Prapodivné správanie Punta 1.8HGT

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Punto12_8Va18_16V
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 02 říj 2016, 16:05

Prapodivné správanie Punta 1.8HGT

Příspěvek od Punto12_8Va18_16V »

Dobrý deň,

rád by som sa opýtal, či mal niekto skusenosti z Puntom 1.8HGT s takymito chybami. Auto má najazdených cca 200 000 km (neskoro som zistil, že ma stiahnute km). Prvým problémom je servo. svieti na pristrojovej doske na cerveno bez akychkolvek problemov volant reaguje a po asi mesiaci jazdenia sa mi stalo, že prestala svietit. Ked prestalo svietit, volant siel uplne ztuha (pravdepodobne neslo servo vobec) ale po vypnuti a zapnuti motoru opat naskocilo. Druhym problemom je obcasna zavada kedy motor z nicoho nic nahodi otacky okolo 2000/min a pri zaradeni rychlostneho stupna a pridavani plynu ma tendenciu znizovat otacky az do vypnutia motora. /Chlapec ktory mi auto predaval mi spominal nieco o vadnych kontaktoch medzi riadiacou jednotkou a skrtiacou klapkou./Tretim problemom je ze pri vytacani motora do vyssich otacok sa obcasne stane, ze sa rozsvieti oranzova kontrolka motora a s nou sucasne aj kontrolka zlyhania ESP a Hillholder-a sucasne. Vtedy nie je mozne ESP vypnut. Auto bolo na neoriginalnej diagnostike a po pripojeni bolo vidiet iba chybu s lambda sondou. Od tohoto datumu sa vyskytli problemy cislo dva a tri. Zahadou mi je to, že kontrolky pri starte obcasne svietia, obcasne pri starte nesvietia a obcasne sa pocas jazdy rozsvietia. Problem cislo jedna bol pri kupe viditelny, teda volantik na palubovke svietil na cerveno. Za odpoveď vopred ďakujem.
Reklama
 

Uživatelský avatar
nemoboy
Fiaťák
Příspěvky: 78
Registrován: 30 říj 2009, 22:18
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prapodivné správanie Punta 1.8HGT

Příspěvek od nemoboy »

servo by som vôbec neriešil myslím že každé punto 2 má daný problém... skôr sa zameraj na ostatné chyby
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“