punto 1.2 8V nestartuje, cvaká cívka + CODE

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
NorMack
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 07 bře 2016, 08:16

punto 1.2 8V nestartuje, cvaká cívka + CODE

Příspěvek od NorMack »

Ahoj,

mám problém se startem Punta 1,2 8V 2003. Před asi týdnem nejelo a měnil jsem snímač otáček klikové hřídele, od té doby mi svítila kontrolka motoru, v multiecuscan jsem se díval že je třeba provést cyklus učení a potom by měla zhasnout. Zkoušel jsem to se zahřátým motorem tůrovat, ale motor měl problém udržet otáčky kolem 5000, když jsem těchto otáček dosáhl, tak motor vynechával a otáčky spadly níže.

Nechal jsem to být, ale teď v týdnu mi to nedalo a zkusil jsem motor takto vytočit normálně za jízdy tuším na trojku... ale při dosažení těchto otáček mi motor asi po dvou vteřinách vysadil, spadly rafičky a dojel jsem jen setrvačností v benzince.

Když nyní zkouším startovat, tak na palubovce svítí CODE, cvaká relé palivového čerpadla, čerpadlo se netočí, Zkoušel jsem vyměnit relé ale cvakalo stejně, takže v něm problém není, i CODE svítí pořád. Jediná změna je když jsem relé vytáhnul, pak CODE zhaslo a dalo se konečně připojit do ECU přes multiecuscan, s něm jsou jen chyby špatný signál čidla otáček, potřeba toho adaptačního cyklu na nové čidlo a potom chyba relé paliv. čerpadla.

Nějaký tip kde by mohl být zakopaný pes? Díky za podněty.
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“