Valček s ostrekovacími tryskami predného okna

Karosérie, nárazníky, úpravy, spoilery, venkovní doplňky

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
gastan
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 04 pro 2006, 13:55

Valček s ostrekovacími tryskami predného okna

Příspěvek od gastan »

Čau,

mal som problémy s nastavením ľavého ostrekovača (na vodičovej strane) predného okna - stále striekal pod stierač. Nastavil som skrutkovačom polohu trysiek. Zafungovalo raz, dvakrát, potom zase zle, pričom pri opätovnom nastavení som zistil, že valček s tryskami bol takmer do polovice povytiahnutý zo svojho miesta. Zasunul som ho naspäť, mierne som ho zatlačil, aby lepšie držal, nastavil som polohu a skúšal znova. Párkrát dobre, potom zase zle. Keďže som sa ponáhľal a nepršalo, nechal som to na neskôr. No a keď som to neskôr išiel vyskúšať znova, valček s tryskami tam už vôbec nebol.

Stretol sa s tým už niekto? Dá sa niekde zohnať len ten valček, či treba väčšiu časť ostrekovača? Koľko to asi stojí?

Vopred vďaka, pekný deň.
Multipla ELX, 1.9 JTD 81kW, 01/2002
Obrázek
Reklama
 

Bušoun
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 05 kvě 2006, 08:04

Příspěvek od Bušoun »

Ahoj Gastane.
Tu trysku ostřikovače jsem kupoval ve Fiatu celou, protože na autě chyběla když jsem ho kupoval. Přesně si nepamatuju, ale mám pocit, že stála kolem 80,- Kč (Fiat Dojáček), takže bych to neřešil.
Zdraví Bušoun
gastan
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 04 pro 2006, 13:55

Příspěvek od gastan »

Tak som si spomenul na internetove obchody (niekedy mi dobre veci napadnu dost neskoro), kde som zistil, ze to nie je draha zalezitost. Vdaka za odpoved.
Co ma ale trochu jeduje je, ze ten pravy kus, ktory mi ostal, niekedy akoby zmenil polohu trysiek (nastavenie smeru hore-dole). Neviem, kedy sa to stane, ale proste strieka v poriadku a po par ostrekoch zrazu zase velmi nizko. Prestavim a onedlho znova.
Multipla ELX, 1.9 JTD 81kW, 01/2002
Obrázek
gastan
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 04 pro 2006, 13:55

Příspěvek od gastan »

Takže to bola ozaj lacná hlúposť. Už je to dávno vymenené, len som si na to spomenul až teraz. :)

Už len to presné nastavenie trysiek: keď idem do cca 105km/h, tak to v pohode krásne ostrekuje, keď idem rýchlejšie, tak to strieka ledva do štvrtiny výšky okna. Už aby tam dávali automatické polohovanie smeru trysiek (alebo aj manuálne z miesta vodiča), nech sa to dá nastaviť počas jazdy podľa rýchlosti. :lol:

Pekný deň.
Multipla ELX, 1.9 JTD 81kW, 01/2002
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Exteriér“