motor punto hgt

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
juchec
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 10 pro 2017, 20:30

motor punto hgt

Příspěvek od juchec »

zdravím chlapi resim tedka na nasem puntu co mame s kamaradem na zavody do vrchu jednu vec zda li pujdou dopasovat karburatory z yamahy r1 misto puvodniho sani.je mi jasne ze se tam musi hodne veci upravit ale resim to jestli to bude fungovat....pokud nekdo muze pomoct budu jenom rad :) diky
Reklama
 

panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: motor punto hgt

Příspěvek od panaman1 »

predpokladam ze dopasovat by sli, ale problem bude skor asi v ich zosynchronizovani, osobne by som sa do toho asi nepustal bez nejakych skusenosti. skor by osm asi skusil riesit nejake ine upravy na tom punte...to je asi to 96kW predpokladam... alebo uz ma nejake upravy za sebou?
juchec
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 10 pro 2017, 20:30

Re: motor punto hgt

Příspěvek od juchec »

vim ze jsem to objevil u jednoho slovenskeho hgt a ten ma 4klapku........jako zatim se jen ptam jestli s tim ma nekdo zkusenost nebo aspon nevi treba co a jak.no jakou ty z te motorky jsou hodne pouzivane na vsechny typy aut a motoru ale spis me zajima jak to napojit aby to slo hlavne beznin a lanko od plynu atd.krom teda zavodni nadrze a regulatoru paliva tan neni vubec nic a tak se rozhodujeme co s tim dal.jak to posunout vykonem aspon o kousek dal
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: motor punto hgt

Příspěvek od panaman1 »

osobny si myslim ze bude problem zohnat niekoho kto ma s takym niecim skusenosti...nieje to bezna vec samozrejme, predpokladam ze interier ma vyhadzany a hmotnost na minime, skor by som upravil podvozok, pretoze ten motor je dost tazky na predok a auto je nedotacave, mozno skusit zohnat ak sa vyraba, tak neviem ako sa to presne vola ale nieco ako zmena prevodu na volant, a skratene radenie ak sa da zohnat....
juchec
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 10 pro 2017, 20:30

Re: motor punto hgt

Příspěvek od juchec »

v interieru je jen palubka volant sedacka 6bod pas.misto oken makrolom vse co bylo navic je vyrezane,daly se sportovní pruziny a koupily se semislicky takze tak jak je to tedka nam to vyhovuje ale chce to trosku zvednout vykon nejspis udelame hlavu pak zvazujem setrvacnik odhlecit...... ty karburatory se daji sehnat prave za minimum penez a udela to hrozne moc..priruby se vyrobí ale jak rikas bude tezke to sladit kdyz je to uplne neco jineho
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: motor punto hgt

Příspěvek od Vitaml »

To má klasický starý karburátor? Tam není řídící jednotka a vstřikování?
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
juchec
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 10 pro 2017, 20:30

Re: motor punto hgt

Příspěvek od juchec »

prave ze tam jsou vstriky a ridici jednotka :/
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: motor punto hgt

Příspěvek od Vitaml »

No tak pokud se změní (zvětší) sání, tak to bude chtít přečipovat, změnit mapy, případně vyměnit vstřikovací ventily. Jak je to s turbem?
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: motor punto hgt

Příspěvek od panaman1 »

sak prave, je mi jasne ze nechcete do toho investovat tazke tisice, takze skor nieco co sa da lacno kupit a svojpomocne upravit a namontovat...relativne lacny by mohol byt aj tlmic motora...aby sa pri zrychleni motor nehybal tolko a tym padom nestracal krutiaci moment...dufam ze aj brzdy a kvapaliny su tam lepsie, to urobi vela, neskor brdzis a tym padom lepsi cas...
juchec
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 10 pro 2017, 20:30

Re: motor punto hgt

Příspěvek od juchec »

Vitaml píše:No tak pokud se změní (zvětší) sání, tak to bude chtít přečipovat, změnit mapy, případně vyměnit vstřikovací ventily. Jak je to s turbem?
jasne to me taky napadlo ale to pak ty original vstriky nemaji uz zadnou funkci ne? kdyz je ta tryska v tom karbecu :)
juchec
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 10 pro 2017, 20:30

Re: motor punto hgt

Příspěvek od juchec »

panaman1 píše:sak prave, je mi jasne ze nechcete do toho investovat tazke tisice, takze skor nieco co sa da lacno kupit a svojpomocne upravit a namontovat...relativne lacny by mohol byt aj tlmic motora...aby sa pri zrychleni motor nehybal tolko a tym padom nestracal krutiaci moment...dufam ze aj brzdy a kvapaliny su tam lepsie, to urobi vela, neskor brdzis a tym padom lepsi cas...
je to strasne slozite najit neco na to nebo se nekde neceho docist bohuzel tohle nikdo neladi tyhle auta a motory.bzdy jsou tam zatim dostacujici ma to 4x koutouce a na tu vahu to brzdi skvele....zbytek je uz v nasi hlave kdy budem brzdit :)
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: motor punto hgt

Příspěvek od panaman1 »

v podstate by si musel asi uplne odstavit riadiacu jednotku, pretoze zmes upravuju lambda sondy a ked pojde z karburatorov, tak sicu by sa sanzili upravovat zmes, ale marne, este neviem ako je riadene zapalovane na hgt ale zrejme rovnako cez RJ, nieje tam klasicky rozdelovac predpokladam, a podla polohy kluky vacky dava pokyn cievkam, takze to by muselo ostat funkcne z RJ. brzdenie je v hlavach, ale lepsia kvapalina s vyssim bodom varu a nejake poriadne kotuce a platnicky a urobia rozdiel...
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: motor punto hgt

Příspěvek od Vitaml »

Aha, tak to mě nenapadlo, zrušit klapku, vstřikování, řj a dát tam karbec. Nevím, jestli ale neklesne účinnost motoru, protože starý karburátor nemá tak přesné míchání paliva a taky rozstřik do mlhy. Lambdy by pak taky byly zbytečné.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: motor punto hgt

Příspěvek od Vitaml »

Můj názor je,
zvětšit klapku sání, dát ventily s malinko větším průtokem paliva, řj by si s tím měla poradit (já jezdím 50/50 E85 a taky si s tím poradí), případně nechat přečipovat, na to firmy jsou.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
juchec
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 10 pro 2017, 20:30

Re: motor punto hgt

Příspěvek od juchec »

jsem tak hledal a hledal a nasel jsem tohle :) to uz by fungovat mohlo co vy na to?:) http://www.rallyinzert.cz/inzerce/7-mot ... z-bmw-48mm" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“