Problem s riadenim

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
dmbiker
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 30 črc 2013, 08:02

Problem s riadenim

Příspěvek od dmbiker »

Ahojte vsetci! Prehladal som toto forum, no nenasiel som relevantnu temu. Mal niekto podobny problem ako sa zacina objavovat u mna? Mam rocne Bravo, multiair turbo, so sport paketom. 30 tisic odjazdene a toto sa javi ako prvy vaznejsi problem.

Ked chytim volant v cca pozicii za 15 3 a pohnem s nim vpravo a potom hned vlavo, cca na poziciu za 10 4 a potom dolava na poziciu za 20 2, tak pri tom prechode, ked z tocenia vpravo prejdem do tocenia vlavo, citim v rukach take akoby buchnutie, alebo puknutie. Ani neviem ako to zazvat. Urcite to vsak v tom volante citit predtym nebolo. Zacalo sa to objavovat asi tak pred mesiacom, dvomi. Bol som nedavno na 30 tisicovej prehliadke, kde som im toto spomenul. V tom case to vsak nebolo citit vzdy. Skor to bolo iba ked som odbocoval vpravo a vracal sa s volantom do priameho smeru. Servisaci po prehliadke povedali, ze na podvozku vyzera byt vsetko OK. Tak isto sa ten jav prenasa, je citelny aj na spodnom oplastovani pod volantom.

Neviete co by to mohlo byt? Dikes!
Reklama
 

Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: Problem s riadenim

Příspěvek od rogi »

určite ta to napadlo tiež, niekde je vôla bud z opotrebenia alebo sa niečo uvolnilo. Najlepšie by bolo ak by bol predok nadvihnutí a skúsiť či to robí aj v nezaťaženom stave. Potom systematický od volantovej tyče skontrolovat cez servomotor, hrebenové riadenie, atd. :wink:
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
Maciak87
Fiaťák
Příspěvky: 85
Registrován: 15 úno 2012, 11:27

Re: Problem s riadenim

Příspěvek od Maciak87 »

Niekde bude vola..mozno si dakde do dieri vletel alebo nieco...moje bravo multiair zatial 50 tisic km a vsetko slape ako ma.. ))
amiga
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 11 črc 2014, 20:13

Re: Problem s riadenim

Příspěvek od amiga »

Maciak87 píše:Niekde bude vola..mozno si dakde do dieri vletel alebo nieco...moje bravo multiair zatial 50 tisic km a vsetko slape ako ma.. ))
mal som ten problem.,ze mi nieco buchalo a naprava to nebola.... nakoniec to bol spoj v tycke na servu... musis to odplastovat a pokukat..pripadne vsetko dotiahnut...
fiat croma 1.9jtdm 88kw
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“