Automatická klimatizácia

Moderátor: peta.smolik

Uživatelský avatar
moskater
Fiaťák
Příspěvky: 132
Registrován: 04 bře 2008, 10:30
Bydliště: Košice

Automatická klimatizácia

Příspěvek od moskater »

Čaute, riešil tu už niekto výmenu tiahla/motorčeka digitálnej klimatizácie? Dnes som zistil, že mi nefunguje ofuk čelného skla. :oops: Tu na fóre som našiel tento problém len u stila a neviem či je to tam riešené rovnako.
Reklama
 

jano207
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 30 pro 2008, 19:52
Bydliště: SK-NR

Re: Automatická klimatizácia

Příspěvek od jano207 »

Hej je to riesene rovnako len pristup k tomu je horsi.Osobne vyriesene tak ze motorcek som odpojil klapku nastavil tak aby stale fukalo na celne okno a podlozil ju nejakym molitanom/penou aby ostala v tej polohe
EX-Fiat stilo 1,9 jtd 85kw.Momentalne Fiat bravo 1,9 mjtd 88kw
Uživatelský avatar
moskater
Fiaťák
Příspěvky: 132
Registrován: 04 bře 2008, 10:30
Bydliště: Košice

Příspěvek od moskater »

heh, paráda :) dik za info, budem sa s tym musiet pohrat
skala
Fiaťák
Příspěvky: 92
Registrován: 22 srp 2012, 12:15

Re: Automatická klimatizácia

Příspěvek od skala »

Jano, jak ses k tomu motorku dostal, aniz bys musel rozdelavat celou palubovku?
Uživatelský avatar
moskater
Fiaťák
Příspěvky: 132
Registrován: 04 bře 2008, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Automatická klimatizácia

Příspěvek od moskater »

dnes som našiel toto, ale do toho sa teda ja púštať nejdem :lol:

http://www.drive2.ru/l/4062246863888673923/" onclick="window.open(this.href);return false;

a potom ešte toto, to už by celkom šlo

http://www.fiatbravoklub.pl/viewtopic.php?f=71&t=7901" onclick="window.open(this.href);return false;
jano207
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 30 pro 2008, 19:52
Bydliště: SK-NR

Re: Automatická klimatizácia

Příspěvek od jano207 »

K motorceku na okno sa dostanes,lahnut pod pedale hlava hore a cumiet tam s baterkou a uvidis to
EX-Fiat stilo 1,9 jtd 85kw.Momentalne Fiat bravo 1,9 mjtd 88kw
Uživatelský avatar
moskater
Fiaťák
Příspěvky: 132
Registrován: 04 bře 2008, 10:30
Bydliště: Košice

Příspěvek od moskater »

pomohlo, dakujem.
matlos
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 05 zář 2014, 04:26

Re: Automatická klimatizácia

Příspěvek od matlos »

Ja kdyz tohle nedavno resil s motorkem smesovani vzduchu u ridice tak moje auto vypadalo takhle, a i tak tam byl silenej pristup. Pokud mas zlomenej ten unasec na motorku tak se ve fitau prej po dilu c. 0046723463, cena pro mne byla 256 Kc. Jestli nektery vikend nemas co delat, tak tuhle cinnost doporucuju protoze myslim ze tam neni zadny zadrhel, ktery by prumerne zdatny clovek nezvladl a usetris nekolik tisic za praci v servisu.

Ja ted ale resim vykon klimatizace, nechtel jsem kvuli tomu zakladat vlakno. Dnes jsem to testoval, nastavil jsem to na LO a vetrak asi na polovinu a za 33 minut se teplota v aute snizila z 36.3° na 26.9°, tedy o 9.4°. Prislo mi ale, ze to chladi hrozne malo... Klima je plnena pred mesicem, tak me napadlo, nemuze treba nejak malo tlacit kompresor? Nebo vam to taky chladi tak desne malo?
Přílohy
fdsa
fdsa
2015-06-13 18.02.17.jpg (63.72 KiB) Zobrazeno 7469 x
jano207
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 30 pro 2008, 19:52
Bydliště: SK-NR

Re: Automatická klimatizácia

Příspěvek od jano207 »

Co sa tyka vykonu tak ten sa nezda ani mne.Ale ked som skusal merat kolko stupnov dava tak na studenom to slo pekne pod 5 stupnov ale ja mam pocit ze nic moc.Klima bola plnena minuly rok.Nechybalo tam vela ale ked ju skusal tak tiez vravel ze nejak pomali zacina chladit.Tak to spravil na komplet a mam dojem ze to vtedy islo jak gula.Len ci to ale nebolo tym ze stroj ten okruh cely poriadne natlakoval a teraz kompresor pomali tlakuje.Tak neviem
EX-Fiat stilo 1,9 jtd 85kw.Momentalne Fiat bravo 1,9 mjtd 88kw
matlos
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 05 zář 2014, 04:26

Re: Automatická klimatizácia

Příspěvek od matlos »

Jediny co me napada je, ze ten kompresor udelali tak aby moc nezvysoval spotrebu a proto to moc nechladi :( Mohl by prosim jeste nekdo napsat jak mu to chladi?
skala
Fiaťák
Příspěvky: 92
Registrován: 22 srp 2012, 12:15

Re: Automatická klimatizácia

Příspěvek od skala »

Tak se taky podelim, oproti jinym autum, treba fordu, chladi opravdu pomalu. A hlavne to dost bere na vykonu auta. Neresim, kdyz vylezes z auta a pak se vratis zpet, je to jak v lednici. Nekdo mi rikal, ze taliani maji nejlepsi klimy, nejsi hned nemocny, pomalu nabiha a chladi, pro telo to neni takovy sok, jako kdyz tam navalis ledove kry :D
matlos
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 05 zář 2014, 04:26

Re: Automatická klimatizácia

Příspěvek od matlos »

No me ani tak netrapi ze nabiha pomalu, to bych prezil, ale ze i kdyz uz nabehne tak ten vzduch proste zas az tak studeny neni :( Zvlast prave jak pises oproti jinym autum
skala
Fiaťák
Příspěvky: 92
Registrován: 22 srp 2012, 12:15

Re: Automatická klimatizácia

Příspěvek od skala »

Dela to tak od zacatku a navic ten kompresor ma taky divny zvuk. Ale jak rikam, vylez ven a pak se vrat, vyklimovane to mit budes.
jano207
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 30 pro 2008, 19:52
Bydliště: SK-NR

Re: Automatická klimatizácia

Příspěvek od jano207 »

No dnes som skusil vybrat motorcek na vonkajsi a vnutorny okruh podla navodu z polska.Po boji s tretou skrutkou je vonku :D Potrebujem zohnat to tiahlo co sa tam lame,viete mi niekto poradit kde najst objednavacie cislo?
EX-Fiat stilo 1,9 jtd 85kw.Momentalne Fiat bravo 1,9 mjtd 88kw
Uživatelský avatar
moskater
Fiaťák
Příspěvky: 132
Registrován: 04 bře 2008, 10:30
Bydliště: Košice

Příspěvek od moskater »

sa ti to podarilo bez zhodenia pristrojovky? niekde som tie cisla videl, skusim ich pohladat a vycapim ich sem.

takze nasiel som ich nakoniec cez eper, malo by to byt cislo 77364391

link na ePer: http://ricambi.l-automobile.com:7080/navi?FORCED=TRUE
Přílohy
klima.JPG
klima.JPG (162.69 KiB) Zobrazeno 7320 x
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“