Chabé brzdenie Punto MK2B

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
martin2108
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 04 čer 2013, 17:41
Bydliště: Trakovice

Chabé brzdenie Punto MK2B

Příspěvek od martin2108 »

Zdravím Vás Fiaťáci!Mám problém s účinným brzdenim...Na aute mám nahodené 7jx15 195/50r15 a tie 239mm kotúče na 1.2 8v to majú akosi problém ubrzdit :-D Ma tu niekto skúsenosť s výmenou kotucou trebárs za väčšie?Napr 256 s 1.2 16v?Bola by asi treba výmena strmenou...aké máte skúsenosti?
Reklama
 

Uživatelský avatar
18lubi81
Fiaťák
Příspěvky: 111
Registrován: 21 úno 2012, 01:46
Bydliště: Jacovce (Topolčany)

Re: Chabé brzdenie Punto MK2B

Příspěvek od 18lubi81 »

No mozem ti poradit ze ja mam mk2 1,2 16V a tiez to brzdenie nieje ziadna slava hlavne pri 3 a viac ludmi aute ..Ono je strasna chyba ze neni su tie kotuce vetrane ale plne a tie dost prehrieva . alebo este mozno by pomohlo zohnat taketo nieco od znacky Brembo https://www.google.sk/search?q=kotuce+b ... B800%3B600" onclick="window.open(this.href);return false; len to sa na kazdy rozmer neviraba ale treba hladat ..
Fiat Punto II HLX 16V80HP
zahynko
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 08 úno 2014, 14:58
Bydliště: SVK-Tlmače

Re: Chabé brzdenie Punto MK2B

Příspěvek od zahynko »

ahoj, tiez mam rovnaky rozmer pneu ako ty a aj tu istu motorizaciu... ked ti to nebrzdi hladal by som problem niekde inde... nevravim ze to brzdi brutalne, ale je to celkom prijatelne... skor som mal problem s tym, ze ked som poriadne skocil na brzdy otrhlo mi na zadnom strmeni platnicku :-D
myslim, ze ked mas nove platnicky (samozrejme nie starline) a dobre odvzdusneny system musi to dostatocne brzdit... mne to brzdilo lepsie ako ked som tam mal pneu 175/65/r14 kym som neutrhol tu platnicku na zadnom strmeni... teraz to nejako neviem dostelovat... ale pravdupovediac som to este ani nejako extra neriesil lebo stale to brzdi dostatocne.... jediny problem ktory musim riesit akutne je zapojenie abs, pretoze lave predne koleso mi berie jedine do smyku a to je trochu problem
Punto 1.2 44kw - sekv. LPG 2006
Brava 1.6 67kw 1998- RIP
Croma 1.9 88kw 2009
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: Chabé brzdenie Punto MK2B

Příspěvek od Cabuto »

Problém bude asi jinde sice punta nejsou prej v brždění moc excelentní ale ono to není tak jednoduché já mám sportinga na předních mám brembo kotouče s drážkama a pořádné nesky novou brzdovku dobře odvzdušněnou vzadu klasika bubny snad etě s originálama jen ne jednou ročně vyčistím od bordelu a obutý mám 186/50 r15 kumha a jediné co se staně když nato hopnu je že mě abs málem urve nohu protože ty brzdy brzděj asi 3x líp než guma zvládne a to kumha nejsou zrovna ty co maj problém s přilnavostí :) ale je fkt že hodně pomáhaj ty pořádný kotouče a desky nevadne to mužeš nato šlapat furt a jediné co mě limytuje sou gumy příští rok budu asi kupovat 195 a uvidíme jak se to změní:)
jo a etě ktěm kotoučům nikdy bych si už nekoupyl kotouče bez drážek něbo děr protože ty uplně plné sou nahovno stalo se mě to před výměnou a myslel sem že se poseru jel se v dešti na dálnici pak sem chtěl sjet přibrzdit a vono hovno hned mě docvaklo že se naten vyjebanej plnej kotouč nabalyla voda a že to ted bude vo držku nedávno sem viděl aj to že se tam takhle stejně v zimě usazuje led a podobně s těmahle sem to aj skoušel v zimě je za studena polejt vodou aby se tam udělal led a co se dělo při brždění nejprve takovej tupej nástup a bylo slišet hrozné hrčení pískání sičení to asi 3s pak to koplo do brzdy a brzdilo jak obvykle celej ten jev je jasnej prostě to jen díky drážkám obrousilo celou ledovou vrstvu:)
no a pokud by ti opravdu byrzdy stále nestačily tak se dá přehodit na předek aj zadek z HGT je to pracnější nejlepší je brát nápravy celé nebo aspon ty hlavní části ale jde to a to ti tu 44kw potvůrku zastavý i ve volném pádu z mostu :)
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
sefik
Fiaťák
Příspěvky: 102
Registrován: 19 kvě 2013, 20:38
Bydliště: Hanušovice

Re: Chabé brzdenie Punto MK2B

Příspěvek od sefik »

Já mám na MK1 55s v předu nějaký sračky kotouče 240mm a desky textar, vzadu brembo bubny a starliňácký pakny a sotva se dotknu pedálu tak jdu na držku... zkus ty brzdy rozhejbat :) Jinak gumy mám 195/50/15 Firestone 8 let starý a že jim trvá než se bloknou :D
Puntík 55s na LPG
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“