatar
roman19411
Fiaťák
Příspěvky: 100
Registrován: 29 kvě 2013, 22:04

Re: Pukání na přední nápravě

Příspěvek od roman19411 »

no mne to tak mechanik vravel ked som mu volal mal som zatiahnut ručnu a pohnut sa a ked povedal ze to cvakne tak je to homokeniticky a ked som zatiahol rucnu hodil spiatocku tak to cvaklo vymenil som homokeniticky a už mam pokoj :)
Uživatelský avatar
peter963
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 09 kvě 2013, 15:24
Bydliště: KOSICE STARE MESTO

Re: Pukání na přední nápravě

Příspěvek od peter963 »

roman19411 ja som myslel ze tie silentbloky na ramene sa tak skusaju.
PETER Sn.-FIAT PUNTO-1.7 TD SX 5dvr.Ex
PETER Jun.-FIAT PUNTO-1.2 60 SX 3dvr.Ex
Prirastok FIAT FREEMONT 2l JTD
Uživatelský avatar
roman19411
Fiaťák
Příspěvky: 100
Registrován: 29 kvě 2013, 22:04

Re: Pukání na přední nápravě

Příspěvek od roman19411 »

jaaaj :D
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: Pukání na přední nápravě

Příspěvek od drago47 »

Mne to robilo na predchádzajúcom aute a bolo to zle uloženie pružiny ,nesedelo to v tej drážke dobre.Ale zároveň som vymenil aj pružiny za nove a bol pokoj.Ale ja som to ľahko zistil zatlačil som na blatník aby som pohol pružinou a v tedy to cvakalo.Ale vyškváraj tie rady čo ti tu dali a uvidíš.
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
Uživatelský avatar
Mazlik
Začátečník
Příspěvky: 31
Registrován: 15 bře 2012, 10:31
Bydliště: Kladno

Re: Pukání na přední nápravě

Příspěvek od Mazlik »

Tak jsem v sobotu vlezl pod auto a zkontroloval co se dalo. Dorazy,silentbloky prostě všechno. Jinak zkusim ještě dneska ten test kterej jste tu psali s tou ruční brzdou, protože jinak už nezbývá moc věcí který by to mohli bejt, jelikož zbytek věcí je uplně novej.
Tady je seznam veci ktery jsou nový a co nebylo měněno a je original
Kompletní silentbloky (ramena a stabilizatoru), tlumiče, dorazy, prachovky, horní uložení (nove)
ložiska, čepy, pružiny, ramena, poloosy(original)
Homokinetický klouby jsem měl vyndaný a koukali jsme na ně s mechanikem asi před tydnem když jsem měnil spojku. Přičemž se na ně dali rovnou nový manžety.
Fiat Punto Mk.2b,3 dveře a jeden malej motor : 1.2 44 kW
Fast
Italian
Audacity
Torpedo
Uživatelský avatar
Mazlik
Začátečník
Příspěvky: 31
Registrován: 15 bře 2012, 10:31
Bydliště: Kladno

Re: Pukání na přední nápravě

Příspěvek od Mazlik »

Tak auto je už v pořádku akorát to chvilku trvalo. Asi tak před týdnem se mi při přejezdu nerovnosti začal ozývat kovový zvuk z přední nápravy. a hlavně začalo šustit pravé ložisko. Vyměnil jsem obojí a už je ticho. A pukání je pryč buh zaplať
Fiat Punto Mk.2b,3 dveře a jeden malej motor : 1.2 44 kW
Fast
Italian
Audacity
Torpedo
J.Spichal
Fiaťák
Příspěvky: 149
Registrován: 21 kvě 2013, 20:32
Bydliště: olomouc

Re: Pukání na přední nápravě

Příspěvek od J.Spichal »

vyměněný ramena a bouchá :? je to jak od uložení tlumičů. jak jsou chycený tlumiče v motorovém prostoru ,tak se maj pohybovat dozadu a dopředu? :?:
Punto 2, 1,2, 8V, 2000.barva červená, 114000km další přírůstek Punto2, 1.2 2000,8v, 91500km barva červená po důchodci.
Uživatelský avatar
Mazlik
Začátečník
Příspěvky: 31
Registrován: 15 bře 2012, 10:31
Bydliště: Kladno

Re: Pukání na přední nápravě

Příspěvek od Mazlik »

Hele přesně tohle se mi stalo taky. Vzniklo to nenápadně po výměně tlumičů za nové. Mechanik tam nechal originální prachovky a ty se uvolnili a začaly mlátit při přejezdu přes nerovnost. Vyřešil jsem to tim že jsem na tlumiče nahodil nový prachovky přímo od výrobce tlumičů SACHS a je pokoj a nic nemlátí. Zkus jestli ti prachovky držej na místě a jestli ti nelítaj nahoru dolu.
Fiat Punto Mk.2b,3 dveře a jeden malej motor : 1.2 44 kW
Fast
Italian
Audacity
Torpedo
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“