Náhradní klíč a osvětlení kufru

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
mr.bang
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 22 úno 2016, 20:36

Náhradní klíč a osvětlení kufru

Příspěvek od mr.bang »

Pokorně zdravím pánové,
od víkendu jsem hrdým majitelem Cromy a měl bych pro začátek dva dotazy.
1. Mám pouze jeden klíč a rád bych si nechal přidělat další náhradní. Volal jsem do Auto Future v Budějovicích a "krásná" cena, cca 8000,- za klíč a kódování. Je nějaká možnost přidělat náhradní klíč levněji, např. pořídit klíč z vrakoviště a nechat překoódovat???

2. Nesvítí mi osvětlení zavazadlového prostoru. Žárovky pro jistotu vyměněny za nové, ale bohužel bez výsledku. Všechna ostatní světla bez problémů. Nějaký tip, kde a co by to mohlo být?

Předem všem velice děkuji za odpovědi.
Reklama
 

Pavel11
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 23 říj 2013, 14:05

Re: Náhradní klíč a osvětlení kufru

Příspěvek od Pavel11 »

Pokud to neni pjistkou, tipnul bych si, že ti tam chybí kostra. Změřil bych, jestli tam jde napětí a pokud jo, tak je to ta kostra...
Fiat Croma 1,9MJ, Emotion, Blu Nettuno 150 koníků, 2009...ale srdcovka je Márejka...
Ex Fiat Marea Weekend 1,9TD100, ELX, 1998 - Strale in argento -a stejně je nejhezčí!
mr.bang
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 22 úno 2016, 20:36

Re: Náhradní klíč a osvětlení kufru

Příspěvek od mr.bang »

Pojistky chápu, to zkusím překontrolovat, ale tu kostru mi prosím vysvětlete jako totálnímu laikovi. Předem díky.
Pavel11
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 23 říj 2013, 14:05

Re: Náhradní klíč a osvětlení kufru

Příspěvek od Pavel11 »

Pojistka, předpokládám, jistí nejenom ty lampičky v kufru-takže by ti asi nešlo ještě něco víc...
V každém případě změř, jestli ti tam jde plus pól, a pokud jo, tak si musíš zkusit přivést minus odněkud z jiného místa (kostra=ocelová struktura celého auta). Neboli to měření přítomnosti plusu provedeš mezi příslušným kontaktem pro žárovku a něčím železným pevně spojeným s kostrou v kufru... :D
...odkud jsi?
Fiat Croma 1,9MJ, Emotion, Blu Nettuno 150 koníků, 2009...ale srdcovka je Márejka...
Ex Fiat Marea Weekend 1,9TD100, ELX, 1998 - Strale in argento -a stejně je nejhezčí!
mr.bang
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 22 úno 2016, 20:36

Re: Náhradní klíč a osvětlení kufru

Příspěvek od mr.bang »

Děkuji za odpověď. Poprosím o pomoc známého, který je trochu (mnohem) víc zručnější než já :-)

Jsem z Českých Budějovic.

Ke klíčku by neuměl někdo poradit? Zatím jsem zjistil, že Fiat neprodává zvlášť vnitřnosti z klíčku (informace z autorizovaného servisu v ČB), ale pouze celý komplet originální klíč, proto tak vysoká cena. :-(
Pavel11
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 23 říj 2013, 14:05

Re: Náhradní klíč a osvětlení kufru

Příspěvek od Pavel11 »

Hmm, tak ČB to je trochu z ruky....
Jinak k tomu klíčku - ta cena je opravdu nehorázná! :evil: Ale zkus probrouzdat ostatní CROMAkluby, mám dojem, že to někdo na některém z nich řešil a i vyřešil! Ale na kterém-to už si musíš najít sám...
Přeju hodně zdaru!
Fiat Croma 1,9MJ, Emotion, Blu Nettuno 150 koníků, 2009...ale srdcovka je Márejka...
Ex Fiat Marea Weekend 1,9TD100, ELX, 1998 - Strale in argento -a stejně je nejhezčí!
Uživatelský avatar
RUBI
Fiaťák
Příspěvky: 63
Registrován: 28 zář 2013, 14:38

Re: Náhradní klíč a osvětlení kufru

Příspěvek od RUBI »

Klíč sezenes na ebay nebo aliexress..

http://m.ebay.com/sch/i.html?_nkw=Fiat+ ... +croma+key" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Engi
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 30 pro 2014, 21:34
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Re: Náhradní klíč a osvětlení kufru

Příspěvek od Engi »

RUBI, to je ale jen obal, a on potrebuje hlavne ten vnitrek, tedy elektroniku
Fiat Croma Nuova 1.9JTDm 110kW Dynamic
Fiat Marea Weekend 1.6 76kW
mr.bang
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 22 úno 2016, 20:36

Re: Náhradní klíč a osvětlení kufru

Příspěvek od mr.bang »

Děkuji za rady...

Ano právě, že obal si seženu snadno, ale tu elektroniku klíče je těžké sehnat..

K osvětlení zavazadlového prostoru.. Nemáte někdo vyfoceno, kde přesně je spínač osvětlení v zámku??
Odpovědět

Zpět na „Croma“