kde najdu krokovy motorek?

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
brava1216
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 28 dub 2015, 21:24

kde najdu krokovy motorek?

Příspěvek od brava1216 »

prosim zajima me jedna vec.kde najdu krokovy motorek.Vsude se dozvidam ze je nekde na skrtici klapce,ale kde?Jedna se
BRAVA (182)-> 1.2 16V 80 80/59 (188 A5.000)
me to pripada jako ze je to v celku.vede tam 6 dratu.Nikde nemohu najit manual toho motoru.
Tento dotaz vlozim jeste na dalsi fora a prosim nejedna se u omyl,ale tato klapka,konkretne tento motor je montovan do dalsich aut.
Fiat Stilo 1.2 16V
Fiat Punto 1999- 1.2 16V
Fiat Palio 1.2 16V
Fiat Idea 1.2 16V MPI
Fiat Bravo 1.2 16V
Fiat Brava 1.2 16V
Přílohy
klapka.jpeg
klapka.jpeg (13.72 KiB) Zobrazeno 7827 x
Reklama
 

panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Příspěvek od panaman1 »

Pod tym plastovym krytom co drzia tie spony...tam je.
brava1216
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 28 dub 2015, 21:24

Re: kde najdu krokovy motorek?

Příspěvek od brava1216 »

to jsem mel rozebrane .jetam ozubene kolo.pak 4 kartacky ktere jezdi po uhlikovych drahach.A pak dva sroubky myslim M 5 a vyndam rotor z boku dva uhliky.
Tak ze jsem si to myslel dobre ze to bude celek.Novy dil za ty prachy to musi asi met vice funkci.Ja ho mam z vrakace za 1200.
diagnostika ukazovala potenciometr skrtici klapka/plyn.pedal.Prvne vyzkouseli vymenu toho valecku u pedalu.to mepomohlo a tak vymenil klapku.Tu moji jsem doma rozebral tak vim co v ni je a myslim si ze to mohli byt unavene kartacky,pak jsem se toho mechanika ptal rikal ze by to mohlo byt ale taky ze to muzou delat ty uhlikove drahy nekdy jsou poskrabane a tam pry vznika to vynechyvani.Drazky tam jsou to je pravda
slabostka
Fiaťák
Příspěvky: 149
Registrován: 18 lis 2009, 17:38

Re: kde najdu krokovy motorek?

Příspěvek od slabostka »

oni to dobre vymysleli aby sa to nedalo opraviť ale len vymeniť... problém "vrakoviska" je len jeden- treba sa dobre modliť aby to vydržalo nejaký ten km....
sporting speedgear r.v. 2000
brava1216
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 28 dub 2015, 21:24

Re: kde najdu krokovy motorek?

Příspěvek od brava1216 »

vsak se take modlim :roll: Ale do tak stareho auta co je na doziti davej nove veci vzdyt by meli vetsi hodnotu nez cele auto.
Klapku jsem na ceskem e-shopu nasel nejlevnejsi za 8,500 a nejdrazsi kolem 16 000 kc.V polsku byla za 4,600 kc nemeli skladem ale nezjistoval jsem to.Mechanik to nejak rozhodl za me aniz by mi volal.Urcite bych se rozhodl take pro vrakac.Dalsi problem je ze diagnostika byl jsem u ni (u dvou rozsilnych)uvadi chybu jako - Skrtici klapka/plyn pedal.A ted si vyber do druhe stoji 8,500 a v polsku ho nemeli .Tak ze on mel z vrakace oba dily a pak potenciometr plyn.pedalu vratil.
Trochu mi vadi ze tam dal i zap.civku z vrakace za 500 sice bosch v polsku byla nejlevnejsi za 780 :?
Uživatelský avatar
r.trieska
Fiaťák
Příspěvky: 86
Registrován: 02 led 2014, 12:41
Bydliště: Piešťany

Re: kde najdu krokovy motorek?

Příspěvek od r.trieska »

Cau brava1216, mohol by si prosim odfotit vnutro skrtiacej klapky?
Punto II 1.2 16v - môj staničný špeciál
brava1216
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 28 dub 2015, 21:24

Re: kde najdu krokovy motorek?

Příspěvek od brava1216 »

Ano ,tedkom to nafotim a vecer to tady dam.
brava1216
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 28 dub 2015, 21:24

Re: kde najdu krokovy motorek?

Příspěvek od brava1216 »

r.triesko tady je rozkuchana skrtici klapka.Akorat jsem neodhadl motorek.Po rozebrani jsem zjistil ze tam nejsou uhliky .Nejsem elektrikar tak nevim jak to popsat.Funguje to na principu magnetickehoho pole.Kdyz vytahuji rotor tak je citit magnet.
Tak smula napsalo mi to ze priloha muze byt max 2MB a jedna fotka ma 4,85 a stim si nevim rady.To driv rozeberu neco na aute :(
cradleoffilth26
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 22 črc 2016, 19:09

Re: kde najdu krokovy motorek?

Příspěvek od cradleoffilth26 »

Na obrázku je elektronická klapka a tam se nastavuje automaticky mezera. Krokovy motorek je jen na klapkách kde je lanko plynu. Tam mezeru na volnoběh dělá právě motorek.
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“