kolísání výkonu Punto176 75ELX

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
xndinvvv
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 31 bře 2015, 15:37
Bydliště: Pardubický kraj
Kontaktovat uživatele:

kolísání výkonu Punto176 75ELX

Příspěvek od xndinvvv »

Čau Fiaťáci, mám dotaz, předevčírem jsem na mým Puntu myl motor, protože byl poblitej olejem a už sem se na to nemohl dívat. Vzal jsem převážně strany hlavy a bloku arvou a štětcem, a poté jsem to všechno opláchnul hadicí s vodou. Bohužel jsem to trochu podcenil a neobalil jsem ničím zapalování který se nachází na konci vačky pod plastovým krytem a asi tam trochu vody nacákalo. Auto jsem nechal pěkně vyschnout s otevřenou kapotou na sluníčku, ale stejně to asi nestačilo. Od tý doby mi přijde že trochu kolísá výkon. Mám dělanej vejfuk s rezonátorem místo katu a auto se kolem 4000RPM vždycky pěkně probralo a táhlo jak z praku. Teď zhruba před 4000RPM přestane na chviličku táhnout a na cca 4500RPM zase táhne. Neděje se to pořád, spíše nárazově a v různým spektru otáček. Poradí mi někdo čím by to mohlo být? Zkusit změřit odpory na zapalovací cívce? Nebo máte někdo jinou zkušenost?

Pak bych měl ještě takovej doplňující dotaz. Punťák za studena jede poměrně líp než když se ohřeje. Olej jsem měnil před cca 1500km. Myslíte že se třeba přehřejvá a nemaže tak jak má? Pomohl by třeba chladič oleje? Koukal jsem že 75ka má pod filtrem přípravu pro hadice k chladiči. Děkuju moc za rady a odpovědi :)
Punto 1.2 8v MPI 75ps+/830kg
SickCulture
Reklama
 

Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: kolísání výkonu Punto176 75ELX

Příspěvek od liborko »

Nejspíš ještě někde budeš mít vodu,chvilku to potrvá než se to vysuší,koukni zda nemáš vodu i na svíčkách,tam se ráda drží pokud se to nezakryje když se myje motor,a pak to dělá bordel,jinak příště si to obal igel.sáčky.altík,cívky,řídící jednotku apod.
Ohledně výkonu,na mojí 75tce to kolísání taky pociťuju,nehledě jestli je motor zahřátý nebo studený,prostě jednou je to lemra líná jindy zas jede jako z praku, asi benzínem..... :-)
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
armaman
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 26 dub 2009, 15:42
Bydliště: Doma

Re: kolísání výkonu Punto176 75ELX

Příspěvek od armaman »

xndinvvv píše:Pak bych měl ještě takovej doplňující dotaz. Punťák za studena jede poměrně líp než když se ohřeje. :)
A to som si myslel ,ze to pocitujem sam. Hlavne rano a vecer ked bola vyssia atmosfericka vlhkost som pocitoval lepsi "vykon" Punta.
Fiatu už "nefandím"
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“