Motor

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Sporting
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 11 lis 2016, 19:59

Motor

Příspěvek od Sporting »

Mám dotaz když chci nastartovat tak mi jen bzučí a ani snaha startování nechyta a ani netoci je to jen startérem? Včera se mi přehrál motor přehřívá se rychle nechladí tak budu měnit termostat a kapalinu ale motor se prehral ne voda ale olej nechal sem vychladit a normálně točil bez problemu a další den jen bzučení a netočil je to dinner startérem? Nesetkal se někdo s tímto??
Reklama
 

panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Motor

Příspěvek od panaman1 »

to je tema do fora ako stvorena aj s popisom. bateria je OK? zo spinacky ide impulz? ked skratnes starter tak toci? alebo si myslis ze tu niekto ma vestecku gulu?
Sporting
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 11 lis 2016, 19:59

Re: Motor

Příspěvek od Sporting »

Baterka je v klidu když to roztlacim tak se to rozjede jen to nejde klíčem jen to bzučí
Uživatelský avatar
martin72
Znalec
Příspěvky: 676
Registrován: 14 říj 2013, 20:57
Bydliště: Praha

Re: Motor

Příspěvek od martin72 »

Mohl ti odpadnout plus od cívky startéru - třeba. A když chceš poradit, tak nejdříve napiš co máš za auto a motorizaci. A také když něco napíšeš, tak si to po sobě přečti, jestli to má nějakou logiku. Docela by mě zajímalo, jak se ti přehřál motor, když se ti nepřehřála voda, ale olej. Motor se přehřeje, když se přehřeje voda, k přehřátí oleje se nemusí přehřát motor. Voda má většinou 80-87°C podle typu motoru, teplota oleje se pohybuje od 80°do 120°C. Pokud je motor výkonově namáhán a olej se nestačí ve vaně chladit a šel by přes 120°C, tak by daný motor potřeboval chladič oleje.
Fiat Bravo Emotion rv.2008 1.4 T-Jet 110kW
Fiat Punto MkII 1,2 16V ELX rv.2001
Fiat Marea 1,6 16V ELX rv.2000 ex.2016 frajer nedobrzdil
Fiat 127 rv.1972 ex.2008 dožil
Fiat 125 Speciál rv.1969 ex.2007 dožil
Fiat 125 rv.1968 ex.1997 dožil
Sporting
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 11 lis 2016, 19:59

Re: Motor

Příspěvek od Sporting »

Vážně voda byla v klidu a jak sem otevřel víčko oleje tak šel z toho dým a kouřilo to dost chlazení asi neslomjak mělo možná v chladící zamrzlo a tak voda se neměla jak ohřát prostě nebyla extra horka ale olej jo mám punto sporting 1.2 16v 63kw
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Motor

Příspěvek od liborko »

Moc toho člověk z tvého popisu nepopisu nepochopí. Netočí ti startér a jen v něm bzučí nebo normálně točí ale motor nenaskočí? A ještě vysvětli jak si došel k závěru,že je přehřátý olej? To že otevřeš olejové víčko a z něj se kouří je normální, to si měřil teplotu oleje nebo máš budík teploty na přístrojovce či jak? :roll:
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Sporting
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 11 lis 2016, 19:59

Re: Motor

Příspěvek od Sporting »

Prave že motor netoci vůbec jen startér bzučí nic víc žádná snaha a ten olej protože mi Měrka teploty skončila daleko za červeným na max a jak sem to otevřel tak úplně dým jak by se to uvařili tak sem otevřel víčko vody a nic víčko oleje a neze by to kouřilo normálně ale fakt dost nejprve sem myslel ze tam něco hoří bo to i smrdelo spíše bude asi problém v chlazení dneska to budu dělat termostat vyměnit a vyměnit chladící kapalinu tak uvidím co to udělá :)
J_K
Fiaťák
Příspěvky: 114
Registrován: 18 úno 2013, 15:48

Re: Motor

Příspěvek od J_K »

Punto standardně nemá ukazatel teploty oleje, to co ti šlo do červeného pole je teplota vody. Pokud to jde roztlačit, tak to zapečené nebude a je nejspíš problém ve startéru. Zkusil bych ještě zkontrolovat svorky a pak vyzkoušet startér přímým napájením cívky startéru kouskem kabelu od plusového vodiče.
Tvůj psaný projev je dost zmatený, těžko se z toho luští co se vlastně stalo a v jakých souvislostech. Takže si také nejsem jistý, jestli jsem pochopil co chceš sdělit. Zkus se naučit členit text do jednotlivých vět.
Fiat Punto (188) 1.2 8V ELX 5d
do provozu: 9/2000 Italy
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“