Porucha při snímání teploty motoru

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
kablik123
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 10 zář 2017, 13:49

Porucha při snímání teploty motoru

Příspěvek od kablik123 »

Dobrý den. Prosím o radu při řešení problémů z teplotou motoru. Mám Fiat Punto 1,2 16V r.v2000, při jízdě mi se mi rozsvítí červená kontrolka motoru a přestane mi ukazovat teplotu motoru a na volnoběžných otáčkách mi otáčkoměr kolísá mezi 1500-1800 otáček. Po pár kilometrech mi kontrolka motoru zhasne a v tu chvíli mi ukazuje i teplotu motoru a otáčky spadnou do normálu okolo cca 800-900 otáček. Co bych měl vyměnit a kde to najdu. Děkuji za odpověď
Reklama
 

Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Porucha při snímání teploty motoru

Příspěvek od SpiritWolker »

Bodla opisu sa to neda presne zistit, preto sa vzdy pri neakej chybe motora rozsvieti kontrolka motora.
A ta chyba ktora vznikla sa zapiše do pameti zavad v riadiacej jednotke motora.
To ze zasvieti kontrolka motora tak to znamena že maš problem s motorom a že maš ist do serrvisu na diagnostiku. (niektore Punta maju kontrolku zltu, niektore červenu - farbu neriešte, zaleži od palubovky)

Takže tvoje prve kroky budu smerovat k niekomu kto ma diagnostiku a vyčitate chyby z rj-motora,
tie si treba zapisat a podla nich dalej postupovat v oprave.

Čo to v skutočnost može byt to len možeme hadat donekonečna .) presne to urči len diagnostika
uvolnena kostra, uvolneny/zaoxidovany konektor, poškodena kabelaž, lambda sonda, podfuknute sanie atd...
može to byt milion dalšich veci, a možno to bude iba neaka smiešna zavada.

Neviem odkial si, napis Vitaml on ma diagnostiku alebo či sa tu niekto najde z blizkeho okolia
Držim palce aby sa to rychlo vyriešilo k tvojej spokojnosti

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Porucha při snímání teploty motoru

Příspěvek od Vitaml »

Jsem teď v Egyptě, v Brně budu za týden.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“