HELP - Dusící se motor

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Petr UL
Fiaťák
Příspěvky: 134
Registrován: 05 dub 2006, 07:41
Bydliště: Ústí nad Labem

HELP - Dusící se motor

Příspěvek od Petr UL »

Zdravím Fiaťáky a mám prosbu.
Známí v práci vlastní Punto I 1,2 benzín.
Už asi dva měsíce mu zlobí motor. Opravuje mu to jeden automechanik a evidentně neví kde má hledat problém. Už mu dal nový svíčky, kabely vzduchový filtr a potenciometr. Vše bez jakéhokoliv zlepšení. Auto prý napojovali v dílně na PC a podle diagnostiky určili vadný potenciometr. Je to možný ?
Problém je v tom, že auto se začne po přidání plynu občas dusit a škube. Je to nepravidelný, ale projevuje se to hlavně při rozjezdu z křižovatek nebo při jízdě do kopce. Po rovince s plynulým zrychlením to prý šlape dobře.

Auto je po STK a emisích. Emise prošly v pohodě.
Může to být lambda sonda když emise byli v pohodě?

Poradíte prosím nebo alespoň dáte typ kde hledat problém. Díky Všem. Známej už je z toho na prášky.
Punto II. 1,2 8 V r.v.2000
P.UL@seznam.cz
Reklama
 

5-ko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 18 lis 2005, 09:11
Bydliště: SR

Příspěvek od 5-ko »

Ja riešim podobný problém... šklbe a pridusuje sa a pod. .Palivový filter. Skús.....
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

Tohle já řešil asi tři měsíc.Nový svíčky,kabely,lambda,všechny filtry a nic.Pak sem zjistil že na novejch svíčkách jso moc velký mezery.Sklepal sem je na 0,6 a od tý doby pohoda.Zkuste to. :wink:
Petr UL
Fiaťák
Příspěvky: 134
Registrován: 05 dub 2006, 07:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od Petr UL »

Ptal jsem se na ten palivový filtr a je daný nový.

Ty svíčky jim navrhnu ať to prohlídnou, ale dělalo to už na těch starejch tak nevím. Možný je všechno. Tyhle "podivný" závady se špatně hledají.
Punto II. 1,2 8 V r.v.2000
P.UL@seznam.cz
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Jak rikal Venca: sklepnout mezery na svicach. Od vyroby sou moc velky. A stary svice byly opaleny, cili mezery taky jako svine. Lambda to delat muze. Odpoj ju, odpoj jednotku na pul hodiny, pak nech lambdu odpojenou a zkus jezdit.
Hustokrutost
Petr UL
Fiaťák
Příspěvky: 134
Registrován: 05 dub 2006, 07:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od Petr UL »

Díky za rady. Předám je známýmu ať to zkusí a pak dám vědět jestli to zabralo.
Punto II. 1,2 8 V r.v.2000
P.UL@seznam.cz
Petr UL
Fiaťák
Příspěvky: 134
Registrován: 05 dub 2006, 07:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od Petr UL »

Včera odpojily lambda sondu a vypadá to, že to asi bude ona.
Auto jezdí líp a zatím se nedusí. Tak snad bude problém vyřešen.

Chci se ještě zeptat jestli se může s odpojenou lambda sondou normálně jezdit? Nemůže to poškodit třeba katalyzátor?
Na kontrolu emisí by se zase připojila, ale na běžné ježdění by se nechávala odpojená.

Neuškodí to autu? Díky
Punto II. 1,2 8 V r.v.2000
P.UL@seznam.cz
Patrik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 10:07
Bydliště: Velká Morava

Příspěvek od Patrik »

V zásadě jízda bez lambdy není po stránce "ublížení autu" kritická.
Ale dá se sehnat druhá buď na vrakovišti, nebo nová univerzální od Bosche, která není ani moc drahá (pro starší modely aut kolem 2.5-3 tisíc).
Je to plnohodnotná náhrada za originální, až na konektor. Ale tušim že ji Bosch dodává i s "konektorovou stavebnicí", ze které si poskládáš konektor jaký potřebuješ. Samozřejmě se dá kabel propojit i běžnými autokonektory ...
Potřebuješ jen dodržet závit a počet vývodů. Kde prodávají díly Bosch, poradí ti přesně co koupit.
A budeš mít auto OK.
Groupe F.I.A.T. forever ! Uno Turbo i.e. Mk1, Punto 1.2 16V ELX Mk2
Petr UL
Fiaťák
Příspěvky: 134
Registrován: 05 dub 2006, 07:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od Petr UL »

Patrik píše:V zásadě jízda bez lambdy není po stránce "ublížení autu" kritická.
Ale dá se sehnat druhá buď na vrakovišti, nebo nová univerzální od Bosche, která není ani moc drahá (pro starší modely aut kolem 2.5-3 tisíc).
Je to plnohodnotná náhrada za originální, až na konektor. Ale tušim že ji Bosch dodává i s "konektorovou stavebnicí", ze které si poskládáš konektor jaký potřebuješ. Samozřejmě se dá kabel propojit i běžnými autokonektory ...
Potřebuješ jen dodržet závit a počet vývodů. Kde prodávají díly Bosch, poradí ti přesně co koupit.
A budeš mít auto OK.
Díky za radu, ale auto není moje a známej teď do něj nacpal spoustu peněz a nechce už investovat další.
Chtěl by jezdit bez lambdy, ale má strach aby na autě neudělal další škody./ Katalyzátor /
Já tomu nerozumím a tak se ptám Vás zkušenějších jestli to lze takhle udělat.
Punto II. 1,2 8 V r.v.2000
P.UL@seznam.cz
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Autu se nic nestane.
Hustokrutost
Trino
Začátečník
Příspěvky: 35
Registrován: 16 srp 2006, 16:29
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Lambda

Příspěvek od Trino »

lacin píše:Autu se nic nestane.

Hele nevzroste mu nahodou spotreba kdyz odpoji lambdu? urcite to kazdopadne ubere na vykonu!! :)
Petr UL
Fiaťák
Příspěvky: 134
Registrován: 05 dub 2006, 07:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Lambda

Příspěvek od Petr UL »

Trino píše:
lacin píše:Autu se nic nestane.

Hele nevzroste mu nahodou spotreba kdyz odpoji lambdu? urcite to kazdopadne ubere na vykonu!! :)
Zatím jezdí s odpojenou lambdou a je prý spokojenej . Bližší info nevím.
Není to žádný závodník. Je rád, že mu auto slouží spolehlivě k cestám do práce...
Punto II. 1,2 8 V r.v.2000
P.UL@seznam.cz
VOMIK
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 29 led 2006, 21:10
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VOMIK »

Řešil jsem to u Punta I.Byla to lambda.Bosh 3600Kč,universální 1000Kč-pouze jiný konektor.
PUNTO II 1.2 16V ELX
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Re: Lambda

Příspěvek od lacin »

Trino píše:
lacin píše:Autu se nic nestane.

Hele nevzroste mu nahodou spotreba kdyz odpoji lambdu? urcite to kazdopadne ubere na vykonu!! :)
Na vykonu to neubere, to se neboj. Sak vis, jak funguje lambda, ne?

A spotreba? Nemela by...
Hustokrutost
majorzemaan
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 08 led 2009, 16:37

Re: HELP - Dusící se motor

Příspěvek od majorzemaan »

Zdravím chlapi jsem tu poprvé protože mám stejný problém při jemném zacházení s plynem to je v poho ale při větší akceleraci to vynechává a občas bouchne nespálená směs ve výfuku,před rokem mi to dělalo taky a zjistil jsem že to byla jedna z cívek,ale je tam pár rozdílu předtím mi signalizovala kontrolka poruchu a teď ne hlavně se to předtím furt zhoršovalo až nakonec to jelo jen na 2 válce což vlastně už nejelo.Tak zkusím ty vaše listopadové rady s tou lambdou a uvidíme.Dám vědět snad už zítra protože jedu za chvíli do práce zatím čus. :x
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“