Parkovaci senzory

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Negotiator
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 19 kvě 2012, 07:45
Bydliště: SM

Parkovaci senzory

Příspěvek od Negotiator »

Zdravicko,
tak jsem tu zase dlouho nebyl :mrgreen:

Mam spatny signal z jednoho cidla parkovacich senzoru (cistit jsem jiz zkousel). Ze je mozne jej vymenit je sice pekne, ale netusim za jaky typ (jestli jsou vsechny prodavane kompatibilni se stavajicimi), protoze ani pres diag neni citelne, co presne je ten "Valeo Parking Control" zac.

Mate jiz nekdo zkusenosti?

Jsou to originaly, nic dodatecne montovaneho.


EDIT.:
-poptaval jsem v obchodech a dost pravdepodobne to bude spatne k sehnani a s novejsimi cidly nekompatibilni jednotka.
-v original servisu (AF Centrum Ostrava) mi sdelili cenu 3110kc + lak :lol:


Nevite nekdo o nejakem cidle, ktere s tim bude spolupracovat? Vzdyt za tu cenu se to nevyplati a radeji tam natahnu komplet noveho asistenta a v nekterych pripadech to vyjde jeste levneji :roll:
Fiat Croma 2006 (pred FL) 1,9 JTD 16V EMO, panorama
Reklama
 

panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

Chcelo by to odfotit, zmerat a odfotit aj kpnektor...aby sme mali predstavu. A potom by sa dal mozno zohnat.
Negotiator
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 19 kvě 2012, 07:45
Bydliště: SM

Re: Parkovaci senzory

Příspěvek od Negotiator »

Muzu to zkusit, ale nebude to hned. Snad ho vytahnu bez "destrukce" ostatnich soucasti - vetsina techto senzoru je na zacvaknuti, ale u Fiatu clovek nikdy nevi :lol:

Idealni by bylo se podivat, jestli je primo neco napsano i na centralni jednotce, nejaky stitek, ale nevim, kde mam presne hledat (zkusim se podivat pod tapec v kufru na leve strane, je tam nejake "okynko".

V zadnem pripade ale nedam za ten senzor takove penize, kdyz nahradni senzory ke stavajicim Valeo parkovacim systemum stoji okolo 200kc/1ks :mrgreen:
Fiat Croma 2006 (pred FL) 1,9 JTD 16V EMO, panorama
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Parkovaci senzory

Příspěvek od panaman1 »

to je jasne.. a za mozno 40E v nasich mas druhe parkovacky na celkom slusnej urovni...odfot aj z vonku ako sa to tvari....
Negotiator
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 19 kvě 2012, 07:45
Bydliště: SM

Re: Parkovaci senzory

Příspěvek od Negotiator »

No, nasel jsem neco na aukru:

Kód: Vybrat vše

http://aukro.cz/show_item.php?item=5081695617&gclid=CP3T_LX15sMCFRTMtAodmwIA6w
http://aukro.cz/show_item.php?item=5085809345&gclid=CPn6_MP15sMCFeHKtAodHXoAiw
takze levne to sice neni, ale da se to sehnat mnohem levneji, nez v original servise......AF Centrum Ostrava proste neselhalo.:
1. maji predrazene dily
2. casto si ani nevi rady (konkretne tedy u Cromy - byl jsme tam 2x a uz nikdy vice a argument: "tady tech aut jezdi malo, proto to nezname" ---> to je pro me znamenim, ze je neco spatne).

Otazka je, jak se to bude demontovavat - dle vzhledu se to bude nejak pootacet :lol:
Fiat Croma 2006 (pred FL) 1,9 JTD 16V EMO, panorama
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Parkovaci senzory

Příspěvek od panaman1 »

tiez som nasiel toto
http://www.ebay.ie/itm/FIAT-CROMA-PARKI ... 1619064055" onclick="window.open(this.href);return false;

alebo toto

http://www.aliexpress.com/wholesale?ini ... 2018655036" onclick="window.open(this.href);return false;

cena priblizne rovnaka...asi to nieje taka cena preco to neskusit a uvidi sa co dalej..
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Parkovaci senzory

Příspěvek od panaman1 »

aj ten na aukre je ten isty co na ebay a tiez je urcite z ciny...len si treba overit ci je to ozaj taky aby si mal istotu...
Negotiator
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 19 kvě 2012, 07:45
Bydliště: SM

Re: Parkovaci senzory

Příspěvek od Negotiator »

Ten s cenovkou 820 kc mam 15 minut cesty autem, takze bych to nejak mohl i otestovat.
Fiat Croma 2006 (pred FL) 1,9 JTD 16V EMO, panorama
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Parkovaci senzory

Příspěvek od panaman1 »

ked ho mas tak blizko tak vyskusaj....ci sa k nemu dostanes najako bez rozoberania naraznika si niesom uplne isty....ale stale lacnejsie ako 3000CZK
Negotiator
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 19 kvě 2012, 07:45
Bydliště: SM

Re: Parkovaci senzory

Příspěvek od Negotiator »

Nestras :lol: Zkusim to u kolegy na zvedaku nejak rozebrat, a uvidime....., ale je pravda, ze je ten naraznik docela dlouhy a kdovijak dostupny :cry:
Fiat Croma 2006 (pred FL) 1,9 JTD 16V EMO, panorama
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Parkovaci senzory

Příspěvek od panaman1 »

ono rozobrat to nebude taky problem...ale sak uvidis mozno budes mat stastie...
Lukyman
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 02 lis 2008, 23:27

Re: Parkovaci senzory

Příspěvek od Lukyman »

Na bazoši jsou čidla za 650, seundavají se snadno, nárazník se sundavat nemusí, teda záleží jak máš šikovné ruce a jestli víš, který čidlo je špatný. Já jsem taky měnil jedno čidlo před třemi lety a stálo mě na vrakáči 500, od tý doby vše funguje.
Fiat Croma 2,4 jtdm emotion
Negotiator
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 19 kvě 2012, 07:45
Bydliště: SM

Re: Parkovaci senzory

Příspěvek od Negotiator »

Tak kdyz poslepu vytahnu zarovku z predniho svetlometu, tak by to snad mohlo jit i bez demontaze narazniku. Jak jsi to demontoval, pamatujes si? - Jakym pohybem, jestli pootocenim nebo vytazenim???

At zhruba vim, co a jak :wink:

Cidlo mi hlasi diagnostika - leve vnejsi cidlo - no signal :wink:


Jinak z bazose nemam moc dobry pocit - ledaze by se dalo pro dil zajet osobne (nekde v okoli). A asi neznas nejaky slusny fiat vrakac v okoli Ostravy,co? :lol:
Fiat Croma 2006 (pred FL) 1,9 JTD 16V EMO, panorama
Lukyman
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 02 lis 2008, 23:27

Re: Parkovaci senzory

Příspěvek od Lukyman »

Co si tak pamatuju, tak jsou tam tři zobáčky, který se musí opatrně ohnout (jenom drobně, jinak prasknou) a následně otočit čidlo o 90 stupňů, nevím do které straný a pak stačí čidlo zatlačit dovnitř (prstem zvenku) a je venku.
Fiat Croma 2,4 jtdm emotion
Negotiator
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 19 kvě 2012, 07:45
Bydliště: SM

Re: Parkovaci senzory

Příspěvek od Negotiator »

OK...diky za radu.....tak se pokusim v okoli Ovy najit nejaky rozumny vrakac na "Italy". Cidlo by podle vseho melo sedet i z Alfy 159 a tusim, ze i z nejakych jinych italu - to jeste dostuduju.
Az najdu slusny vrakac z Ovy nebo okoli, tak ho sem napisu - at se lidi mohou taky zorientovat.
Fiat Croma 2006 (pred FL) 1,9 JTD 16V EMO, panorama
Odpovědět

Zpět na „Croma“