Sviti zluta kontrolka, ale zarovky jsou ok

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

nicco.ts
Fiaťák
Příspěvky: 89
Registrován: 04 lis 2009, 00:28

Sviti zluta kontrolka, ale zarovky jsou ok

Příspěvek od nicco.ts »

Ahoj, sviti mi zluta kontrolka signalizujici vypalenou zarovku, ale vsechny zarovky se zdaji byt v poradku. Jednou asi na 3sek zhasla, jinak sviti porad. Nekde bude asi spatny spoj, ale existuje moznost jak ho rychle najit? Dokaze diagnostika urcit, ktera zarovka to dela? Pripadne muzu postupne odpojovat jednotliva svetla a az kontrolka zhasne, nebo je nejaka jina moznost?
Diky
Punto Sporting 1.2 16V 59kW 2002 - 188A6000
Reklama
 

kkristian
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 220
Registrován: 18 lis 2009, 13:48

Re: Sviti zluta kontrolka, ale zarovky jsou ok

Příspěvek od kkristian »

v mojom pripade to robila zadna hmlovka, bola zoxidovana objimka. Ta prasknuta ziarovka svietila aj ked bola hmlovka vypnuta.
Punto MK2 1.2 16V HLX, r.v. 2000
nicco.ts
Fiaťák
Příspěvky: 89
Registrován: 04 lis 2009, 00:28

Re: Sviti zluta kontrolka, ale zarovky jsou ok

Příspěvek od nicco.ts »

Aha to som prave myslel, ze kontrolka sa tyka iba tych ziaroviek, ktore su pod prudom - tu na fore typicky problem s brzdovymi svetlami, po zosliapnuti pedalu, zasvieti kontrolka, inak nesvieti. Tym sa to vsetko komplikuje, inak by to boli bud 2x2 predne ziarovky alebo 2 zadne. Tyka sa to aj ziaroviek na palubnej doske, napriklad okolo ovladacov ventilatora?
Punto Sporting 1.2 16V 59kW 2002 - 188A6000
Uživatelský avatar
r.trieska
Fiaťák
Příspěvky: 86
Registrován: 02 led 2014, 12:41
Bydliště: Piešťany

Re: Sviti zluta kontrolka, ale zarovky jsou ok

Příspěvek od r.trieska »

Podla prirucky k MK2 ide o chybu preruseneho obvodu, spalenej ziarovky alebo ziarovky s chybnym vykonom.
Sleduju sa len zadne obrysove svetla, brzdove svetla (okrem 3.brzdoveho svetla) a zadna hmlovka.

Aj mne to svieti, zatial to necham tak. Aspon mam dvojnasobnu kontrolku zapnutia svetiel :)
Punto II 1.2 16v - môj staničný špeciál
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: Sviti zluta kontrolka, ale zarovky jsou ok

Příspěvek od Cabuto »

Pokud ti svitej v pohode tak nejvetsi pravdepodobnost je spatna kostra tedy bude diky ted stalemu desti zaoxidovana zatim to nemusi delat nic krom toho ze to rozsviti kontrolku no casem se to bude zhorsovat a zacnou ti svetla ruzne pohasinat nebo se rozsvecovat a v nejhorsim ti zacne blikat brzdovka s blinkrem a kontrolka smerovek bude blikat jak na heraku asi tak lastni zkusennost sundat zadni svetlo ocistit kontakt kostry kdyz uz budes v tom muzes prostriknout nejakim kontaktolem vsechny kontakty a objimky a mas jistotu ze bude zase nadlouho pokoj :-)
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
nicco.ts
Fiaťák
Příspěvky: 89
Registrován: 04 lis 2009, 00:28

Re: Sviti zluta kontrolka, ale zarovky jsou ok

Příspěvek od nicco.ts »

No dneska som si pozrel tu pasaz v prirucke, ze kontrolka sa tyka iba zadnych svetiel. Rozobral som vsetky 4 vratane osvetlenia SPZ. Vsetko vo vnutri ciste, ako by prave zislo z vyroby. Vsetky ziarovky som povytahoval a zapojil znova. Zistil som, ze ak vyberiem obrysovku, tak sa kontrolka rozsvieti, ale ak odpojim cele svetlo, tak nesvieti.
No a najlepsie je, ze ak mam zapnute obrysovky, tak kontrolka (vacsinou) nesvieti, ale ak zapnem stretavacie svetla, tak vtedy sa objavi takmer vzdy. Takze nejako to kontroluje aj predne stretavacie svetla, co mi nie je jasne, preco prirucka tvrdi nieco ine. Budem musiet kompletne poodpajat predne svetlomety, ale co som do nich tak zbezne pozeral, tak vnutri su super ciste, ako nove. Mozno este bude problem niekde v kabloch alebo konektoroch, co je horsia moznost.
Punto Sporting 1.2 16V 59kW 2002 - 188A6000
Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: Sviti zluta kontrolka, ale zarovky jsou ok

Příspěvek od Cabuto »

Tak bude spatna kostra na rednch nebo neco spatne nkde v elektroinstalaci protoze opravdu predni nebere ale mohou zmenit bud nepeti v siti auta nebo na kostre a proto ji to rozsvecuje :-( hold fiatek kdyz zacne neco na el. Zlobyt je to vzdy maturita :-) nez clovek najde co to je :-)
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
kkristian
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 220
Registrován: 18 lis 2009, 13:48

Re: Sviti zluta kontrolka, ale zarovky jsou ok

Příspěvek od kkristian »

aj vypalene predne parkovacky su na 100% indikovane prasknutou ziarovkou.
Punto MK2 1.2 16V HLX, r.v. 2000
nicco.ts
Fiaťák
Příspěvky: 89
Registrován: 04 lis 2009, 00:28

Re: Sviti zluta kontrolka, ale zarovky jsou ok

Příspěvek od nicco.ts »

Mne sa tiez zda. Pamatam si svoju prvu skusenost so zltou kontrolkou, ked este fungovala spravne a indikovala nefunkcnu prednu obrysovku, lenze teraz sa objavuje pri prednych stretavacich. Clovek nemoze doverovat ani oficialnej prirucke k autu.. Skusim sa na to pozriet cez vikend, odpojit svetla, pripadne poistky, ci aspon zistim, ktory svetlomet to je.
Punto Sporting 1.2 16V 59kW 2002 - 188A6000
turbom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 481
Registrován: 24 dub 2008, 22:19
Bydliště: Havl. Brod. a okoli

Re: Sviti zluta kontrolka, ale zarovky jsou ok

Příspěvek od turbom »

Me sviti kontrolka take pri spatnem kontaktu predni parkovaci zarovky. Takze predni + zadni.
A u 16v mi sviti kontrolka porad. Presel a vymenil jsem predni i zadni zarovky ( nektere byly dost vypalene). Nakonec jsem zjistil, ze problem bude asi v pacce pod volantem. Zkousel jsem s ni manipulovat a kontrolka obcas zhasinala. Ale nepodarilo se mi dokazat aby nesvitila vubec. Vzdy se pri jizde po par vterinach rozsviti.
2008- Fiat Bravo 1.4 T-jet 110kw Emotion +LPG Stag Q-BOX. 2008 Fiat Linea-1.4 T-jet 88kw
nicco.ts
Fiaťák
Příspěvky: 89
Registrován: 04 lis 2009, 00:28

Re: Sviti zluta kontrolka, ale zarovky jsou ok

Příspěvek od nicco.ts »

Myslys packu od prednych svetiel? Na nej su aj smerovky a hlavne horna poloha pre pravu smerovku uz nie je najpresnejsia, takze skusim to, pretoze vcera som rozobral vsetky predne a zadne svetla (predne svetla to je boj - rozmontovat podbehy a potom rohy blatnikov) a vymenil som vsetky ziarovky, ktore doteraz este neboli menene a nepomohlo to. Konektor praveho predneho svetlometu bol zoxidovany a vnutri zhrdzavena objimka na ziarovku hmlovky. Vsetko som vycistil a nic, teraz ale je to v tom stave, ze kontrolka zacne svietit okamzite po zapnuti obrysoviek, takze predne stretavacie to nebudu. Predpokladam, ze brzdove mozu spustit kontrolku iba po stlaceni brzdoveho pedalu. Este k navodu k autu - je tam napisane, ze mam svetla so ziarovkami H7, ale v skutocnosti su tam H1 :idea:
Punto Sporting 1.2 16V 59kW 2002 - 188A6000
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Sviti zluta kontrolka, ale zarovky jsou ok

Příspěvek od SpiritWolker »

najcastejsia chyba preco svieti zlta kontrolka svetiel je ze vela ludi da do zadnych parkovaciek 5w ziarovku a ma tam byt 10w

dalej casto je studeny spoj na konektore na zadnom svetle.

v predu maju byt 5w porakovacky, obcas tam tiez daju ludia ine w

diagnostikou zistite presne ktory okruh je stale zly

tak isto uz zaciernena ziarovka dokaze rozsvietit zltu kontrolku

co ma prekvapilo ze stretavacia 55w ziarovka ked sa vypali tak mne sa kontrolka nerozsvieti :D

to vsetko plati pre Punto 2, model 188, rv1999-2009

svtla sa vyrabaju v roznych kombináciách H7-H7, H7-H1, H1-H1

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
nicco.ts
Fiaťák
Příspěvky: 89
Registrován: 04 lis 2009, 00:28

Re: Sviti zluta kontrolka, ale zarovky jsou ok

Příspěvek od nicco.ts »

Prave sa rozhodujem, ci si kupit diagnostiku alebo pojdem niekde, kde ju maju. Po odpajani baterky mi ostal svietit airbag na pristrojovke, pojdem to dat zmazat, pri tej prilezitosti nech pozru, ktory okruh to robi. Dokaze to iba original examiner alebo akakolvek diagnostika? V manuale (zase ho spominam) mam uvedene, ze zadna obrysovka je R10W 10W. Zajtra musim pozriet, co som vlastne kupil a aku som tam namontoval.
Predtym ale, ked som odpojil zadne svetla kontrolka nesvietila, z coho usudzujem, ze odpojeny svetlomet nerozsvecuje kontrolku.
Vcera som mal ale vsetky svetla odpojene vratane brzdoveho (jedine osvetlenie SPZ ostalo zapjene) a kontrolka svietila, to by mozno ukazovalo na tu packu svetiel.
Punto Sporting 1.2 16V 59kW 2002 - 188A6000
turbom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 481
Registrován: 24 dub 2008, 22:19
Bydliště: Havl. Brod. a okoli

Re: Sviti zluta kontrolka, ale zarovky jsou ok

Příspěvek od turbom »

Ja ho mel pripojene na diagnostiku a zadnou chybu jsme tam nenasli :(
2008- Fiat Bravo 1.4 T-jet 110kw Emotion +LPG Stag Q-BOX. 2008 Fiat Linea-1.4 T-jet 88kw
Uživatelský avatar
ixoxi
Fiaťák
Příspěvky: 150
Registrován: 08 srp 2012, 14:00

Re: Re: Sviti zluta kontrolka, ale zarovky jsou ok

Příspěvek od ixoxi »

nicco.ts píše:Predtym ale, ked som odpojil zadne svetla kontrolka nesvietila, z coho usudzujem, ze odpojeny svetlomet nerozsvecuje kontrolku.
Mne pre zmenu odpojenie jedneho predneho svetlometu sposobilo rozsvietenie kontrolky...
Fiat Punto Classic 1.2 8V MK2B, bez tuningu, ale volam ho Puntiak
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“