low oil pressure- Fiat stilo 1.9JTD85kw r.v2002

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
031adam031
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 21 led 2018, 16:49

low oil pressure- Fiat stilo 1.9JTD85kw r.v2002

Příspěvek od 031adam031 »

Ahojte, hľadám už všade odpoveď na môj problém či už na ENG fórach alebo tu na Slovenských. Približne pred mesiacom mi počas jazdy mimo mesta hodilo kontrolku motora, kontrolku oleja a vypísalo low oil pressure, zároveň mi vyplo motor musel som zastaviť a po opätovnom naštartovaní mi auto išlo. Po týždni sa situácia zopakovala a zas bol týždeň pokoj. Za pár dní mi to spravilo hneď pri prvej križovatke od domu. Postup stále rovnaký, klúč dám do neutrálnej polohy a opäť naštartujem a auto ide ale len kúsok. Potom mi už kontrolka motora svietila stále a bál som sa stým jazdiť tak mi mechanik aj známy poradili nech vymením čidlo/senzor tlaku oleja. Dal som zaň 40€ lebo mám že vraj taký motor v aute že je merač hladiny a tlaku v jednom senzore preto taký drahý. Mal som pokoj 2 dni a po dvoch dňoch mi zas hádže chybu a vypína motor. Vo štvrtok to idem dať mechanikovi na počítač a dúfam že sa toho konečne zbavím. Len ma zaujíma či sa stým už niekto stretol a ako to riešil. Olej bol menený aj s filtrom ani nie pred rokom a najazdené má okolo 3 tisíc. (olej)
Reklama
 

panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: low oil pressure- Fiat stilo 1.9JTD85kw r.v2002

Příspěvek od panaman1 »

a kto ti povedal ze ten snimec meria aj mnozstvo oleja? a kto ti ho menil a kde si to kupoval? vsetky cidla co som nasiel su uplne bezne s cenou okolo 5-10E zalezi od vyrobcu...v prvom rade skontroluj mnozstvo oleja, potom si zisti ci ti vymenili spravne cidlo, a ked ano a vsetko je ok tak mozno olejove cerpadlo....mne to vypisalo na fiate linea pri skoro presne 150tis km, ale bolo to iba cidlo...vymenene a odvtedy ok.. cca 7E tusim febi, bosch som nechcel tak zo zasady.
031adam031
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 21 led 2018, 16:49

Re: low oil pressure- Fiat stilo 1.9JTD85kw r.v2002

Příspěvek od 031adam031 »

Povedal mi to mechanik po tom ako mi prehladal motor od hora az dole a nenasiel nic ine len toto cidlo co viedlo do olejovej vaničky a idú z neho 2 konektory čo znamená že má dve funkcie. Ešte som zabudol napísať že to čidlo nenájdeš len tak lebo sa vyrába len originál Fiat, preto je také drahé. A hladina oleja je v poriadku. Niekde som čítal že to je systémová chyba ale neviem či je to pravda. Viac budem vedieť vo štvrtok.
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: low oil pressure- Fiat stilo 1.9JTD85kw r.v2002

Příspěvek od panaman1 »

vo vani nebude snimac tlaku oleju, pretoze tam cerpadlo nasava ale nevytvara tlak... nech pozrie este raz vacsinou byva v okoli olejoveho filtra, a ide do neho myslim iba jeden kabel, osobne by som vymenil aj filter ci nieje vadny a neotvara sa.
031adam031
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 21 led 2018, 16:49

Re: low oil pressure- Fiat stilo 1.9JTD85kw r.v2002

Příspěvek od 031adam031 »

Ďakujem ti otvoril si mi oči. Ten sprostý mechanik mi vymenil snímač hladiny oleja. Silno ma presviedčal že to meria tlak. Vo štvrtok idem inému tak to hádam nebude tiež takýto neznalec. Mne aj bolo čudné že prečo by sa predával ten snímač na daný motor keby ho motor ani nemá.
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: low oil pressure- Fiat stilo 1.9JTD85kw r.v2002

Příspěvek od panaman1 »

rado sa stalo... ja som ho mal oproti olejovemu filtru od strany remena, nebol problem ho vymenit, ale ja mam benzin, takze to je ine.. a aj ten filter zvaz tiez vymenu, moze byt aj zapchaty... a to moze robit problemy...
031adam031
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 21 led 2018, 16:49

Re: low oil pressure- Fiat stilo 1.9JTD85kw r.v2002

Příspěvek od 031adam031 »

Len vieš nie je tomu ani rok a km je tiež málo od vymeni aj oleja aj filtra. Uvidím vo štvrtok co povie mechanik.
Uživatelský avatar
tatko Tom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 424
Registrován: 08 úno 2018, 12:05
Bydliště: Prievidza

Re: low oil pressure- Fiat stilo 1.9JTD85kw r.v2002

Příspěvek od tatko Tom »

Po výmene oleja na 1.9 JTD 85kW mi robilo dačo podobné - raz nedostatok oleja, potom "too big"...
Našťastie ho to prestalo baviť a ukazuje odvtedy dobre - plný stav.
2004 Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD (84.5 kW / 115 PS
Multipla JTD r.v. 2005 (zabavila mi ju manželka a učí ju na benzín :D :D :D )
Punto 1.9JTD - - r.v. 1999 - EX)
(Punto 1.1 - r.v. 1995 - EX)

...
Škoda 120 LS
Wartburg 353
...
Odpovědět

Zpět na „Stilo“