Airbag failure

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
rastik000
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 27 čer 2015, 18:30

Airbag failure

Příspěvek od rastik000 »

Zdravím, kúpil som si jedno Stilo ročník 2002...A problém. Stále vyhadzuje pri otočení kľúčom aj hockedy počas jazdy Airbag Failure Stop Engine...To je oukej, ale pýtam sa kde môže byť závada..Lebo mne ak otočím kľúčikom tak mi ani nerozsvieti tú bežnú kontrolku airbagu ale len tú druhú oranžovú a asi štyri či 5 krát blikne a nič...Ani za jazdy nesvieti žiadna kontrolka, iba na dispeji tá hláška...Kde mám hľadať chybu ?

Ďakujem pekne....
Reklama
 

Dezire
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 26 črc 2012, 09:25
Bydliště: Vyškov

Re: Airbag failure

Příspěvek od Dezire »

Ahoj já mám také Stilo stejný ročník i stejnou závadu.Můj servisák mi řekl že je to špatným kontaktem zámku airbagu spolujezdce, stačí jej prý vyměnit,zatím jsem se tím ale víc nezaobírala.
rastik000
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 27 čer 2015, 18:30

Re: Airbag failure

Příspěvek od rastik000 »

Ja som tam prečistil aj tie kontakty v tom a nepomohlo. Ale dnes som ešte robil s kontaktmi pod sedačkou spolujazdca a všimol som si, že kábel ktorý vedie od pásu je tiež pripojený do zväzku airbagu...Takže môj názor je, že ? Načo ide presne taký káblik do pásu spolujazdca aký je aj na páse vodiča ? Sedadlo vodiča ak nie je zapnutý pás, tak svieti kontrolka..:Avšak u spolujazdca tomu tak nie je napriek tomu, že tam ten kábel vedie. Tak ma napadlo či to nemôže byť vadný senzor obsadenia sedadla spolujazdca..Lebo aj keď je obsadené, tak nikde nehlási, že nie je zapnutý pás...Len tak ma to napadlo....
rastik000
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 27 čer 2015, 18:30

Re: Airbag failure

Příspěvek od rastik000 »

A tiež to máš tak, že tá kontrolka airbagu sa Ti ani nerozvieti keď otočíš klúčom ? Iba tá druhá oranžová pár krát blikne ?
Dezire
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 26 črc 2012, 09:25
Bydliště: Vyškov

Re: Airbag failure

Příspěvek od Dezire »

Ne takhle to nemám. Stop engine airbag failure a svítí jen že je vyplý nebo zaplý airbag,prostě někde chyba v zámku airbagu spolujezdce.Asi ho vymění a bude pokoj. :D
paulik
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 18 pro 2014, 19:00

Re: Airbag failure

Příspěvek od paulik »

to moze byt hocico, skus "presukat" konektory pod sedackou spolujazda, potom otvor spolujazdcov kastlik, tam este otvor na strope kastliku "tajne" dvierka - tam je tiez konektor, a v kufri na oboch stranach kde su take male ulozne priestory nad blatnikmi (ma to velky suvis s chybami ako vadna rozbuska u sofera a pod)... ale mozno by ti trebalo ist na diagnostiku
marty-ma
Začátečník
Příspěvky: 39
Registrován: 21 pro 2014, 18:46

Re: Airbag failure

Příspěvek od marty-ma »

Trochu s časovým odstupem od založení tématu ... ještě jsou dva konektory na Airbagy (pokud máš verzi s osmi) pod zadními sedačkami (sedáky). V těch horkách, co byly se mě někde něco "natáhlo" a nyní soustavně "béká" PC a znázorňuje chybu airbagů. Celkem mě to štve, protože chyba nejde vymáznout z displeje a tak se nedostanu k dalším informacím (tlak a teplota oleje) ... :(
Odpovědět

Zpět na „Stilo“