Přední světla svítivost

Moderátor: peta.smolik

janak
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 10 zář 2011, 11:56

Přední světla svítivost

Příspěvek od janak »

Ahojky, chci se zeptat na jednu věc ohledně svítivosti předních světlometů....
Přítelkyně vlastní Fiat Panda r.v. 2004 a občas si postěžuje, že ty její přední světla v noci svítí nic moc. Koukal jsem na ně a všiml jsem si, že uvnitř světel jsou na žárovkách jakési čepičky, takové jako šedé "kelímky", což jsem u jiných aut neviděl.
Mají tam vůbec být? Necloní právě ty svítivosti?
Nebo máte někdo zkušenosti se žárovkami, u kterých se uvádí třeba svítivost +90% či dokonce 120%? Může to pak být opravdu tak lepší?
Díky všem za jakékoli reakce, J.
Reklama
 

PeNik
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 06 čer 2009, 16:05

Re: Přední světla svítivost

Příspěvek od PeNik »

Mám stejný subjektivní pocit, že když bylo auto nové, svítilo to lépe. Na žárovky jsem nekoukal, zda už nejsou očouzené. Někdy se možná mrknu, ale už jsem psychicky připraven si koupit nové auto, tak k tomu možná ani nedojde. :)
Fiat Panda 1.2 Dynamic + LPG
Uživatelský avatar
ixoxi
Fiaťák
Příspěvky: 150
Registrován: 08 srp 2012, 14:00

Příspěvek od ixoxi »

to janak:uzivatel->PeNik o tom hovno vie, uz len v aktualnom prispevkuy si serie do huby! V prispevkoch v minulosti preukazal svoju psychicku labilnost... O tom, ze sa nevyjadril k veci, radsej pomlcim...
Fiat Punto Classic 1.2 8V MK2B, bez tuningu, ale volam ho Puntiak
PeNik
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 06 čer 2009, 16:05

Re: Přední světla svítivost

Příspěvek od PeNik »

Děkujeme za příspěvek k tématu. Teď jsi si pěkně nasral do huby.
Fiat Panda 1.2 Dynamic + LPG
janak
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 10 zář 2011, 11:56

Re: Přední světla svítivost

Příspěvek od janak »

Děkuji Vám chlapci za Váš čas, ale upřímně, zatím jsem se nic k věci nedozvěděl.... :D
Ale i tak díky, že jste mrkli na můj dotaz..... J.
Uživatelský avatar
ixoxi
Fiaťák
Příspěvky: 150
Registrován: 08 srp 2012, 14:00

Přední světla svítivost

Příspěvek od ixoxi »

to PeNik:zamysli sa nad sebou :cry:
to janak:Nemam Pandu (mam Punto :mrgreen:), tak neviem posudit, ale nepocuvaj hned prveho labilneho jedinca, ktory sa Ti vala pri nohach (hoci tam patri). Inak utrpenie je ist v noci s Kangoom. Treba si uvedomit, aky typ ziarovky mas v origo aute. Kazde ma ine, nemozes porovnavat... Co sa tyka ziaroviek so zvysenou svietivostou, tak treba si uvedomit aj vedlajsie ucinky-opalovanie paraboly, prehrievanie svetlometu-zozltnutie, oslnovanie druhych, poziar? Treba spravit kompromis. Isto neocakavas, ze auto danej triedy bude svietit ako vladna limuzina...
to PeNik:mozno sa pozviechas po tabletkach v ustave a napises nieco k veci (nie len SPAM).
Fiat Punto Classic 1.2 8V MK2B, bez tuningu, ale volam ho Puntiak
PeNik
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 06 čer 2009, 16:05

Re: Přední světla svítivost

Příspěvek od PeNik »

K věci jsme napsal hned v prvním příspěvku, že mám také pocit, že to svítí méně. Ale kdo tu začal vyskakovat jsi byl ty a k tématu nic. Holt jsi jouda a s tím nikdo nic nenadělá.
Fiat Panda 1.2 Dynamic + LPG
janak
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 10 zář 2011, 11:56

Re: Přední světla svítivost

Příspěvek od janak »

Nevím co jste si vy dva někdy udělali, ale co se týká mého dotazu.....
ixoxi: Ohledně těch více svítivých žárovek něco na tvém souhrnu "vedlejších účinků" je. Sice mají udávaný odběr wattů stejný jako normální běžné H4 žárovky, ale hřejivost tam pravděpodobně vyšší bude. Dobré upozornění, ještě to proštuduji a pořádně vyzvím.

Jinak samozřejmě nečekám, že to bude svítit jako vládní limuzína, ale alespoň jako můj ford, ve kterém mám klasické H4 a jsem s nimi spokojený. Zkoušel jsem to v té pandě a fakt je to nic moc, člověk aby pořád kulil oči, aby na silnici něco nepřehlíd. Světlomet se nezdá vysvícený či jinak zapšklý.

Právě proto jsem se ptal i na ty "čepičky" na těch žárovkách, jestli tam vůbec mají být? Ty jsou připevněné přímo v tom světle a zakrývají celé žárovky. Navíc jsou šedé, kdyby byly aspoň třeba mléčně průsvitné, tak nevím. Nechci se v tom hned bezmyšlenkovitě šťourat a něco zkurvit, tak se raději ptám ještě tady.

Díky J.
Uživatelský avatar
ixoxi
Fiaťák
Příspěvky: 150
Registrován: 08 srp 2012, 14:00

Re: Přední světla svítivost

Příspěvek od ixoxi »

to janak:ked si precitas prispevky toho jedinca a porovnas s realitou, tak vies, co a ako... Uz po tomto prispevku na neho tu reagovat nebudem, vsak zase raz sa vyfarbil.
K tym ziarovkam so zvysenou svietivostou sa Ti dufam vyjadria, viaceri ich maju. Chcel som Ti len naznacit, ze treba ist do toho s rozumom a urcite nie do extremu-co si spravne pochopil.
K tym povodnym ziarovkam a svetlometu-tak ako je skonstruovane, to je aj homologizovane. Ak odstranis tie capicky, tak asi budes mat problem na TK. Ak tusim spravne, co myslis, tak by si musel rozoberat svetlomet, co je hrozna robota (horsie uz moze byt len porodit PeNika).
Inak s kolegom sme mali na rovnakych autach rozne H4 a fakt mal silnejsie a belsie svetlo. Ja som mal najlacnejsie H4, co som niekde narychlo kupil-firemne auto a mlady zrak. :D Takze mozno by Ti to mohlo pomoct, len neviem, ci su vsetky na trhu schvalene...
to PeNik:Ale iste, mocna myslienka->Ked je nieco nove, tak to viac svieti, ako ked to zostarne. Nakoniec sa z Teba vykluje myslitel! Jedine, co si ma obohatil, bolo pre mna nove ceske slovo "jouda". Neviem, co to je, ale moja fantazia mi hovori, ze by to malo byt nieco skarede, strapate, smradlave a Ty to vidis kazde rano v zrkadle.
Ale dost bolo rozkose. :mrgreen:
Fiat Punto Classic 1.2 8V MK2B, bez tuningu, ale volam ho Puntiak
PeNik
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 06 čer 2009, 16:05

Re: Přední světla svítivost

Příspěvek od PeNik »

Hochu, ty nějak vícero nerozumíš česky a navíc psanému textu. Psal jsem subjektivní pocit, nikoliv objektivní. Víš jaký je mezi nimi rozdíl?
Fiat Panda 1.2 Dynamic + LPG
jarin
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 03 zář 2010, 09:50

Re: Přední světla svítivost

Příspěvek od jarin »

Ahoj.Na co jsou kelímky nevim.Já koupil žárovky H4 Philips X-treme Vision +130% světla a spokojenost.Jsou trošku dražší(cca 500),ale svítí dobře.Životnost je psaná 450hodin.Pak už asi jenom xenony,bi-xenony nebo jezdit jenom za světla. :roll:
janak
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 10 zář 2011, 11:56

Re: Přední světla svítivost

Příspěvek od janak »

Díky za reakce všem, všechno jsou pro mě zajímavá info.
for jarin: Já právě taky uvažoval o žárovkách +90% nebo +120%, ale ještě si chci o nich něco víc zjistit, jak podotýkal "ixoxi". Jak je máš dlouho a jsou ve světlech v poho? Nezaznamenal jsi nějaké problémy či tak něco?
Třeba tady je ten "kelímek" ve světle před žárovkou vidět:
http://obrazky.prodilnu.cz/images/big/i ... a1CBSn.jpg
Díky............. :D
jarin
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 03 zář 2010, 09:50

Re: Přední světla svítivost

Příspěvek od jarin »

Mám je asi půl roku.Bez problémů.Žárovek H4 je na trhu hromadu,ale ne všechny mají homologaci.Může se stát,že na tebe budou blikat,protože je oslňuješ potkávačkama.Vlastní zkušenost.Tak mě napadlo,jestli ten kelímek tam není na to,aby odrážel světlo ze žárovky na parabolu a "víc" to svítilo. :!: :wink:
jarin
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 03 zář 2010, 09:50

Re: Přední světla svítivost

Příspěvek od jarin »

Ještě jsem zapomněl napsat,že je dobrý mít k těm Philipskám denní svícení. :shock:
ktmartin
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 22 pro 2015, 16:06

Re: Přední světla svítivost

Příspěvek od ktmartin »

Kup nové žárovky. Prozatím zkus alespoň nějaké obyčejné. Staré vysvícené žárovky umějí udělat hodně. Mám teď nově Pandu po dědovi, která má najeto 30 tisíc a to auto svítí jako kráva. Fakt mně překvapilo jak pěkně takové malé autíčko svítí. Pak taky jestli máš světla dobře seřízená. Ty šepičky jak píšeš jsou clonítka a ty tam být musí. Žárovka svítí dopředu právě odrazem z paraboly,která je za ní. Co se týče lepších žárovek, tak mám vyzkoušené, že v těchto obyčejných světlech (bez čočky) svítí opravdu znatelně líp než obyčejné. V čočkových světlech není rozdíl tak znatelný. Doporučuju Osram Night Breaker Unlimited ty jsou asi nejlepší. Ale jak sem psal panda svítí fakt super, tak zkontroluj nastavení světel a jestli nejsou paraboly vysvícené. Musí být lesklé chromované. Pokud už jsou jakoby zmatnělé je to špatně a pak pomůže asi jen nákup nových světel. V žádném případě nekupuj žárovky s větší watáží (např 100 W a podobně). Ty zničí parabolu i elektroinstalaci a světelný účinek nemusí být lepší.
Odpovědět

Zpět na „Panda“