Punto r.v. 02 někdy nechce nastartovat.

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
dibdam00
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 28 črc 2014, 10:37

Punto r.v. 02 někdy nechce nastartovat.

Příspěvek od dibdam00 »

Dobrý den,
vlastním punto r.v. 2002, 1.2 8V. Někdy se mi stane, že nemůžu nastartovat. Baterka točí, ale auto nechytne. Někdy stačí 5min počkat a někdy použít náhradní klíč. Občas se ale stane, že nejde nastartovat celý den a pak bez jakéhokoliv zásahu zase nastartuje. Neděje se tak vždycky po dlouhém stání, kolikrát stačí 15min a už se mu nechce. V každém případě nějakou dobu svítí kontrolka motoru, která sama (cca za den) zhasne. Tato chyba se objevuje přibližně jednou za měsíc/dva. Naposledy se tak stalo včera, kdy ani nestačilo vyměnit klíč, ale zabralo roztlačení... Teď zase startuje normálně. Mám nové svíčky (cca14dní) a diagnostika údajně nic nevykazuje.
Předem děkuji za radu a názor!

P.S.: Omlouvám se, pokud jsem zbytečně založil nové vlákno.
Reklama
 

rolandt
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 22 lis 2013, 17:17
Bydliště: vk

Re: Punto r.v. 02 někdy nechce nastartovat.

Příspěvek od rolandt »

chce to diagnostiku vtedy ked to nechce naskocit.
moze to byt immo. ale aj slaba baterka.
mozno ze chybovy kod tam nieje lebo sa maze ak to nastartuje, zmeraj tlak paliva v liste, ci cerpadlo tlaci dost.
puntik 1,2 44kw striebro
mariska 1,9 77kw roso-ponete
akumoto -3kW
sefik
Fiaťák
Příspěvky: 102
Registrován: 19 kvě 2013, 20:38
Bydliště: Hanušovice

Re: Punto r.v. 02 někdy nechce nastartovat.

Příspěvek od sefik »

to bude spis snimac otacek klikovky, zkus ho zmerit... Požadovaná hodnota: motory FIRE: 670 Ω až 750 Ω (ohmů) anebo to bude cerpadlo, zkus otocit klickem, jestli cerpadlo zabzuci a jak, melo by to byt stredne vysoky pravidelny ton, jak to bude slabsi tak zkus nad nadrzi sundat dekl a procistit kontakty, me tak cerpadlo jednou vysadilo, stacilo rozpojit, zapojit, vycistit a jede to dal :)
Puntík 55s na LPG
J_K
Fiaťák
Příspěvky: 114
Registrován: 18 úno 2013, 15:48

Re: Punto r.v. 02 někdy nechce nastartovat.

Příspěvek od J_K »

Pokud svítí kontrolka motoru, tak to určitě diagnostika zaeviduje. Tipoval bych na problém se čtením kódu imobilizeru.
Fiat Punto (188) 1.2 8V ELX 5d
do provozu: 9/2000 Italy
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Punto r.v. 02 někdy nechce nastartovat.

Příspěvek od rossi »

nikde ale nepíše že by se mu rozsvitila kontrolka CODE. kontrolka poruchy motoru nema s immo nic spol.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
rolandt
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 22 lis 2013, 17:17
Bydliště: vk

Re: Punto r.v. 02 někdy nechce nastartovat.

Příspěvek od rolandt »

vidi sa mi ze to nebola diagnostika ale len citanie chyb. kodov, ale ak sa rozsvietila kontrolka motoru ta tam bude aj chyba v pamati ta tam ostane aj po odpojeni baterky.
pocas startovania ked to nenaskoci by mala svietit kontrolka ak je chyba v cidlach ktore rj vidi, otacky, ak sa nerozsvieti kontrolka poruchy tak hladat chybu v komponentoch ktore rj nevidi, benzin.
puntik 1,2 44kw striebro
mariska 1,9 77kw roso-ponete
akumoto -3kW
J_K
Fiaťák
Příspěvky: 114
Registrován: 18 úno 2013, 15:48

Re: Punto r.v. 02 někdy nechce nastartovat.

Příspěvek od J_K »

rossi píše:nikde ale nepíše že by se mu rozsvitila kontrolka CODE. kontrolka poruchy motoru nema s immo nic spol.
Píše že "Někdy stačí 5min počkat a někdy použít náhradní klíč", z toho tipuji na vazbu s imobilizerem. Já to auto nediagnostikoval a nevím jestli mu vůbec kontrolka funguje, jestli nemá (špatně)vyřazený imobilizer, jestli není provázáno více závad apod.
Na základě poskytnutých informací ale stoprocentní diagnózu nedá asi nikdo.
Fiat Punto (188) 1.2 8V ELX 5d
do provozu: 9/2000 Italy
dibdam00
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 28 črc 2014, 10:37

Re: Punto r.v. 02 někdy nechce nastartovat.

Příspěvek od dibdam00 »

Díky za rady. Čerpadlo, myslím si, funguje dobře. Snad by to mohl být ten snímač otáček. Protože pouze dolévám vodu do ostřikovačů, mohl by mi někdo poradit, kde ho najdu a poskytnout návod, jak se k tomu snímači dostat?
rolandt
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 22 lis 2013, 17:17
Bydliště: vk

Re: Punto r.v. 02 někdy nechce nastartovat.

Příspěvek od rolandt »

tu je
Přílohy
Alt_mk2_Denus_4.JPG
Alt_mk2_Denus_4.JPG (34.98 KiB) Zobrazeno 5123 x
puntik 1,2 44kw striebro
mariska 1,9 77kw roso-ponete
akumoto -3kW
pajk80
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 25 bře 2012, 01:37

Re: Punto r.v. 02 někdy nechce nastartovat.

Příspěvek od pajk80 »

dibdam00 píše:Dobrý den,
vlastním punto r.v. 2002, 1.2 8V. Někdy se mi stane, že nemůžu nastartovat. Baterka točí, ale auto nechytne. Někdy stačí 5min počkat a někdy použít náhradní klíč. Občas se ale stane, že nejde nastartovat celý den a pak bez jakéhokoliv zásahu zase nastartuje. Neděje se tak vždycky po dlouhém stání, kolikrát stačí 15min a už se mu nechce. V každém případě nějakou dobu svítí kontrolka motoru, která sama (cca za den) zhasne. Tato chyba se objevuje přibližně jednou za měsíc/dva. Naposledy se tak stalo včera, kdy ani nestačilo vyměnit klíč, ale zabralo roztlačení... Teď zase startuje normálně. Mám nové svíčky (cca14dní) a diagnostika údajně nic nevykazuje.
Předem děkuji za radu a názor!

P.S.: Omlouvám se, pokud jsem zbytečně založil nové vlákno.

Ahoj, jakým způsobem se podařilo vyřešit tento problém? Začlo se mi dít úplně to samé..... :-(
dibdam00
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 28 črc 2014, 10:37

Re: Punto r.v. 02 někdy nechce nastartovat.

Příspěvek od dibdam00 »

Nakonec stačila výměna snímače otáček klikové hřídele. Ani to nebylo finančně náročné. Od té doby bez problémů. Pokud se nevybije baterka :D.
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“