HELP - zápach benzínu ve voze

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Uživatelský avatar
Dohy
Všeználek
Příspěvky: 2337
Registrován: 26 úno 2006, 18:23
Bydliště: Klasterec nad ohri, OMW SHELL
Kontaktovat uživatele:

HELP - zápach benzínu ve voze

Příspěvek od Dohy »

ahoj pratele ,chtel bych se zeptat je to normalni ze citim malinko benzin v aute ?.. premyslel jsem ze by to mohlo byt tim,ze nemam tu odhlucnovaci vatu nebo jak to rict mezi motorem a interierem.. musel sem to odstranit ale motor je porad tichy.. ale ted citim benzin .. trosku .. nevim proc ?.. je to vazne poradte dekuju vám . :oops:
Reklama
 

5-ko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 18 lis 2005, 09:11
Bydliště: SR

Příspěvek od 5-ko »

No aj mne sa stane, že mi to sem tam zavane... Ale neviem, či to je OK. Na Felícii to tiekol palivový filter... zle dotiahnutý...
m6564xp
Fiaťák
Příspěvky: 57
Registrován: 19 úno 2006, 20:55
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od m6564xp »

Normální to asi není, ale zatím každé Punto, kde smrděl benzín do kabiny a které jsem viděl ... tak mělo nalomený vývod na palivovém čerpadle v nádrži. Stává se to když z něj někdo bere tímhle způsobem benzín :-)
Mitsubishi Pajero 3.2 DID
Uživatelský avatar
Dohy
Všeználek
Příspěvky: 2337
Registrován: 26 úno 2006, 18:23
Bydliště: Klasterec nad ohri, OMW SHELL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dohy »

coze?.... :shock: bere benzin me nikdo nic nebral .. ale vevnitr ho obcas citim tak kde mam hledat? a to se mi teda i ztraci ?palivo? :cry:
m6564xp
Fiaťák
Příspěvky: 57
Registrován: 19 úno 2006, 20:55
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od m6564xp »

Jednoduše, ten kdo Ti auto prodával tam mohl mít třeba plnou nádrž a bylo mu líto tam benzín nechat. Schválně se zkus podívat v nějakém bazaru kolik aut má plnou a kolik prázdnou nádrž :-)
Palivové čerpadlo je pod zadním sedákem, zkus ho odklopit a najdeš tam takový plechový kryt pod kterým je čerpadlo. Ještě mne napadá, že by mohl smrdět filtr aktivního uhlí, ale to snad jenom kdyby někdo přehodil ty přívodní hadičky ...
Mitsubishi Pajero 3.2 DID
Uživatelský avatar
Dohy
Všeználek
Příspěvky: 2337
Registrován: 26 úno 2006, 18:23
Bydliště: Klasterec nad ohri, OMW SHELL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dohy »

filtr palivak je u zadniho kola to vim .. mrknu na to cerpadlo teda ale.. ja spise citim benzin z motoru jako by z topeni .. kdyz mi to fouka.. fakt ze predu .. a ne vzdy MALO kdy.. ale obcas citim benzin :cry:
75ka
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 09 bře 2006, 20:07
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 75ka »

zdravim.ja zas citim z ventilacie niekedy nieco ako nahriaty alebo spaleny olej benzin som zatial necitil no ten olej je fakt zvlastne ze ho niekdy citit na motore niet ziadne stopy uniku neviem si to vysvetlit.
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Příspěvek od onc »

... no teda ja nekdy taky citim benzin, ale jde to z vetrani (topeni) a vetsinou kdyz vytahnu puntu ze studene garaze do teplyho venku ... garaz cca 15st venku 30st ... mozna nejaky prettlak nebo podtlak, ale je to jen
kratkodobe ... par km a je cistej vzduch ...
... co jsem mel skodovky tak ty smrdely furt ...
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
Uživatelský avatar
Dohy
Všeználek
Příspěvky: 2337
Registrován: 26 úno 2006, 18:23
Bydliště: Klasterec nad ohri, OMW SHELL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dohy »

me se to nikdy nestavalo az ted... zkusim vymenit benzin filtr.. a zkouknout nejak cerpadlo ale podle me to je take to topeni no :?
Petr UL
Fiaťák
Příspěvky: 134
Registrován: 05 dub 2006, 07:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od Petr UL »

Když si pustíte jen vnitřní cirkulaci vzduchu tak ten benzín taky cítíte?

Já mám "vůni" benzínu v kabině jen když zastavím nebo při parkování. Jinak nic, ale když vypnu přívod vzduchu do auta-pustím jen vnitřní cirkulaci tak nesmrdí nic.
Mě to dělá špatně utěsněný spoj prvního a duhého dílu výfuku...
Punto II. 1,2 8 V r.v.2000
P.UL@seznam.cz
Uživatelský avatar
Dohy
Všeználek
Příspěvky: 2337
Registrován: 26 úno 2006, 18:23
Bydliště: Klasterec nad ohri, OMW SHELL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dohy »

tak ty jo ja to mam proste porad ze cirkulace jde z venku donvitr.. :( ja nevim a je to normalni ze citime palivo?
wercecko
Fiaťák
Příspěvky: 164
Registrován: 18 čer 2006, 17:28
Bydliště: Jihlava..
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wercecko »

Dohy píše:filtr palivak je u zadniho kola to vim .. mrknu na to cerpadlo teda ale.. ja spise citim benzin z motoru jako by z topeni .. kdyz mi to fouka.. fakt ze predu .. a ne vzdy MALO kdy.. ale obcas citim benzin :cry:
POZOR! Palivový filtr s aktivním uhlím není u zadního kola, nýbrž v motorovým prostoru, vlevo pod řídicí jednotkou vpředu. Jdou do něj ty modrý hadice :idea:
Calypso Punto aka Pomeranč
Obrázek
Uživatelský avatar
Dohy
Všeználek
Příspěvky: 2337
Registrován: 26 úno 2006, 18:23
Bydliště: Klasterec nad ohri, OMW SHELL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dohy »

coze??? tam ze je filtr ?.. tak to sem asi pako ale nic sem tam nevidel a co je teda tam vzadu u kola kdyz uz se tak hloupe ptam .. :oops:
wercecko
Fiaťák
Příspěvky: 164
Registrován: 18 čer 2006, 17:28
Bydliště: Jihlava..
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wercecko »

Nic si z toho nedělej, ja si to taky myslel.. :oops: Je to krabička velikosti rodinného balení kondomů a visí mám dojem na předním čelu vlevo když tam koukáš, v motorovým prostoru, jdou do ní ty modrý hadice.. Tak to je filtr s aktivním uhlím.. Je tam ventil, který když nespíná hromadí se tam páry, nebo je tam dalších x možností proč, a pak můžou výpary přes větrání lezt až do kokpitu..
Calypso Punto aka Pomeranč
Obrázek
Uživatelský avatar
Dohy
Všeználek
Příspěvky: 2337
Registrován: 26 úno 2006, 18:23
Bydliště: Klasterec nad ohri, OMW SHELL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dohy »

a to se teda meni nebo jak zjistim jestli je na nic uz?.. ten filtr.. a co je teda tam dole u kola ?? fakt sem si myslel ze tam je filtr.. fakt , to je to cerpadlo ?
Odpovědět

Zpět na „Punto - interiér“