Nefunkčné pravé predné okno (skratovanie baterky?)

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
TinoArts
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 11 lis 2017, 13:19

Nefunkčné pravé predné okno (skratovanie baterky?)

Příspěvek od TinoArts »

Zdravím, nedávno som si všimol, že mi nefunguje otváranie pravého predného okna (nereaguje tlačítko ani na strane šoféra, ani na strane spolujazdca).

Skontroloval a vymenil som poistku F48 pri volante ("Front power window (right side)" podľa manuálu) a aj poistku F02 pri baterke ("Dashboard control unit (CPL) (power window system)"). Poistky boli OK, ale ani po výmene nejde okno otvoriť.

Skúsili sme teda hodiť tapacír z predných pravých dverí. Všetko vyzeralo byť OK a dobre zapojené. Ale pri rozoberaní (konkrétne pri demontáži repráku pri A stĺpiku sa objavili kontrolky "Airbag failure", "ABS failure", "ESR" a ešte niečo ďalšie, + sa odpojilo autorádio a zostalo už iba základné podsvietenie prístrojovky. Nešlo už otvoriť ani okná, ani naštartovať, baterka ukazovala napätie asi 8-9V, pri štartovaní asi 4V. Tie kontrolky asi svietili kvôli rýchlemu vybitiu batérie...

Keď sa to stalo, tak sa nič neodpojilo. Všetko bolo stále zapojené, iba sme odmontovali repráčik z dverí - ale bol stále zapojený.

Baterka síce mala už dosť rokov, a bola súca na výmenu, ale ešte pár minút pred tým štartovala úplne bez problémov a okamžite, neviem či ju mohlo takto rýchlo vybiť aj prirodzenou cestou, alebo to bol nejaký skrat. Po zapojení novej baterky a otočenia kľúča do 2. polohy (MAR) ukazovala baterka napätie 12.75V, a v priebehu asi 2 minút pomaly klesla na 12.35V, potom sa už stabilizovala. Je to normálne, alebo to môže značiť nejaký problém?

Dvere sme teda naspäť zložili, batériu vymenili a už je to OK, ale to okno stále nefunguje.

Čo by ste mi poradili? Máte s niečím podobným skúsenosti? Alebo iba ísť na diagnostiku a hľadať problém tam?
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“