Bravo 1.4 12v -nejede a žere.... :-(

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Filip

Bravo 1.4 12v -nejede a žere.... :-(

Příspěvek od Filip »

ahojky,koupil jsem si před týdnem Fiat bravo 1.4 12v a začlo se srát... Nejdřív sem tjistil že mi kape olej z výpusního šroubu... Pak někde od motoru profukuje výfuk a něco tam rachtá když přidám plyn,asi to dělá to těsnění jestli tam nějaký je. Pak jsem zjistil vysokou spotřebu,za 500 kč ujedu 160 km, netáhne to,asi to bude výfukem,nevíte jestli je to častá závada nebo to může bejt náhoda? A pak další maličkosti,urvalo se mi tlačítko na el okna,plast na vnější zrcátko,plast na sedače,a na kliky na otvírání dveří vypadaj jak ohořelý,už mi z toho "vysoce kvalitního" vozu hrábne. Nevíte jakou to má mít normální spotřebu? Díky.Filip
Reklama
 

Peto Fiat
Fiaťák
Příspěvky: 198
Registrován: 28 srp 2005, 15:32
Bydliště: Bed Rock

Příspěvek od Peto Fiat »

Asi to bude lambda sonda.Na našej Brave (1,2 16v) odišla pred týžďňom.Nesvieti ti na palubovke nejaká kontrolka?Normálna spotreba pri 1,4 12v okolo 7 l.Natrafil si na horší kus.
Skoda Garde--> Fiat Punto 55S--->Fiat Brava 1,2 16v Sx---> Fiat STILO 1,6 16v

Buduce auto:Lancia Delta III
PiP
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 03 říj 2005, 10:08
Bydliště: Zvolen

Příspěvek od PiP »

To si dostal, alebo si kupoval prvé auto. :?: :oops:
fordak

spotreba u brava 1.4 12V

Příspěvek od fordak »

ahoj, spotreba u 1,4ky je docela velka rpoti 1.6ce...proste se jim to nejak nevyvedlo pocitej 8-9l ze je prumer...
zino

Příspěvek od zino »

Mam stejnej problem, uvazoval jsem nad tim ze by mohlo byt vadne cidlo teploty motoru a ridici jednotka by pak mohla hnat vic benzinu a nebo ta lambda :( ovsem v tom pripade potes panbuh!
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Poteším vás.
Za novú lambda sondu si v autorizovanom servise Fiat vypítali 6000 Sk
:shock: :shock:
Peto Fiat
Fiaťák
Příspěvky: 198
Registrován: 28 srp 2005, 15:32
Bydliště: Bed Rock

Příspěvek od Peto Fiat »

Anonymous píše:Poteším vás.
Za novú lambda sondu si v autorizovanom servise Fiat vypýtali okolo 6000 Sk
:shock: :shock:
Nejak sa to sere a stále ma to odhlasuje!Takže-písal som to ja
Skoda Garde--> Fiat Punto 55S--->Fiat Brava 1,2 16v Sx---> Fiat STILO 1,6 16v

Buduce auto:Lancia Delta III
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

hm... to ale neni fiatem to je tim že někdo neumí kupovat auta, (podle toho co píšeš to rovnou hoď ze skály) ještě tenhle motor, zde fakt záleží co se tam lilo za olej pokud tam nelejte selenii tak u tohodle motoru se můžete dočkat přinejmenším ucpaním olejoveho čerpadla nadále pak vydřená vačková hřídel a pak už to jenom pokračuje, hold každý svého štěstí strůjcem
Peto Fiat
Fiaťák
Příspěvky: 198
Registrován: 28 srp 2005, 15:32
Bydliště: Bed Rock

Příspěvek od Peto Fiat »

Neumí kupivat autá?Myslíš ako Fiaty?
Mne tá lamba sonda odišla na 1,2 16v.
u nás vo fiate lejú helix,pravdepodobne majú zmluvu so shell.
Skoda Garde--> Fiat Punto 55S--->Fiat Brava 1,2 16v Sx---> Fiat STILO 1,6 16v

Buduce auto:Lancia Delta III
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

No když někdo koupí auto kde je všechno KO tak se nediv. Lambdy odcházej všeobecně. Helix neni špatnej, ale Selenia ma prostě vlastnosti určený a speciálně vyráběný pro Fiaty, Alfy a Lancie. Je to každýho věc, když si myslí že ušetří tak prosim......dnešnim trendem v servisech se stává dávat na oko dobrej olej ale proč aby byl zákazník spokojenej a auto fungovalo, nebo radši aby zákazník byl spokojenej (protože on nic nepozná a neví) a auto se posralo a bylo v servisu častějc, 90% servisů přemejšlí takhle - ekonomicky.... proč drahou kvalitu (a zákazník nasranej kvuli ceně) když může bejt super cena za sračky (očemž plno zákazníků neví)...PS: kupte si vzorek oleje CINOL 10W-40 polosintetika (punto na tom najelo 3000km a pak adio)
PiP
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 03 říj 2005, 10:08
Bydliště: Zvolen

Příspěvek od PiP »

Každý výrobca aut má zmluvu s výrobcami olejov, pneumatík atď ....., výrobca ktorý vyhral tender dodáva jeho produkt pre danú automobilku podstatne lacnejšie pretože má odbyt. Ale žiadna automobilka nemôže žiadať používať oleje, alebo náplne s prvovýroby. :!: Môže ich len doporučiť. :!: V manuály sú predpísané normy pre použitie motorového, prevodového oleja .... (API, SAE...), keď sa dodržia je všetko OK. :P :P :P Doporučujem do pozornosti stránku ( www.oleje.cz ) kde sa o olejoch hodne dozviete a nebudete mať problém s výberom oleja. :P :!:
Peto Fiat
Fiaťák
Příspěvky: 198
Registrován: 28 srp 2005, 15:32
Bydliště: Bed Rock

Příspěvek od Peto Fiat »

PIP má pravdu môžu len doporučiť ,nič viac,nič menej.
Skoda Garde--> Fiat Punto 55S--->Fiat Brava 1,2 16v Sx---> Fiat STILO 1,6 16v

Buduce auto:Lancia Delta III
Odpovědět

Zpět na „Bravo / Brava“