Parking assist not available

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Negotiator
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 19 kvě 2012, 07:45
Bydliště: SM

Parking assist not available

Příspěvek od Negotiator »

Tak....tak uz se to tvarilo jako spolehlivy vuz a problemy nastaly uplne jinde. Nejaka pani mi u Kaflandu pribrala pravou zadni stranu a rozsvitili se mi parkovaci senzory na palubce.
Naraznik a oprava celkove sla pres jeji povinne ruceni, ale......


....parkovaci senzory se nekdy tvari funkcni a nekdy se rosviti. Senzory samotne ukazuji v poradku, jsou i propipane samostatne, prohazene z mista na misto a vse jede. Projedu se s tim den ci dva a znovu se pri zarazeni zpatecky a 5s pipnuti a rosviti zluty trojuhelnik s hlaskou, ze parkovaci assistent neni k dispozici. Kdyz se to cele resetuje, tak senzory zase den ci par dni jedou a pote zase hlaska :(
Na MES se tvarilo, ze spatny signal jde z leveho vnejsiho cidla, ale pokud ho odpojim a pripojim na jeho misto jine tak normalne jede. Pokud ten "vadny" dam na jine misto tak taky normalne ukazuje.

Cim by to jeste mohlo byt?
Fiat Croma 2006 (pred FL) 1,9 JTD 16V EMO, panorama
Reklama
 

Negotiator
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 19 kvě 2012, 07:45
Bydliště: SM

Re: Parking assist not available

Příspěvek od Negotiator »

Po vymene onoho senzoru to vypada, ze fungoval, jak se mu chtelo (zatim novy funguje bez problemu). Pravdepodobne nejaky studeny spoj nebo neco podobneho.

A ja myslel, ze senzor bud funguje nebo ne, tento si delal, co chtel. Takze vysledek je (alespon prozatim - potvrdim to 100% az po nejake dobe), ze pri vykyvu o cca 10 stupnu (prechod studenejsi noc a horky den), vyhodil chybu a pri par dnech stabilnejsich teplot zase zacal fungovat.
Fiat Croma 2006 (pred FL) 1,9 JTD 16V EMO, panorama
Libca23
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 31 led 2016, 13:30

Re: Parking assist not available

Příspěvek od Libca23 »

Ahoj, mám podobný problém ale po výměně čidla hlási problém dal.Stare čidlo bylo prokazatelne špatné ale s novym je to stejně. Nemá někdo el.schema?
Negotiator
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 19 kvě 2012, 07:45
Bydliště: SM

Re: Parking assist not available

Příspěvek od Negotiator »

Nakonec jsem si to nedelal sam, ale delal mi to klucina, co byl donucen neco prepisovat, ale ted netusim co to bylo. Vim, ze se s tim musel nejak popasovat. Menil cidlo, prohazoval cidla mezi sebou, potom koncovky kabelu a nakonec musel spachat neco, pres diag. Nicmene nevim, co presne.....az s nim budu, mohu se ho zeptat.
Fiat Croma 2006 (pred FL) 1,9 JTD 16V EMO, panorama
Odpovědět

Zpět na „Croma“