autosedačka

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
Pintner
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 06 lis 2006, 11:45

autosedačka

Příspěvek od Pintner »

Ahoj, sháníme autosedačku 9-18 kg, nejlépe s isofixem. Máte nějaké zkušenosti? Která sedačka opravdu do Multiply jde? Díky za radu.
Reklama
 

Václaf
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 25 říj 2006, 16:19
Bydliště: Uherské Hradiště

sedačka

Příspěvek od Václaf »

Já mám dvojčata a vzadu jsem dal sedačky Chicco (píšu to správně?) s univerzálním uchycením na obě strany. Sedačky jsou na krajích a doprostřed se pohodlně vleze manželka nebo i já, případně se dají uložit i vpředu po směru jízdy (kvůli airbagu). Jedná se o model s trubkovým rámem, je poctivá a pevná, sedí dobře. Václaf
Multi 1,9 JTd
PeSo
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 26 lis 2005, 13:32
Bydliště: Pardubický kraj

Sedačka

Příspěvek od PeSo »

V modelech 99-01 Isofix není, tak bacha na to. Já úspěšně používám standardní autosedačky, díky plnohodnotným sedadlům není s přiděláním problém.
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

Vzadu vozím 3 děti. Starší 2 v sedačkách 9-36 a jedno v sedačce 9-18. Opravdu díky těm sedadlům je to v pohodě, stejně jako vlastní připoutání - nemusíte se někde ohýbat - připnete je v pohodě ve stoje.
MaP
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 29 bře 2007, 09:57
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Autosedačka přední sedadlo

Příspěvek od MaP »

Ahoj,
mám dotaz jakou máte zkušenost s autosedačkou "vajíčkem" na předním sedadle?
A dáváte ho na prostřední nebo jenom na krajní sedadlo při vypnutém airbagu?
MaP
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Autosedačka přední sedadlo

Příspěvek od Globusman »

MaP píše:Ahoj,
mám dotaz jakou máte zkušenost s autosedačkou "vajíčkem" na předním sedadle?
A dáváte ho na prostřední nebo jenom na krajní sedadlo při vypnutém airbagu?
Ahoj, já používal vajíčko v předchozím autě a tam nebyly airbagy. Ale myslím si, že by neměl být v Multince problém. Každopádně bych vypnul airbag...
MaP
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 29 bře 2007, 09:57
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Autosedačka přední sedadlo

Příspěvek od MaP »

Globusman píše:
MaP píše:Ahoj,
mám dotaz jakou máte zkušenost s autosedačkou "vajíčkem" na předním sedadle?
A dáváte ho na prostřední nebo jenom na krajní sedadlo při vypnutém airbagu?
Ahoj, já používal vajíčko v předchozím autě a tam nebyly airbagy. Ale myslím si, že by neměl být v Multince problém. Každopádně bych vypnul airbag...
Ahoj,
airbag mám samozřejmě vypnutý, ale jde mi o to zda jste v Multince vozili vajíčko uprostřed nebo na krajním sedadle :wink:
A jestli jste se nesetkali s reakci doprvní policie, když jsou vepředu 3 sedadla a na nich je vajíčko :P
MaP
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Autosedačka přední sedadlo

Příspěvek od Globusman »

MaP píše:
Globusman píše:
MaP píše:Ahoj,
mám dotaz jakou máte zkušenost s autosedačkou "vajíčkem" na předním sedadle?
A dáváte ho na prostřední nebo jenom na krajní sedadlo při vypnutém airbagu?
Ahoj, já používal vajíčko v předchozím autě a tam nebyly airbagy. Ale myslím si, že by neměl být v Multince problém. Každopádně bych vypnul airbag...
Ahoj,
airbag mám samozřejmě vypnutý, ale jde mi o to zda jste v Multince vozili vajíčko uprostřed nebo na krajním sedadle :wink:
A jestli jste se nesetkali s reakci doprvní policie, když jsou vepředu 3 sedadla a na nich je vajíčko :P
Bohužel, mám Multinku jen chvilku, takže jsme to neměli (zatím) kdy zkusit. Ale myslím si, že by neměl být problém... Řekl bych, že obě sedadla splňují parametry pro dětskou sedačku..
MaP
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 29 bře 2007, 09:57
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Autosedačka přední sedadlo

Příspěvek od MaP »

Globusman píše:
MaP píše:
Globusman píše: Ahoj, já používal vajíčko v předchozím autě a tam nebyly airbagy. Ale myslím si, že by neměl být v Multince problém. Každopádně bych vypnul airbag...
Ahoj,
airbag mám samozřejmě vypnutý, ale jde mi o to zda jste v Multince vozili vajíčko uprostřed nebo na krajním sedadle :wink:
A jestli jste se nesetkali s reakci doprvní policie, když jsou vepředu 3 sedadla a na nich je vajíčko :P
Bohužel, mám Multinku jen chvilku, takže jsme to neměli (zatím) kdy zkusit. Ale myslím si, že by neměl být problém... Řekl bych, že obě sedadla splňují parametry pro dětskou sedačku..
OK, my právě taky máme Multinku jen chvilku.
Myslel jsem si to, že by skořápka mohla být střídavě na obou sedadlech, ale chtěl jsem znát pro jistotu další názor.
Děkuji a kdyby byla nějaká negativní reakce od dopraváků, tak ji tady zveřejním.
MaP
Mišan
Fiaťák
Příspěvky: 170
Registrován: 22 úno 2007, 08:38
Bydliště: Pardubice

autosedačka

Příspěvek od Mišan »

Tak s tou sedačkou je to takto: Vajíčko nevajíčko, je to plnohodnotná dětská autosedačka kategorie "0" (0 - 9 Kg). Připevní se tak, jak určí výrobce sedačky, tedy proti směru jízdy. Podle našich dosud platných předpisů (zákon 361/2000sb. a jeho novelizace) je takováto přeprava možná na jakémkoliv sedadle a právě u této kategorie je třeba vypnout airbag, jinak to dítěti může dost ublížit. Já osobně bych pro její umístění volil rozhodně prostřední sedadlo, je to nejbezpečnější. Policajti to vědí a pokud ne, je nejlepší si od nich žádat osobní číslo, že si na ně budeš stěžovat. Je to ověřené a účinné řešení. Rozhodně nic neplať a rozhodně se odvolej.
Multipla Bipower 1,6 /2000
MaP
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 29 bře 2007, 09:57
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: autosedačka

Příspěvek od MaP »

Mišan píše:Tak s tou sedačkou je to takto: Vajíčko nevajíčko, je to plnohodnotná dětská autosedačka kategorie "0" (0 - 9 Kg). Připevní se tak, jak určí výrobce sedačky, tedy proti směru jízdy. Podle našich dosud platných předpisů (zákon 361/2000sb. a jeho novelizace) je takováto přeprava možná na jakémkoliv sedadle a právě u této kategorie je třeba vypnout airbag, jinak to dítěti může dost ublížit. Já osobně bych pro její umístění volil rozhodně prostřední sedadlo, je to nejbezpečnější. Policajti to vědí a pokud ne, je nejlepší si od nich žádat osobní číslo, že si na ně budeš stěžovat. Je to ověřené a účinné řešení. Rozhodně nic neplať a rozhodně se odvolej.
Díky to je přesně to co jsem potřeboval vědět.
"Někde na silnici zdary! :P "
MaP
Martin Untermuller
Fiaťák
Příspěvky: 58
Registrován: 18 čer 2006, 13:59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Untermuller »

Mi používáme taky 2 autosedačky značky Concorde.Jsou do 36Kg
Super!Vozíme tam 2 děcka.Nejsou zafixování do sedaček.Jsou tam jen posazená a upínají se normálním tříbodým pásem.
jiri.k
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 22 bře 2007, 21:53

obšírné pojednání

Příspěvek od jiri.k »

Multipla 1,9 JTD, 81kW, 06/00
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Interiér“