Fiat punto 1.1 Klukovka

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
punticko
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 29 pro 2015, 17:37
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Fiat punto 1.1 Klukovka

Příspěvek od punticko »

Zdravím vospolok, chcem sa opýtať na jednu drobnosť. Chcem vymeniť spodné gufero na kľukovej skrini zo strany rozvodov. Na konci hriadeľu je rozvodové ozubené koleso ktoré mi bráni v demontáži olejového čerpadla kde je aj príslušné gufero na výmenu. Motor je vonku a po zaistený zotrváku na druhej strane nejdem povoliť to kolo na kľuke ani 2 metrovým trhákom. Nemá na to niekto nejaký trik? Ďakujem za každú radu ako na to.
FIAT PUNTO 55S 1.1 8V 40kw + interiér,zadná náprava GT+ športový podvozok
Reklama
 

Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Fiat punto 1.1 Klukovka

Příspěvek od rossi »

nebude tam opačný závit. levý?
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Fiat punto 1.1 Klukovka

Příspěvek od liborko »

Když jsem dělal motor tak tohle jediné gufero jsem taky neměnil pač mi ta řemenice nešla povolit. Měnil jsem jen gufero velké na druhé straně od setrváku.
Podle mě by tam měl být normální závit,protož se řemenice točí ve směru hodinových ručiček,tudiž by se měla ve směru dotahovat-proti směru povolovat. Mám v PC velkou dílenskou příručku pro punto mkI,kde bude určitě postup jak to sundat,ale bohužel mi klekl PC takže se k tomu nemám jak dostat. Zkus stáhnout např.z ulozto.cz Ani nevím jak se to přesně jmenuje,ale Hayness manual to není.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“