Nefunkční posilovač brzd

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Nefunkční posilovač brzd

Příspěvek od straki »

Zdravíčko...na mé "popelnici" (snad fiaťáci odpustí ale kdyby jste to viděli dáte mě za pravdu :D) jsem jel z práce a zničehož nic pedál tvrdý jak prase a já musel brzdit zapřenej o volant skoro ve stojě abych tu herku vůbec zastavil...
Co jsem se díval tak hadičky jsou neporušený až na zřejmě ERG ventil či co to je za cipovinu a při jeho odpojení žádný podtlak v hadici nebyl (při nastartovaným motoru a sešlápnutí plynu)
Je divný že nikde nic nesyčí a pedal jakoby do poloviny ještě s přimhoužením oka jde dobře ale nebrzdí to tolik jak s posilovačem a pak je pedal tvrdý a při pořádným opření to začne trochu brzdit což přisuzuji spíše k zavzdušněným brzdám.
Tudiž bych to viděl na vakuové lopatkové čerpadlo ale bohužel jsi nejsem jistý může to být ještě něco jinýho?
Dá se vůbec to vakuové čerpadlo rozebrat??
A poslední dotaz kde najdu "podtlakovou membránu"? (jen jsem slišel že by tam něco takovýho mělo být :D )
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
Reklama
 

Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: Nefunkční posilovač brzd

Příspěvek od straki »

Mno tak už radu nepotřebuji neboť jsem urval závit k vakuový pumě tudiž jsem tam dal šroub a vyřadil tak posilovač nadobro :(
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“