Kontrolka motoru-pedál nereaguje

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Aramon
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 17 čer 2014, 11:25

Kontrolka motoru-pedál nereaguje

Příspěvek od Aramon »

Ahoj přátelé,

jsem tu nový a jak to tak bývá, každý se ozve až když má problém. A ten mám nyní já.

Mám Dobló, 1.4 benzín r.v.2006. Párkrát se mi teď stalo (v průběhu cca 14 dní 5x), že nastartuju, a motor jede na volnoběh fakt nízké otáčky, někde kolem 400, je to jakoby se dusil, a nereaguje na sešlápnutí plynu. Samozřejmě svítí oranžová kontrolka plynu. Zatím vždy stačilo vypnout klíček a znova nastartovat a bylo to OK. Ovšem nyní už ne, už jen to dusivé nastartování.

Setkali jste se s tím někdo? Co tak pročítám, tak by to mohl být elektronický pedál, sání vzduchu, nebo lambda? Nevyznám se v motorech, ale pokud se s tím někdo setkal a poradil, budu rád, abych nevyměnil něco, co to neopraví.

Teď jsem právě zkoušel tu klapku, tak přidám další informaci, která by mohla pomoci s identifikací:

Když ji ručně otevřu, vyžene se to do otáščk, ale má ten traktorový zvuk jak popisuješ, ale překvapilo mně, že to vyžene do otáček, spadne, vyžene do otáček, spadne, prostě jak když sešlapáváš pedál při tůrování. Asi nějaká elektronická ochrana?

Díky za rady.
Reklama
 

rolandt
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 22 lis 2013, 17:17
Bydliště: vk

Re: Kontrolka motoru-pedál nereaguje

Příspěvek od rolandt »

ak nechces nakupovat diely do regalu tak musis na diagnostiku.
puntik 1,2 44kw striebro
mariska 1,9 77kw roso-ponete
akumoto -3kW
Aramon
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 17 čer 2014, 11:25

Re: Kontrolka motoru-pedál nereaguje

Příspěvek od Aramon »

Takže problém identifikován: krokový motorek u škrtící klapky, to bylo to klapání.

Jde vyměnit jen ten krokový motorek? Našel jsem, že na Puntu to jde. Neměl jste to někdo rozebrané?
Odpovědět

Zpět na „Doblo“