Ovladač sklápení světel

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
Shadow2334
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 23 kvě 2014, 20:51
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Ovladač sklápení světel

Příspěvek od Shadow2334 »

Ahoj,
mám problém s elektrickým sklápěním světel na MK1 (44kW, 1.2, 1999). Vyhořel jsem na tom na technické, povedlo se mi to dočasně opravit na opakovanou, ale teď už to opět nefunguje (světla zůstaly sklopeny na nejvyšším stupni a nejde s nimi regulovat, takže jet v noci je celkem zážitek :lol: - leda že bych v kufru vozil pět obrubníků). Zjistil jsem, že je chyba v ovladači v palubce. Sehnal jsem si dva starší z vrakáče, které po proměření fungují jak by měly (pravděpodobně). Problém je však v tom, že mají jiný počet kontaktů (celkem 5 a ten můj, který mám v autě má pouze 3 :? ). Zajímalo by mne co jsou ty zbylé dva kontakty - vypadá to, že je tam dvakrát kostra... Neměl by prosím někdo schéma nebo tip jak to přepojit? Schéma korekce světel právě není obsaženo v knize Punto - Jak na to.

Pro info ještě přikládám obrázek.
světlaJ.jpg
světlaJ.jpg (78.41 KiB) Zobrazeno 2642 x
Díky předem za pomoc.
Reklama
 

Uživatelský avatar
jirka690
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 16 čer 2015, 15:48
Bydliště: Zábřeh na Moravě

Re: Ovladač sklápení světel

Příspěvek od jirka690 »

Jestli Ti to stačí,je to toto zapojení
Přílohy
elektrika.gif
elektrika.gif (57.94 KiB) Zobrazeno 2624 x
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Ovladač sklápení světel

Příspěvek od liborko »

Vloni jsem to opravoval na mém puntu. Mám tam ten s pěti kontakty jak máš na levé fotce. "Funkční" jsou stejně jen ty čtyři kontakty v řadě,ten pátý nalevo je nezapojen(ani na něj není v konektoru kontakt) Ten tvůj třípinový ovladač bude stejný,ale nejspíš bude jen chybět kontakt na podsvětlení,protože tam musí být +12V,kostra a signál k motorkům. V příloze máš schéma zapojení :wink:

Obrázek
jo a pokud se dobře dívám na fotky tak budeš muset na vrakáč a vyměnit i konektor
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
Shadow2334
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 23 kvě 2014, 20:51
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Ovladač sklápení světel

Příspěvek od Shadow2334 »

Děkuji pánové, hned jak mi dorazí konektory a bude trocha času, popřepojuju to. :)
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“