HELP - Problém s el. stahováním oken mk1

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Carlos
Fiaťák
Příspěvky: 78
Registrován: 26 lis 2006, 12:25

HELP - Problém s el. stahováním oken mk1

Příspěvek od Carlos »

Odšrouboval jsem všechny šrouby, odmontoval el. ovládání oken, celej tapicírunk můžu odklopit, ale nemůžu ho dostat od okna-u okna a čudlíku zamykání to drží jak přibitý a bojim se, že ho nějak poškodim, když za něj zaberu, navíc už bylo trochu poškozený po sundavání předchozim majitelem... Jo, pro doplnění jedná se o Punto MkI 3 dveře...
Naposledy upravil(a) Carlos dne 30 lis 2006, 18:06, celkem upraveno 2 x.
Reklama
 

vejvy.f
Fiaťák
Příspěvky: 154
Registrován: 25 dub 2006, 19:26
Bydliště: Ml. Boleslav- Doksy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vejvy.f »

Trochu to odklop a zespoda většim šroubovákem zlehka vypáčit nahoru. Musí to jít ven i s tou plastovou lištou s gumou u okna. 8)
FIAT PUNTO 1,7TD elx
Lancia Kappa Kombi 2.4i 175koní
Carlos
Fiaťák
Příspěvky: 78
Registrován: 26 lis 2006, 12:25

Příspěvek od Carlos »

Diky, zitra zkusim a napisu jak jsem dopad...
Carlos
Fiaťák
Příspěvky: 78
Registrován: 26 lis 2006, 12:25

Příspěvek od Carlos »

Tak bylo to přesně jak napsal vejvy.f. Akorát teď řešim další problém-rozebíral jsem to kvůli el. stahování okýnka, protože vůbec nefungovalo...vymontoval jsem samotnej motůrek bez lanek a zkoušel-když jsem dal nahoru, tak se točil jak divej, když sem dal dolu, tak ani ň. Vzal sem do ruky voltmetr a měřil-když dam nahoru a motůrek pracuje tak jak má, tak tam jde 12V, když dam dolu a motůrek se ani nehne, tak tam jde jenom 9V. Tak a teď mi poraďte kde by moh bejt problem? Nesetkal jste se s timhle někdo?
Carlos
Fiaťák
Příspěvky: 78
Registrován: 26 lis 2006, 12:25

Příspěvek od Carlos »

Tak měl jsem podezření na relátko-že je tam nějakej špatnej kontakt, ale co jsem objevil podle katalogu tak mělo bejt ve skříňce u spolujezdce. Akorát že mě tam jedno chybí a netušim jaký... Tady posílam fotky, tak snad někdo bude vědět... Mimochodem podle katalogu náhradních dílů mi nesedí ani jedno číslo toho relátka, takže fakt nevim.

http://img163.imageshack.us/img163/4166/dsc00452mn3.jpg
http://img300.imageshack.us/img300/2431/dsc00453ya1.jpg
http://img359.imageshack.us/img359/8956/dsc00455ur4.jpg

Jinak ohledně těch oken mam ještě podezření na to tmavý relé druhý zprava-neni na něm žádnej kód výrobku jako na ostatních,akorát C071 a 12V... Když ho vytáhnu tak stahování vůbec nefunguje, když pospojuju podle příručky kontakty 30 a 87-což by měl bejt test jestli je to relém,tak rozsvítim akorát podsvícení ovladačů oken ale okna stejnak nefachaj... Když jsem to relé zkouknul zevnitř, tak žádný mechanický části ale jenom čistá elektronika a žádnýho studeňáku jsem si nevšim... Je ještě někde v autě nějaká jakoby centrála stahování oken,kde bych moh ještě hledat?
jirka
Fiaťák
Příspěvky: 115
Registrován: 26 pro 2005, 09:14

Příspěvek od jirka »

jen trochu eletro teorie. Při zkratu, je hodnota napětí nižší, zato proud ti tam poteče obrovskej. Bych to viděl na vadný elektromotorek, ale je zajímavé, že ti to nespálilo pojistky. Tak nevím :roll:
Carlos
Fiaťák
Příspěvky: 78
Registrován: 26 lis 2006, 12:25

Příspěvek od Carlos »

Ee, motorek vadnej neni, připojil jsem ho s opačnou polaritou a točil jak divej i na druhou stranu... Jinak já nehledam zkrat... já hledam spíš studeňák, prostě špatnej kontakt... Už se mi podařilo identifikovat tu díru po relé, co tam mam-je to el. střešní okýnko,který tam nemam, takže v pořádku. A to druhý zprava je opravdu ovládání el. oken... nejlepší by bylo kdybych si moh od někoho pujčit to samý a vyzkoušet jestli je to tim nebo jestli mam hledat dál... problém je, že když jsem objížděl vrakoviště, tak nikde punto s oknama v elektrice neni a nikoho v Plzni nebo okolí s Puntem neznam...
vejvy.f
Fiaťák
Příspěvky: 154
Registrován: 25 dub 2006, 19:26
Bydliště: Ml. Boleslav- Doksy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vejvy.f »

Čau, m6564xp to relátko určitě má, tak mu zkus napsat třeba SZ.
No a jinak, do Prahy nejezdíš??? tam bys to na vrakáčích určitě sehnal.
FIAT PUNTO 1,7TD elx
Lancia Kappa Kombi 2.4i 175koní
Carlos
Fiaťák
Příspěvky: 78
Registrován: 26 lis 2006, 12:25

Příspěvek od Carlos »

vejvy.f píše:Čau, m6564xp to relátko určitě má, tak mu zkus napsat třeba SZ.
No a jinak, do Prahy nejezdíš??? tam bys to na vrakáčích určitě sehnal.
Jasný, moh bych si ho nechat od někoho poslat přes inzerát, ale já nevim jestli je to tim-nechci za to zbytečně vyhazovat prachy... Ještě mam dotaz-kde je nějaká ovládací jednotka el. stahování? Neříkejte mi, že všechny ty kabely od oken jdou k tomu jednomu relátku a nikde nic jinýho neni...?
vejvy.f
Fiaťák
Příspěvky: 154
Registrován: 25 dub 2006, 19:26
Bydliště: Ml. Boleslav- Doksy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vejvy.f »

Měl si to relátko rezebraný???
Jestli jsi našel to správný relé, tak v něm je i elektronika.

(Buď to žlutý, nebo to velký vedle) jedno by mělo být od centrálu a druhý od stahování
FIAT PUNTO 1,7TD elx
Lancia Kappa Kombi 2.4i 175koní
Carlos
Fiaťák
Příspěvky: 78
Registrován: 26 lis 2006, 12:25

Příspěvek od Carlos »

vejvy.f píše:Měl si to relátko rezebraný???
Jestli jsi našel to správný relé, tak v něm je i elektronika.

(Buď to žlutý, nebo to velký vedle) jedno by mělo být od centrálu a druhý od stahování
Píšu to vejš, je to to druhý zprava, černý, bez výrobního čísla. Rozebraný sem ho měl,ale nejsou tam žádný mechanický části jenom čistá elektronika a žádnýho spálenýho místa nebo špatnýho studenýho spoje sem si nevšim...
Milsn
Fiaťák
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2006, 22:16
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

El. stahování oken

Příspěvek od Milsn »

Zdar, na zadnym schematu jsem to sice nenasel,ale muj nazor je, ze to rele, ktery popisujes,slouzi pouze ke spinani napajeni k oknum. Konkretne to moje ma jen 4 draty.. Nekde musi byt proudove pojistky, aby Ti okno neskriplo treba ruku.. Myslim, ze pokud jde stava k vypinacum, problem s rele nebude.. Na vsech schematech je slozita jednotka,ale nenasel jsem ji..
Carlos
Fiaťák
Příspěvky: 78
Registrován: 26 lis 2006, 12:25

Příspěvek od Carlos »

To moje relé má osm vývodů....? A to mam navíc jenom ovládání pro 2 okna když mam jenom 3 dveřáka... Jj, na schématu jsem taky našel nějakou složitou jednotku,ale netušim,kde může bejt... Navíc je to schéma pěkně na nic, páč k němu neni žádnej popis částí-ty sou označený jenom nějakejma číslama ale legenda nikde... A v katalogu náhradních dílu Eper se mi to taky nedaří najít
Carlos
Fiaťák
Příspěvky: 78
Registrován: 26 lis 2006, 12:25

Příspěvek od Carlos »

Takže problém vyřešen, ale nechápu jak-rozebral jsem i levý dveře, abych promazal ten mechanizmus stahování, páč nahoru už se mu moc nechtělo, a když sem je vrátil zpátky, tak najednou fungovala i druhá strana... :D
vejvy.f
Fiaťák
Příspěvky: 154
Registrován: 25 dub 2006, 19:26
Bydliště: Ml. Boleslav- Doksy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vejvy.f »

Možná, jestli jsi odpojoval nějaký konektory ve dveřích, tak tam mohl být jen špatný kontakt. Ono totiž taky, když odpojíš jedno stahování, tak nefunguje ani to druhý, takže špatnej kontakt mohl být v levých dveřích, ale nefungovaly pravý. :-)
FIAT PUNTO 1,7TD elx
Lancia Kappa Kombi 2.4i 175koní
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“