cukání při jízdě a nepravidelný zvuk výfuku

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
pepe89
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 24 lis 2014, 06:43

cukání při jízdě a nepravidelný zvuk výfuku

Příspěvek od pepe89 »

Zdravím vás. Potřeboval bych poradit a zjistit závadu než se vydám do servisu. Pár dní zpátky se mi při nastartování začalo třást auta, po rozjetí se to docela upravilo, ale neustále má auto tendenci cukat. při vyšší rychlosti to již není tak dobře poznat, ale cítím to neustále.Při rychlejším rozjedu cítím jak sebou auto trhá jako by se dusilo nebo co. Po nastartování jsem se mrkl na motor a klidně si brčí jako obvykle, ale v určité pravidelnosti se zatřese a to má za následek i ten jiný zvuk na konci výfuku. Jako by tam vždy bylo silněji fouknuto. Neumím to dobře popsat. Spotřebu má stále stejnou (během těchto 3 dní najeto 130 km se spotřebou zhruba 5,5 na 100km. Může to být dírkou nebo netěsností ve výfuku ( vizuálně po nahlédnutí pod auto jsem únik kouře neviděl), nebo svíčkama, špatné silentbloky ? A napadlo mě jestli by to nemohlo být i nekvalitním benzínem.díky moc za radu
Reklama
 

Cabuto
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 08 zář 2012, 08:39
Bydliště: Brno

Re: cukání při jízdě a nepravidelný zvuk výfuku

Příspěvek od Cabuto »

Mám podezření na pár vecí ano svíčky nebo káble mohou bejt v háji aj bych nato vsadil může bejt zanesena škrtící klapka její vyčištění je easy uplně :) tohle sou asi 2 věci které bych hned kontroloval nebo spíše vyměnil a vyčistil samo může toho bejt hromada dalšího od špatného benzínu přes čerpadlo vstřiky čidla atd ale tomuhle dávám 90% :)
Punto mk2 sporting 1.2 16v LPG muj 1:)
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“