Probelm se startovanim - nehazi jiskru...

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Uno10ie
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 04 lis 2006, 20:52

Probelm se startovanim - nehazi jiskru...

Příspěvek od Uno10ie »

Ahoj, uz jsem jednou psal, mam FIAT UNO 1.0ie (999ccm) 33kW a problem je, ze obcas nejde nastartovat nebo mi chcipne kdyz zastavim na krizivatce... Dnes se mi to stalo 2x... Chcip a nesel nastartovat - vyndal jsem drat od civky vedouci do rozdelovace a zkusil zdali pri startovani hazi jiskru... Nehazel... Nebo treba tak jednu za 2 sekundy coz je asi malo ze? :-) Poradte nekdo prosim v cem muze byt problem? V civce? V rozdelovaci? V ridici jednotce? Asi deset minut jsem si s tim hral a pak to NAHLE chytlo... Achjo...
Reklama
 

lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Na 98,58 % je to ta zebrovana svine na rozdelovaci... :-) Je to modul zapalovani, kterej se po urcitym case od rozdelovace zahreje a prestane fungovat. Po chvili zase zacne. Zkus ho odmontovat, neodpojuj ho, jenom ho nech viset na kablech. Nebude se tolik ohrivat a chcipani by melo prestat. Samozrejme je to reseni provizorni, je treba sehnat jinej. Ale na ozkouseni to staci.
Hustokrutost
Uno10ie
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 04 lis 2006, 20:52

Příspěvek od Uno10ie »

Super!!! Problem vyresen... Presne jak jsi psal... Odsrouboval jsem tu zebrovanou svini co je na rozdelovaci a nechal ji viset na kabelech... A zda se mi, ze se to vyresilo... Diky diky diky!!! Ses borec...
Uno45
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 08 led 2007, 10:32

Nehazi jiskru

Příspěvek od Uno45 »

Dobry den. Cetl jsem tyto prispevky o nehazeni jiskry a vidim, ze mate uz vetsi zkusenosti nez ja.
Ja mam podobny, lec trochu odlysny problem. Nahodou jsem zjistil, ze mam prvni (z prava) svicku v motoru temer vysroubovanou!!! Tak jsem ji zasroubaoval a dotahl a od te doby nenastartuji. Respektive pri prvnim nastartovani po dotazeni svicky se 2-3x protocil motor a pak konec. Ted uz slysim jen starter - uz je to take uchlastene, pac citim benzin. Zjistil jsem ale, ze na zminovane svicce neni jiskra (svicky i kabely k rozdelovaci jsou OK). Opucoval jsem i palec na rozdelovaci a stale motor ani neskytne - jzistil jsem ze neni jiskra jen na prvnim valci-svicce, ale ostatnich ano. Myslite si, ze odeslo jen vicko od rozdelovace? Ja jsem si vzdycky ale myslel, ze i kdyby odesla jedna svicka, tak na 3vlace to alespon chytne nebo pojede???? Prosim pomoc. Mam tedy koupit jen nove vicko?

Dekuji moc za jakoukoliv odpoved
Uno45 (88rocnik)
dedo.miki
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 04 led 2007, 16:35
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehazi jiskru

Příspěvek od dedo.miki »

Uno45 píše:Dobry den. Cetl jsem tyto prispevky o nehazeni jiskry a vidim, ze mate uz vetsi zkusenosti nez ja.
Ja mam podobny, lec trochu odlysny problem. Nahodou jsem zjistil, ze mam prvni (z prava) svicku v motoru temer vysroubovanou!!! Tak jsem ji zasroubaoval a dotahl a od te doby nenastartuji. Respektive pri prvnim nastartovani po dotazeni svicky se 2-3x protocil motor a pak konec. Ted uz slysim jen starter - uz je to take uchlastene, pac citim benzin. Zjistil jsem ale, ze na zminovane svicce neni jiskra (svicky i kabely k rozdelovaci jsou OK). Opucoval jsem i palec na rozdelovaci a stale motor ani neskytne - jzistil jsem ze neni jiskra jen na prvnim valci-svicce, ale ostatnich ano. Myslite si, ze odeslo jen vicko od rozdelovace? Ja jsem si vzdycky ale myslel, ze i kdyby odesla jedna svicka, tak na 3vlace to alespon chytne nebo pojede???? Prosim pomoc. Mam tedy koupit jen nove vicko?

Dekuji moc za jakoukoliv odpoved
Uno45 (88rocnik)
Kábel k sviečke treba zmerať odpor.Inak môže byť prerazené víko rozdelovača a potom iskra skočí inde a nie na sviečke kde má.
Uno45
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 08 led 2007, 10:32

Re: Nehazi jiskru

Příspěvek od Uno45 »

dedo.miki píše:
Uno45 píše:Dobry den. Cetl jsem tyto prispevky o nehazeni jiskry a vidim, ze mate uz vetsi zkusenosti nez ja.
Ja mam podobny, lec trochu odlysny problem. Nahodou jsem zjistil, ze mam prvni (z prava) svicku v motoru temer vysroubovanou!!! Tak jsem ji zasroubaoval a dotahl a od te doby nenastartuji. Respektive pri prvnim nastartovani po dotazeni svicky se 2-3x protocil motor a pak konec. Ted uz slysim jen starter - uz je to take uchlastene, pac citim benzin. Zjistil jsem ale, ze na zminovane svicce neni jiskra (svicky i kabely k rozdelovaci jsou OK). Opucoval jsem i palec na rozdelovaci a stale motor ani neskytne - jzistil jsem ze neni jiskra jen na prvnim valci-svicce, ale ostatnich ano. Myslite si, ze odeslo jen vicko od rozdelovace? Ja jsem si vzdycky ale myslel, ze i kdyby odesla jedna svicka, tak na 3vlace to alespon chytne nebo pojede???? Prosim pomoc. Mam tedy koupit jen nove vicko?

Dekuji moc za jakoukoliv odpoved
Uno45 (88rocnik)
Kábel k sviečke treba zmerať odpor.Inak môže byť prerazené víko rozdelovača a potom iskra skočí inde a nie na sviečke kde má.
Dekuji za radu, ale kabel je v poradku, protoze jsem ho zkousel prohodit za jinej. A vicko praskle take neni. Jen mozna, ze uz je tak osoupane v miste kontaktu, ze se ho palec vubec nedotkne :( Ale co me nejvice zarazi je, ze to nechytne na 3valce??? Ani tuk. Otazka zni, kdyz to nehazi jen jednu fazi, je problem jedine ve vicku a to mam koupit, nebo muze byt problem i jinde?
Dekuji moooc
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

To je zajimavy, ze ti to ani neskytne, pokud tri svice pali. No zkus to vicko rozdelovace, prip. bych zkusil vymenit civku, jestli nedava slabou jiskru.
Hustokrutost
dedo.miki
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 04 led 2007, 16:35
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

lacin píše:To je zajimavy, ze ti to ani neskytne, pokud tri svice pali. No zkus to vicko rozdelovace, prip. bych zkusil vymenit civku, jestli nedava slabou jiskru.
Kábel od cievky vyber a podrž ho asi 1 cm. od kostry a nech niekto zaštartuje a iskra musí skákať plynule a má mať farbu do červena.musí skočiť aj na väčšiu vzdialenosť. Ale je možné , že po dotiahnutí sviečky došlo k zvýšeniu kopresného tlaku a preto štarter nemusí dosahovať potrebné otáčky a tým nebude iskra .To pravdepodobne je spôsobené vadným štartrom.Pravdepodobne nutná výmena púzdier.
Uno45
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 08 led 2007, 10:32

Příspěvek od Uno45 »

Takze problem s nehazenim jiskry vyresen. Sice to trvalo pekelne dlouho, ale tady je videt jakej jsem pitomec a o auto je potreba se starat......Je ted v servisu protoze zadne, ze je problem ve starteru, kabelech, svickach nebo rozdelovaci ap... Mel jsem v hajzlu rozvodovy remen!!! Neprasknul, vyskubalo to na remenu asi 4ri zuby a motor se protacel na prazdno...coz samozrejme znamena, ze se nesynchronizovali ventily a neotacel se ani rozdelovac, tudiz to hazelo jiskru spravne jen nekde. Asi jste napjaty a radi by jste vedeli, zda zda se to nepotkalo. Tak samozrejme, ze potkalo. ':cry:' Potkal se mi 4ty valec s vyfukovym ventilem. Takze sla hlava dolu a vymena. Cele to ted vypada jak po lobotomii. Nahradni dily byli zatim za cca 2.500,- a cekam, ze si manik ze servisu rekne taky 2.000,- ':?'
Takze dik za rady a starejte se vo sve milacky.
Ahoj

dedo.miki píše:
lacin píše:To je zajimavy, ze ti to ani neskytne, pokud tri svice pali. No zkus to vicko rozdelovace, prip. bych zkusil vymenit civku, jestli nedava slabou jiskru.
Kábel od cievky vyber a podrž ho asi 1 cm. od kostry a nech niekto zaštartuje a iskra musí skákať plynule a má mať farbu do červena.musí skočiť aj na väčšiu vzdialenosť. Ale je možné , že po dotiahnutí sviečky došlo k zvýšeniu kopresného tlaku a preto štarter nemusí dosahovať potrebné otáčky a tým nebude iskra .To pravdepodobne je spôsobené vadným štartrom.Pravdepodobne nutná výmena púzdier.
:evil:
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Fire motory se potkat nemuzou. Je to fyzikalne nemozne. Tam je takovyho prostoru, ze se proste pist s ventilem nepotka. Pokud teda mas firecko. Pokud jo, tak te chce nekdo natahnout... :-) Anebo mas ostrou vacku se zdvihem pres 10 mm a i tehdy by se to myslim nepotkalo.

Kdysi sem resil to stejny, skubnul se mi rozvodak (mimochodem s najetejma asi 5000 km). Koupil jsem novej za 450 Kč a je tam doted... :-) To byly veskery naklady.
Hustokrutost
dedo.miki
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 04 led 2007, 16:35
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Len ty si písal ,že nemáš iskru a ked sa ti rozdelovač netočil tak neviem ako si sa na to pozeral.Ved rozdelovačom si mal začať ako prvým.
jean2005
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 22 říj 2007, 08:42
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od jean2005 »

Ahoj borci, ta "žebrovaná svině" je tohle?:

Kód: Vybrat vše

http://obchod.autoprima.cz/index.php?PHPSESSID=ujgv0qs1ef52dgvk4e37pkdlb7
Kód zboží v jejich katalogu je: PLU 1.965.020 (přímý link bohužel nejde)

Mám totiž taky ten problém se chcípáním zahřátého motoru při volnoběhu, tak jestli se to tímhle vyřeší, budu jen rád (kdo marně startoval na rušné křižovatce v odpolední špičce chápe).
(chtěl jsem sem dát jen obrázek, ale Ukazto už nejede a z práce se stejně na žádnej imghosting nedostanu, blokujou nám adresy, tak se omlouvám za komplikovaný odkaz)
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Joo, covece, vypada, ze je to vono. :-) Uz sem tady nahore radil, nechat to viset na dratech. Pokud chcipani prestane, je to tim... :-)
Hustokrutost
jean2005
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 22 říj 2007, 08:42
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od jean2005 »

Už to mám odšroubované pár dní, ale zatím jsem se nedostal do města to pořádně zkusit.
Přešel jsem na Fiata z Toyoty MR2, sakra rozdíl to je: 85kW náhon na zadek a 33kW napředku :twisted: .
Ale Fiátek má zase čtyři místa a trochu místa v kufru...
Odpovědět

Zpět na „Uno“