Elektrické zdvíhanie okien

Moderátor: peta.smolik

Bravak
Fiaťák
Příspěvky: 76
Registrován: 13 led 2015, 22:02

Elektrické zdvíhanie okien

Příspěvek od Bravak »

Ahojte oddnes mi začalo totálne blbnúť zdvíhanie okien.Ak si otváram a zatváram vodičove okno ide okey.Ak otváram spolujazdcove okno ale z vodičovej strany tak ide to tiež okey ale ak zatváram spolujazdcove okno z vodičovej strany tak sa okno ani nehne proste nič.Ale otvoriť aj zatvoriť zo spolujazdcovej strany ide bez problémov.Dúfam že som to napísal zrozumitelňe.Inak som si všimol že na vodičovej strane tie 2cuplíky na okná na vodičove a spolujazdcove, tak ten cuplík na spolujazdcove okno je nejaký volný proste tam trochu lieta.Neviem aký to má mechanizmus keďže s tímto nemám vobec skúsenosti.Ďakujem za rady.
Reklama
 

panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

Teoreticky to vizera na vadny vypinac kedze od spolujazdca je vsetko ok...bolo by treba vyskusat odpojit konektor z toho vypinaca a skusackou vyskusat ci to otvara aj zatvara. Odkial si?
Bravak
Fiaťák
Příspěvky: 76
Registrován: 13 led 2015, 22:02

Re: Elektrické zdvíhanie okien

Příspěvek od Bravak »

Som od žiliny.Ale otvoriť to ide bez problémov od vodičovej strany, len zatvoriť nie.
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

To nevadi. Je to jednotkove bravo alebo dvojkove?
Bravak
Fiaťák
Příspěvky: 76
Registrován: 13 led 2015, 22:02

Re: Elektrické zdvíhanie okien

Příspěvek od Bravak »

Fiat Bravo 1.6,16V, 1999.
Bravak
Fiaťák
Příspěvky: 76
Registrován: 13 led 2015, 22:02

Re: Elektrické zdvíhanie okien

Příspěvek od Bravak »

Nejaké rady?
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Elektrické zdvíhanie okien

Příspěvek od panaman1 »

este by som pozrel sa mi zda ze v kastliku pred spolujazdcom je rele ktore to ovlada...taky zlte sa mi zda... moze tam byt zly kontakt, niekedy to robievalo...ale niesom si tym isty...a ak nie tak ten vypinac...skus skontrolovat to rele.....
Bravak
Fiaťák
Příspěvky: 76
Registrován: 13 led 2015, 22:02

Re: Elektrické zdvíhanie okien

Příspěvek od Bravak »

Oki to keď otvorím kontakt tak kde to nájdem?A ak to nebude tím keď to hodím do servisu kolko ma to može výsť?
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Elektrické zdvíhanie okien

Příspěvek od panaman1 »

tazko povedat kolko to moze vyjst... ale do autorizovaneho tak odhad mozno 100E ale netusim....to rele ak je to ono tak by malo byt za, alebo nad priehradkou spolujazdca, a sa mi zda ze je zlte asi 5 cm vysoke. skus sa nanho pozriet a vytiahnut ho a vratit spat, ale skor to bude ten vypinac vo vodicovych dverach. ale neviem ci si to teraz nepletiems rele centralneho zamykanie....
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Elektrické zdvíhanie okien

Příspěvek od panaman1 »

tak pozeram to a to zlte rele co pisem bude zrejme centralne zamykanie, ale tiez v kastliku je aj rele okien a je take sirsie.. asi ako 2x bezne rele... popozeraj ho tam.. a idem pozriet el schemu..... a dam vediet ak sa mi to podari rozlustit ze ako to viel vyskusat ci je zly vypinac. a niesu niekde kable zlomene...
Bravak
Fiaťák
Příspěvky: 76
Registrován: 13 led 2015, 22:02

Re: Elektrické zdvíhanie okien

Příspěvek od Bravak »

A prosím ťa ako sa dostanem po to relé?Káble podla mna nie, lebo to elektrícké okno spolujazdca ide z vodičovej strany otvoriť nádherne len zatvoriť nie iba zo spolujazdcovej strany :(
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Elektrické zdvíhanie okien

Příspěvek od panaman1 »

budes to musiet rozobrat. vodicove dvere, a dostat sa ku konektoru na ovladaci okien u vodica. a tam pokial mas skusacku tak vyskusas pravdepodobne cez kostru ci ti otvara aj zatvara. ak ano je vadny vypinac. to mas najjednoduchsie... a na 99percent to bude vypinac. skusacka ti staci nejaky kabel so ziarovkou. nejaka mala ziarovky mozno nieco max 5W samozrejme na 12 voltov. jedna strana skusacky na kostru a druhou stranou budes napajat kable v konektore. a ked pojde hore aj dole tak je vadny vypinac. sa to tazko vysvetluje pokial nemas s elektrikou ziadne skusenosti.....
Bravak
Fiaťák
Příspěvky: 76
Registrován: 13 led 2015, 22:02

Re: Elektrické zdvíhanie okien

Příspěvek od Bravak »

Hodim to do servisu :wink: :wink: :wink:
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

Ako myslis. Ale mal si si skusit niekde zohnat ten vypinac a vyskusat ho...by si usetril kopec penazi v servise...
Bravak
Fiaťák
Příspěvky: 76
Registrován: 13 led 2015, 22:02

Re: Elektrické zdvíhanie okien

Příspěvek od Bravak »

Dnes som skúšal, a keď z vodičovej strany to okno zatváram to spolujazdcove, tak to ide tak volnejšie a proste iba tam niečo lupka alebo tak, jak kebyže nejakéko kontakty v tom vypínači sa nespojujú alebo neviem.Proste je ten vypínač úplne volný a hýbe sa všeliako.
Odpovědět

Zpět na „Bravo / Brava“