straca sa voda punto Mk1

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
roman19411
Fiaťák
Příspěvky: 100
Registrován: 29 kvě 2013, 22:04

straca sa voda punto Mk1

Příspěvek od roman19411 »

nastal taky problem s mojim puntom 1.1 96r ze sa mi zacina stracat voda za mesiac cela mierka od maximum do minimum je proste fuc.. neviem fakt co by to mohlo byt tesnenie pod hlavou som menil v januari a mam blby pocit ako keby zacal aj podimievat co som si vsimol na dvore ked som pridal plyn na neutrali ale na volnobehu to tak nevidiet
Reklama
 

sefik
Fiaťák
Příspěvky: 102
Registrován: 19 kvě 2013, 20:38
Bydliště: Hanušovice

Re: straca sa voda punto Mk1

Příspěvek od sefik »

Čauvec, jestli se ti vytentilo těsnění a ty si při výměně těsnění nenechal srovnat hlavu, tak možná půjde voda do spal. prostoru, pokud srovnal, tak ti možná praskla hlava (třeba jak si ji dotahoval, nebo je to špatnou konstalací hvězd...) a jde to do sání/výfuku... Mě třeba utíkala voda, těsnění měsíc staré, chladič OK, vedení taky kapaliny taky, ale když jsem zespoda povoloval altík, tak zespod na hadicích vedoucích z topení do motoru se sbírala voda, možná to bude tam, mrkni na to :)
Puntík 55s na LPG
Uživatelský avatar
roman19411
Fiaťák
Příspěvky: 100
Registrován: 29 kvě 2013, 22:04

Re: straca sa voda punto Mk1

Příspěvek od roman19411 »

ako by som to zistil? je tam daka sroba alebo co?
Uživatelský avatar
roman19411
Fiaťák
Příspěvky: 100
Registrován: 29 kvě 2013, 22:04

Re: straca sa voda punto Mk1

Příspěvek od roman19411 »

hlavu som nezrovnaval len som ju vicistil a zalozil naspet
Uživatelský avatar
roman19411
Fiaťák
Příspěvky: 100
Registrován: 29 kvě 2013, 22:04

Re: straca sa voda punto Mk1

Příspěvek od roman19411 »

olej je bez naznakov vody ziadna emulzia a ani tak moc nepodiemieva a ani necitit fridex z vyfuku
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: straca sa voda punto Mk1

Příspěvek od liborko »

Jak si tu hlavu čistil? A dotahoval si ji pak momentovým klíčem? Je tu více možností,zkontroluj těsnost všech hadic,zkontroluj mrazové pojistky na motoru zda není nějaká prorezivělá,chladič zda někde v nějakém místě neprosakuje,topení zda ti nekape pod palubkou na koberec. Pokud ti nejde voda do oleje,tak jak psal Sefik může se ti tlačit z pod těsnění i do spal.prostoru,to zjistíš podle barvy svíčky když ji vyšroubuješ :wink:
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
roman19411
Fiaťák
Příspěvky: 100
Registrován: 29 kvě 2013, 22:04

Re: straca sa voda punto Mk1

Příspěvek od roman19411 »

no pod palubovkou je sucho.. auto normalne sa aj zohrieva kuri normalne a motoricky vikonovo ziadna zavada ani naznak dakeho ineho zvuku chodu motora.. hlavu som cistil volakym sprejom co mi mechanik predal len som ju vistriekal nehal vischnut a zalozil ano hlavu som momentovim klucom dotahoval a sroby postupne podla manualu z knižky .. zajtra este sviecky kuknem že ake su ... a myslis sfarbenie ake ?? aby som vedel že čo ako :) že ake sfarbenie by mali mat alebo nemali mat :)
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: straca sa voda punto Mk1

Příspěvek od liborko »

roman19411 píše:.. zajtra este sviecky kuknem že ake su ... a myslis sfarbenie ake ?? aby som vedel že čo ako :) že ake sfarbenie by mali mat alebo nemali mat :)
no já ji měl takovou světlou šedivou a viditelně na ní byly stopy usazenin což nejspíš způsobovala právě voda,škoda že nemám foto,spravně by měly mít všecky cihlovou barvu,pokud je hodně černá tak je moc bohatá směs.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
roman19411
Fiaťák
Příspěvky: 100
Registrován: 29 kvě 2013, 22:04

Re: straca sa voda punto Mk1

Příspěvek od roman19411 »

no ked som nastartoval auto otvoril kapotu a pocuval som motor pri cigaretke tak som zacul obcas take ako keby cinganie alebo poklepnutie ako pokrievkami ale moc to nebolo pocut neviem ci to je normalne alebo nie ... nebolo to moc casto asi hmm 2-3 krat do minuty ale motor ma normalny priebeh funkcnosti
rolandt
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 22 lis 2013, 17:17
Bydliště: vk

Re: straca sa voda punto Mk1

Příspěvek od rolandt »

to iste mi robilo pofuknute tesnenie, ak je to ono tak sa to bude zhorsovat, nakoniec musi tesnenie von.
puntik 1,2 44kw striebro
mariska 1,9 77kw roso-ponete
akumoto -3kW
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: straca sa voda punto Mk1

Příspěvek od Jaroslav1 »

Kdyby ti šla voda do spalovacího prostoru,jak se tady píše,tak by ti to bublalo v expance a z výfuku by ti šla pára.Únik chladící kapaliny se zjišťuje tak -že se do chladícího okruhu natlačí vzduch,stačí jen malý tlak asi tak do půl atm.a při studeném motoru to uvidíš kde to kape. Při teplém motoru se ti to bude odpařovat a nic neuvidíš.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: straca sa voda punto Mk1

Příspěvek od liborko »

Jaroslav1 píše:Kdyby ti šla voda do spalovacího prostoru,jak se tady píše,tak by ti to bublalo v expance a z výfuku by ti šla pára
No pokud se mu bude do válce tlačit voda jen v mizivém množství tak mu bublat v expanzce nic nebude,a to minimální množství se za provozu ve válci spálí,takže do výfuku se to ani přes kat nedostane(to byl můj případ) To by mu té vody muselo jit do válce velké množství,ale to by už poznal,že s motorem a jeho chodem není něco v pořádku. Jak jsem psal,měl by viditelně jinou barvu na svíčce,a když sundá hlavu,tak bude mít i píst krásně "čisťounký" narozdíl od ostatních plných karbonu. Netvrdím,že mu voda leze zrovna do válce,my mu pod kapotu nevidíme,je tam víc možností kde může být problém,jak jsem už výše psal.To si musí pořádně vše prolézt,zkontrolovat a pak řešit dál
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
roman19411
Fiaťák
Příspěvky: 100
Registrován: 29 kvě 2013, 22:04

Re: straca sa voda punto Mk1

Příspěvek od roman19411 »

no takto ako som pisal sem tam som pocul take zhrkotanie motora cinganie urobilo to par krat a na druhy den som cestoval 400 kilometrovu trasu musel som to risknut nemal som na viber bol som pripraveny ze mi to dade vipoveda ale som mierne prekvapeny že to došlo a nebolo žiadne hrkotanie ani milimeter vody sa nestratil a to som este 150-160 šiel po dialnici... len stale nechapem kde sa mi stratila cela mierka vody ... sviecky su ako nove menil som ich zaroven s tesnenim pod hlavu zaciatkom februara a ako vravim sviecky su ako z brusu nove kus samozrejme čierne ale žiadne biele stopy olej som si skontroloval žiadna voda sa mi kontrolou nezistila takže neham sa prekvapit ako sa to bude dalej prejavovat
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“