Motor 1.2/44kw 8v klepání pouze v zimním období

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
vossák
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 16 zář 2016, 16:40

Motor 1.2/44kw 8v klepání pouze v zimním období

Příspěvek od vossák »

Všiml jsem si,teď,když nastoupily ty nižší teploty.Že mi něco začalo jemně klepat v motorovém prostoru.Je to slyšet pouze při prohřátém motoru a je to takové jemné rychlejší klepání ve stálé frekvenci,které začíná od 1500 ot/min a při těchto otáčkách je to taky nejlépe slyšet,dál už se to ztratí v řevu motoru
Vyzbrojil jsem se tedy železnou tyčkou a jal se poslouchat,odkud to jde.Přišel jsem na to,že to jde od toho BOSCH černého ventilu,který je(při pohledu zepředu na motor) na pravé straně sacího paroží.
Co jsem vyčetl,měl by to být ventil benzínových výparů?Nikdy předtím jsem toto klepání neslyšel,bez ohledu na roční období
Je možné,že to takto začne klepat zničehonic?Není v tom bazmeku něco uvolněného,co by mohl natáhnout motor?Je to spíše vlastnost nebo tam něco vyloženě odchází?


Potom ještě další dotaz,když už tu píšu.Jak náročná je výměna spojky u pandy 4x4 1,2 2005 v domácích venkovních podmínkách při tomto počasí?Na jak dlouho to cca je?Má cenu se do toho kvůli plastům pouštět teď v zimě?Je nutné kvůli ložisku měnit celý spojkový set,nebo stačí jen to ložisko?Set LuK na pandu 4x4 nejlevnější možný sehnatelný vyšel před rokem na 4500kč s DPH

Jelikož je venku fakt hnusně na zbytečné laborování,tak se raději nejdřív poradím tady v teplíčku a pak hurá do akce

dík
Reklama
 

patriot99
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 211
Registrován: 05 úno 2012, 15:19

Re: Motor 1.2/44kw 8v klepání pouze v zimním období

Příspěvek od patriot99 »

Ventil mi klepal jak na Brave, Puntu a klepe i na Idei, byt tebou tak jezdim dal 8) Ohledne spojky, pokud mas nacnute lozisko, tak bude osoupanej i pritlacak... Pokud ma spojka neco za sebou, ta bych urcite menil celej set :wink:
Naposledy upravil(a) patriot99 dne 29 lis 2017, 21:04, celkem upraveno 1 x.
Fiat Punto 1.2 59kW
vossák
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 16 zář 2016, 16:40

Re: Motor 1.2/44kw 8v klepání pouze v zimním období

Příspěvek od vossák »

Ložisko určitě bude načlé,dělá to hlavně u studeného motoru takové zvuky,jako když odchází kladka.Když přizvednu spojkový pedál,tak to přestane a je ticho,vyloženě se to ještě nekouslo,ale podle těch zvuků to může odejít kdykoliv.Za tepla je to relativně potichu
Taky mi jde docela (středně těžce) mačkat pedál a poměrně špatně řadit jednička u stojícího auta.Mám spojku lankovou.
Všechny díly okolo spojky jsem již sehnal(futra spojkové páky atd.) jen mi chybí ten set.Spojka zabírá zhruba uprostřed,lamela bude asi ok,přítlačák nevím ani netuším,jestli to může mít taky vliv na tuhost pedálu

Má jít u fiata ten spojkový pedál mačkat úplně lehounce nebo to jde spíš ztuha u všech?
patriot99
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 211
Registrován: 05 úno 2012, 15:19

Re: Motor 1.2/44kw 8v klepání pouze v zimním období

Příspěvek od patriot99 »

Pokud ti lozisko zacina piskat tak je to jasny :wink: Pritlacak bude taky chycenej... Je to skoro 14 co sem menil spojku. Mel sem taky nacle lozisko i pritlacak. Kup celou sadu neni zas draha.
Fiat Punto 1.2 59kW
patriot99
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 211
Registrován: 05 úno 2012, 15:19

Re: Motor 1.2/44kw 8v klepání pouze v zimním období

Příspěvek od patriot99 »

Pokud to chces delat venku, tak byt tebou to necham na servis... Je to vopruz delat venku... Potrebujes aspon poradnej zvedak. Pokud chces podivat na ceny spojek, tak ti muzu dat par eshopu kde nakupuji dily ja 8)
Naposledy upravil(a) patriot99 dne 29 lis 2017, 23:03, celkem upraveno 1 x.
Fiat Punto 1.2 59kW
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Motor 1.2/44kw 8v klepání pouze v zimním období

Příspěvek od Vitaml »

Patriot, taky bych měl zájem o tyto informace.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
patriot99
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 211
Registrován: 05 úno 2012, 15:19

Re: Motor 1.2/44kw 8v klepání pouze v zimním období

Příspěvek od patriot99 »

Fiat Punto 1.2 59kW
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“