kupa Brava

Moderátor: peta.smolik

companola
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 30 čer 2014, 13:27

kupa Brava

Příspěvek od companola »

Cau fiataci,

Som pred kupou auta a rozhodol som sa ze asi pojdem do Brava. Chcem jazdenku, okolo 100 tis.km
1.6 m-jet ci 105 alebo 120 je mi celkom jedno. Viem ze sa to tu urcite asi riesilo ale rad by som
dostal par rad na co davat pozor resp. plus nejake info na ktore neviem natrafit.

1. Citam ze m-jety su fajn motory-spolahlive tak poprosim potvrdit alebo vyvratit
2. Ako je to s DPF filtrami? Pocul som ze pri 1.6-kach sa nezvyknu velmi zasierat.?
3. Aku ma antikoroznu upravu fiat, konkretne Bravo? Velmi vam hnije po 4-5 rokoch?
4. Ake su podla vas ceny nahrad. dielov oproti konkurencii? neratam drahsie opravy, ale po
som ze na alfu vysli ramena napr. celkom dost.
5. Co sa zvykne najviac srat, resp. ak pozeram po rocnikoch 2009 vratane 2009 a vyssie.
Jedna sa mi o to ci su nejake "muchy" ktore su uz vychytane od uvedenia modelu. Pocul
som o tecucom chadici.

dakujem
Reklama
 

Mischo
Fiaťák
Příspěvky: 90
Registrován: 15 led 2013, 21:49

Re: kupa Brava

Příspěvek od Mischo »

Cau najdi auto skus vybavit obhliadku vo Fiate a podla toho sa rozhodni. Pisat co sa pokazi a co nie sa dopredu neda. Daj na celkovy dojem z auta, ako bolo onho strane,ako jazdene, chod motora, tuhost podvozku. Obhliadka v servise ti urcite pomoze ak je to mozne kupuj od cloveka nie z bazaru. Tot moj nazor ja to robil takto a nelutujem. Fiat ma dobry pozink a 2009 ma este zaruku na karoseriu. Ak nebolo burane tak pohoda.
500X Multiair 140
companola
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 30 čer 2014, 13:27

Re: kupa Brava

Příspěvek od companola »

dik za reakciu. ak ma este niekto chut nieco napisat, budem len rad.
Uživatelský avatar
Darth.W
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 265
Registrován: 28 dub 2011, 11:04
Bydliště: Kysucke N. Mesto, SVK

Re: kupa Brava

Příspěvek od Darth.W »

tak ja mam sice 2007, ale chudatko je pekne obuchane najma od kamienkov zo zimnych obdobi, nejake tie oskrete dvere o betonovy murik atd a nikde nic hrdzave :) ovsem parkujem v garazi ... obcas ma nesktocne vytaca sedacka spolujazdca, bo tam nieco drnci a ani srnky netusia co, ked sa otepli (zasvieti slniecko) tak zas drnci nieco v okoli budikov ... aaa to je tak vsetko, proste pohodicka 8)
[color=#FF0000]http://www.youtube.com/waderlord29[/color]
Fiat Tipo sedan 1.4 70 kW Italia Extra
Uživatelský avatar
heretic
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 17 lis 2012, 12:07

Re: kupa Brava

Příspěvek od heretic »

Tak toho aby ti zhnil Fiat sa vôbec nemusíš báť. Ja mám ešte doma aj Mareu ktorá ma 15 rokov a hrdzu nenajdeš na ziadnom plechu.
Bravo - čo napísať.... ide tak ako má keď som ho doniesol ako dvoj rocné z Talianska. Mal som jeden problém a to taký že mi PC vyhadzoval hlášku že mám horúcu chlad. kvapalinu a to aj po starte. Na koniec opravené doma, jednalo sa uvolnený zvazok káblov v ktorom sa po čase predrala izolácia jedného vodiča a chytal kostru .
marea 1,8
bravo 2 1,9 mjet 120
companola
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 30 čer 2014, 13:27

Re: kupa Brava

Příspěvek od companola »

diki potesi ze to nehnije, po japoncoch mam korozie celkom dost. ostatok ma az tak netrapi, mal som mazdu 6 mimo inych japoncikov
a tam som predkom skrtal vsetky obrubniky aj tie najmejsie. chcem skusit taliana, je v tom aj urcita zvedavost zo zmeny. plus tie reakcie
na to Bravo nie su spatne. opravy spotrebaku neriesim, normalna vec. Nechcem nejak odbiehat, ale vsimol som si ze ludia na fiat reaguju
zmiesanymi pocitmi..kamarat dnes ohrnul nos nad fiatom, ale ako si zabudol ze ma astru ktora mu ide na repas motora lebo zere olej po litroch.
je to divne to vnimanie a predsudky ludi...
Mischo
Fiaťák
Příspěvky: 90
Registrován: 15 led 2013, 21:49

Re: kupa Brava

Příspěvek od Mischo »

Mas pravdu kolega ma dielnu a robi auta.Ked som kupil bravo tak sa ma pytal ze ci som normalny ze kupim fiat. A ja ze a kolko brava si uz opravoval a on po zamysleni povedal ze ani jedno tak mu vravim tak asi nieje tak zle. Ked kuknem na dvore same auta motory wolks tak preco nie fiat. Oproti takej dvojkovej oktavke to je nebo a zem + taliani vedia robit pekne auta :wink: rozhodoval som sa medzi Leonom a bravom po jazde na oboch nebolo o com rozmyslat ak by som zhanal auto znova kupim si zas bravo.
500X Multiair 140
JardaK.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 208
Registrován: 12 říj 2007, 08:29
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: kupa Brava

Příspěvek od JardaK. »

Tady je odkaz na moje hodnocení Brava - http://moje.auto.cz/JardaK-/bravo.html" onclick="window.open(this.href);return false; . Nevím, kolik by vydrželo jiné auto, ale mít po 147 tis. km původní brzdy považuju za hodně dobrý výsledek. Samozřejmě, že při koupi ojetiny hodně záleží na předchozím majiteli, ale to platí všeobecně, nejen pro Fiat. Do Brava přes velký obsah kufru nedáš rozměrnější věci (úzká díra do kufru + vysoký práh), nekomunikuje česky, ale jinak na něj (ten můj) nedám dopustit. Přidám ještě jednu perličku - jezdil jsem dlouhodobě kolem 4,6 l/100 km. Po zapůjčení jinému řidiči, který ho na 90 km úseku do Šternberka protáhnul místy na rychlost 190 km/hod. a i zbytek cesty jel celkem dynamicky, a zkrátka "vymetl pavouky", klesla moje spotřeba na průměr 4,1 (podle palubního počítače, skutečná spotřeba je o něco vyšší).
Fiat Bravo2 1,6 MJet, 77 kW, nar. 2010
zlatý Puňťa 1,9 JTD, 59 kW, nar. 1999 - prodán
Romandinho
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 328
Registrován: 17 kvě 2013, 14:23
Bydliště: Bratislava

Re: kupa Brava

Příspěvek od Romandinho »

JardaK: Tak tato tvoja recenzia na bravo ma presvedcila ze moje dalsie auto bude bravo :) tiez som rozmyslal nad Grande Puntom ale tvoja recenzia a zrovnanie aut sa mi velmi pacili a presvedcili ma ze bravo bude lepsie. Sice ja mam skor zamierene na benzin ale nevadi :) Moj rocny najazd je do 10000 km a 90% kratke trasy do 20 km.
Punto Sporting 1.2 16v 59kW r.v 2000
Uživatelský avatar
moskater
Fiaťák
Příspěvky: 132
Registrován: 04 bře 2008, 10:30
Bydliště: Košice

Re: kupa Brava

Příspěvek od moskater »

1.6mjet ratala uz pri vyvoji s DPF filtrom, tak tam sa toho az tak neboj, co sa korozie tyka tak bacha len na piate dvere, zvykne do nich zatekat, potom je to vidno po ich otvoreni zo spodu (mam rocnik 2007, mozno to uz poriesili). ja som si to pri kupe nevsimol a vo Fiate mi reklamaciu odmietli prijat s tym, ze ta koroozia vyzera, tak ze bol poskodeny lak a skorodovalo to zvonka (nehadal som sa, neviem :) ). ak chces mozem ti to odfotit. Podvozok je stavany na ovela tazsi motor (2.4 20V montovany do Stila alebo 2.0mjet), takze aj ramena toho znesu viac a okrem toho, rameno sa meni, len ked ho zohnes, inak len silenbloky. Prajem vala stastia pri kupe :)
rexis
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 01 črc 2014, 20:39

Re: kupa Brava

Příspěvek od rexis »

zdravim,
vyuziju tohodle tematu, protoze take vazne uvazuju o koupi Brava II a do zacatku hledam vsechny potřebne informace o autu. (Recenze novych aut uz mam prosudovane - o ojetych moc recenzi neni )

Mozna to budou vsechno hloupe otazky, ale ja se v autech v podstate nevyznam a tohle bude navic moje prvni auto (i kdyz ridicak mam uz 10 let). Puvodne jsem chtel jen nejakou starsi "plecku" na vyjezdeni (Stilo 3D), ale pak jsme se nejak s pritelkyni shodli, ze radeji koupime uz neco, co se bude dat treba za rok az dva pouzit v pohode i jako rodine auto a aspon 5 let to jeste vydrzi. Navic do starsiho bych asi nakonec narval jeste vic penez nez to tohodle.

Chci se zeptat jestli byste doporucili "puvodni" naftovy motor 1.9 88kw (mam na nakup 130 000-140 000 Kc, takze co jsem se tak dival tak rok vyroby tak max 2008 a to je tenhle motor) a jestli je to obecne spolehlivy motor (a financne unosny) i pro rocni najezd do 10 000 Km. Vim, ze nafta se obvykle vyplaci pri dost vyssim najezdu, ale zase ja budu z 90% jezdit v kuse 100 a vice km.

Nebo naftu rovnou zavrhnout i v pripade ze bych nasle nejaky modernejsi diesel 1,6 88 kW.

Take jde o to, ze benzinove verze v bazarech maji obvykle o dost nizsi vybavu nez naftove + vetsina benzinovych je v te nejslabsi 66 kW verzi (nebo staci na pohodouvou jizdu i ta 66 kW?
Otec ma ted 1,6 88Kw na svem peugeotu a prijde mi to tak akorad a Bravo je co jsem se dival podobne tezke auto, takze se bojim ale nebylo auto s nejslabsim motorem prilis "líné").

díky
companola
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 30 čer 2014, 13:27

Re: kupa Brava

Příspěvek od companola »

dik za zaujimave info pani, tie piate dvere si pozrem. takisto zaujimave info o tom podvozku, teda zeby mal zniest celkom dost
co je potesujuce. Otazka mozno trosku divna ale predsa...urcite ste si vsimli ze laktove opierky su bud plastove alebo pri vyssich vybavach
uz pekne potiahnute tkaninou. Je mozne podla vas si objednat tu latkovu a tu plastovu odtial vyhodit ? Ak ma niekto nebodaj
konkretnu skusenost tak budem rad ked napise. A kedze som Fiat este nemal, aka myslite ze to bude palka ked by som chcel origo o inej ani neuvazujem.

vdaka
Mischo
Fiaťák
Příspěvky: 90
Registrován: 15 led 2013, 21:49

Re: kupa Brava

Příspěvek od Mischo »

companola píše:dik za zaujimave info pani, tie piate dvere si pozrem. takisto zaujimave info o tom podvozku, teda zeby mal zniest celkom dost
co je potesujuce. Otazka mozno trosku divna ale predsa...urcite ste si vsimli ze laktove opierky su bud plastove alebo pri vyssich vybavach
uz pekne potiahnute tkaninou. Je mozne podla vas si objednat tu latkovu a tu plastovu odtial vyhodit ? Ak ma niekto nebodaj
konkretnu skusenost tak budem rad ked napise. A kedze som Fiat este nemal, aka myslite ze to bude palka ked by som chcel origo o inej ani neuvazujem.

vdaka
Myslim ze budes rad ked najdes dobre auto a opierka,farba a ostatne ta nebude zaujimat lebo ten vyber je dost obmedzeny a najst presne take ake chces v slusnom stave je castokrat nemozne. Kopa chalanov cakala na to svoje aj niekolko mesiacov a aj to nemaju presne ako chceli.
500X Multiair 140
Mischo
Fiaťák
Příspěvky: 90
Registrován: 15 led 2013, 21:49

Re: kupa Brava

Příspěvek od Mischo »

companola píše:dik za zaujimave info pani, tie piate dvere si pozrem. takisto zaujimave info o tom podvozku, teda zeby mal zniest celkom dost
co je potesujuce. Otazka mozno trosku divna ale predsa...urcite ste si vsimli ze laktove opierky su bud plastove alebo pri vyssich vybavach
uz pekne potiahnute tkaninou. Je mozne podla vas si objednat tu latkovu a tu plastovu odtial vyhodit ? Ak ma niekto nebodaj
konkretnu skusenost tak budem rad ked napise. A kedze som Fiat este nemal, aka myslite ze to bude palka ked by som chcel origo o inej ani neuvazujem.

vdaka

K podvozku mal by zniest ale podla mna je to najslabsi clanok auta. Sice som ho par krat dal bokom, ale dost ho to rozhadzalo. 150konove maju myslim sportovejsi podvozok. Ja mam motor 88kW chip na 110kW, a ten podvozok uz citit ze tomu vykonu nestiha. Plus capy dost odchadzaju ale to vsetkym autam ked mame cesty ake mame :roll:
500X Multiair 140
companola
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 30 čer 2014, 13:27

Re: kupa Brava

Příspěvek od companola »

to ci stiha podvozok alebo nie ma osobne velmi netrapi. s motorom 1.6 m-jet o ktory mam
zaujem neplanujem cestne vojny s firemnymi fabiami a vyhonenymi golfami z roku pana.
potrebujem sa rychlo-plynule presuvat za rozumny peniaz a nie si honit ego i ked viem ze
na SR je to narodny sport. Kupit fajnovy 10-15 rocny bavoracik a hrat gangstra.
To ze co sa mi podari zohnat aktualne riesim, ja som sa pytal ci je mozne opierku doobjednat
u aut.dilera fiat a co by ta stranda mohla stat, ci ma niekto skusenost, nie to ze si budem vyberat
auto podla opierky.
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“