Potkávací světla a dálková světla

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
david311
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 05 lis 2014, 11:36

Potkávací světla a dálková světla

Příspěvek od david311 »

Zdravim Mam FIAT PUNTO (176) 1.7 TD (1698ccm/51kW/69HP) [01/94-09/99]
a dnes rano mi prestali svitit potkavaci svetla jelikoz na palubovce sviti tak jsem si toho hned nevsiml az na me zacali lide blikat dale jsem zjistil ze ani dalkove svetla mi nesviti ...Pouze kdyz chci s dalkovymi svetly zablikat tzn. packa k sobe tak to sviti ale jakmile chci zapnout dalkove svetla tzn. packa od sebe tak nesviti... takze muj problem je takovy ze mi nesviti potkavaci svetla (sviti pouze obrysovky) a ani dalkova svetla nejdou zapnout (pouze bliknout s nimi jde, to ale znamena ze by meli byt v poradku a problem by mel byt snat asi v nejakem kontaktu nekde nebo na páčkách) moc tomu nerozumin a proto prosim nekoho o pomoc diky
Reklama
 

Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: Potkávací světla a dálková světla

Příspěvek od Cabuto »

hele nevím přesně čím to je ale pokud se ti po otočení spínače na páčce rozsvítí kontrolka a v případě dálkovejch po odtlačení páčky taky pro dálkové tak rozhodně není problém tam protože je to ovládané spolu ale hledal bych problém na kabeláží ale může to bejt aj někde v elektronice protože pokud se nepletu aj tyhle punta maj tu možnost folw to home tedy že ti svítěj svetla samy etě po určitou dobu od vytažení klíčku a tam můž bejt problém ale fakt víc nevím :(
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Potkávací světla a dálková světla

Příspěvek od rossi »

měl sem stejný problém a chyba byla v páčkách,resp. v kontaktech světel.Ty kontakty jsou pod pružinkama a stane se že se ty pružinky zaseknou.Rozebrat to jde ale je to strašná piplačka. Musiš sundat volant ,pak sundat páčky a pak rozebrat. Je tam moře jiných kontaktů a nedej bože aby povypadaly. Lepší bude na vraku sehnat jiný packy.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
david311
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 05 lis 2014, 11:36

Re: Potkávací světla a dálková světla

Příspěvek od david311 »

svetla na palubovce sice sviti ale je tam stejna kontrolka pro obrysovky i potkavacky takze kdyz zapnu obrysovky ktere sviti tak se rozne i kontrolka na palubovce a kdyz zapnu potkavacky tak ta kontrolka porad sviti a to i kdyz svetla pred tim svitili tak i ted kdyz potkavacky nesviti u dalkovych je to jine trosku kdyz je zapnu nic se nedeje nic nikde nesviti ovsem kdyz chci jen dalkovyma posvitit jakoze bliknout tzn. packu k sobe tak se normalne roznou a i kontrolka dalkovych svetel se rozne uplne normalne proto jsem take usuzoval ze by to mohlo byt tema packama no skusim se na to podivat uz jsem si do konce i sehnal nove na vrakacu tak uvidime diky moc :)))
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Potkávací světla a dálková světla

Příspěvek od rossi »

no pravě na to probliknutí je tam jiný kontakt.Jsou tam 3 kont. Na potk. dalkový a blik.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Potkávací světla a dálková světla

Příspěvek od liborko »

relátko od tlumených zkontroluj, a pojistky 10A na tlumených jsou OK?
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“