Vytékání oleje u pedálů

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
pepe89
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 24 lis 2014, 06:43

Vytékání oleje u pedálů

Příspěvek od pepe89 »

Zdravím, mám problém s vytékáním oleje u pedálů.Zjistil jsem, že mám kobereček nasáklý. Brzdová kapalina to asi nebude protože hladinka je pořád stejná. Motorový olej občas dolévám, ale to je tím, že mi trochu prosakuje. Nemohl by to být olej z převodovky ? Mám i zhoršenou funkci řazení o čemž jsem se tady již zmiňoval. Díky moc za radu
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: Vytékání oleje u pedálů

Příspěvek od Jaroslav1 »

Olej z převodovky to určitě nebude. U pedálů se může objevit brzdová kapalina z hl.spojkového válce. A nebo tam někdo mazal vrzající pedál.
Naposledy upravil(a) Jaroslav1 dne 09 bře 2015, 20:19, celkem upraveno 1 x.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Vytékání oleje u pedálů

Příspěvek od liborko »

pepe89 píše:Zdravím, mám problém s vytékáním oleje u pedálů.Zjistil jsem, že mám kobereček nasáklý. Brzdová kapalina to asi nebude protože hladinka je pořád stejná. Motorový olej občas dolévám, ale to je tím, že mi trochu prosakuje. Nemohl by to být olej z převodovky ? Mám i zhoršenou funkci řazení o čemž jsem se tady již zmiňoval. Díky moc za radu
Když do toho hrábneš prstem a čichneš k tomu tak musíš přece poznat zda jde o motorák,převoďák nebo brzdovou kapalinu :roll: Bude to jak píše Jarda a nebo pokud je to MKI (což si nenapsal) tak co třeba prasklý výměník topení a tedy chlad.kapalina ??
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“