Parkovací senzory

Karosérie, nárazníky, úpravy, spoilery, venkovní doplňky

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

buffyna
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 25 led 2007, 10:04
Kontaktovat uživatele:

Parkovací senzory

Příspěvek od buffyna »

Prosím o radu. Nechali jsme si nainstalovat tažné zařízení, ale parkovací senzory při couvání pořád pískají. Nevíte někdo, jak tento problém vyřešit? Díky
Reklama
 

Dodo-multipla
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 25 lis 2005, 09:44
Bydliště: Pardubice

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od Dodo-multipla »

buffyna píše:Prosím o radu. Nechali jsme si nainstalovat tažné zařízení, ale parkovací senzory při couvání pořád pískají. Nevíte někdo, jak tento problém vyřešit? Díky
ze zakona by stejne mela byt "koule" nasazena jen v pripade, ze se vlece vozik, jinak ma byt sundana
takze doporucuji drzet se zakona a kouli demontovat
buffyna
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 25 led 2007, 10:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od buffyna »

to jsem něvěděla, že je to v zákoně. Každopádně je to řešení
Uživatelský avatar
Alda
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 358
Registrován: 07 srp 2006, 09:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alda »

Myslím, že podle zákona se musí demontovat, jen když k demontáži není potřeba nářadí. To jsou ty koule na bajonet.
Jakmile potřebujete k demontáži klíč, může koule zůstat na autě pořád.
1,6 16V BiPower
srokis
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 23 kvě 2006, 09:42
Bydliště: Jeseník

Příspěvek od srokis »

A viděli jste někdo tažné zařízení na autech jezdících na zemní plyn? Přeci je tam méně místa na montáž kvůli posunuté benzínové nádrži.
buffyna
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 25 led 2007, 10:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od buffyna »

Díky za odpovědi. Zjistila jsem, že by měly parkovací senory na elektronice jít přepnout. Někteří výrobci s tím počítali. Jenom nevím, kde ta elektronika je. Co se týče benzínové nádrže, tak nevím, jak u ostatních, ale u naší Multiny nijak tažnému rámu nezavazí. Tažný mám na dva šrouby od Bosal, s prací za 5500. Do bajonetu se mi nechtělo. Pro zajímavost, v techničáku mám 400 nebržděné a 1000 bržděné.
marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marcel.pce »

Elektronika couvacího asistenta je v kufru v pravé kapce (určené k výměnám žárovek zad. světel) dole zabalená v molitanu. Na žádnou možnost nastavování jsem nepřišel, jen na to, že se dá vypnout vytažením (dvoupinového) konektoru ze sdružené svítilny (je hned vedle konektoru hlavního kabelového svazku). Je to jediné jeho napájení, připojené paralelně k "couvací" žárovce. Jak jednoduché....
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Příspěvek od anonyme »

Mě ta koule couvacímu asistentu nevadí, když na kouli není kryt. Zkuste to, a když tak si sežeňte jiný kryt, méně robustní a zkuste ho ještě naklonit co to udělá. Záleží taky na tom, jaké máte tažné zařízení. Já mám kouli vyndavací po odšroubování dvou šroubů M12. Myslím, že je to Polské výroby a montuje to SPORT JACHT.
kaktusenka
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 04 zář 2006, 22:26
Bydliště: Karlsbad

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od kaktusenka »

buffyna píše:Prosím o radu. Nechali jsme si nainstalovat tažné zařízení, ale parkovací senzory při couvání pořád pískají. Nevíte někdo, jak tento problém vyřešit? Díky
To máš dobrý, víš čím to je.
Mě to po výměně tchidla zpátečky pýýpá pořád :oops:
buffyna
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 25 led 2007, 10:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od buffyna »

Tak kryt koule jsem sundala, ale asistent pořád řve. Takže mám smůlu a tažný musím nechat odmontovaný a nasadit jej jen podle potřeby.
mkn
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 04 čer 2007, 17:44
Bydliště: Neděliště

Parkovací asistent - porucha či ne?

Příspěvek od mkn »

Zdravím všechny. Po té, co jsem včera Multiplu omyl houbou a vodou parkovací asistent při zařazení zpátečky začne trvale pískat vysokým tónem a po několika vteřinách se úplně odmlčí. Zatím doufám, že jen někam zatekla voda a dělá tam neplechu a až vyschne bude zase vše v pořádku. Až doteď p.a. fungoval bez závad. Nesetkal jste se někdo s něčím podobným? Díky za odpovědi. Obrázek
Multipla 1.6 16V - červená-metal
Mišan
Fiaťák
Příspěvky: 170
Registrován: 22 úno 2007, 08:38
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Mišan »

Vždycky mi to houkalo po dešti. Myslel jsem, že tam nateklo do senzorů či co, ale pak jsem zjistil zajímavou věc. Mám tažné a na něm tenisák. Když je tenisák suchý je to v pohodě, když se nasákne, houká to. Vymyslím jinou ochranu...
Multipla Bipower 1,6 /2000
mkn
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 04 čer 2007, 17:44
Bydliště: Neděliště

Příspěvek od mkn »

Tak včera v tom vedru to konečně vyschlo a parkovací asistent začal opět fungovat tak, jak má. Už jsem trochu přestával doufat. Příště si dám při mytí větší pozor. Já tažné zařízení nemám. Obrázek
Multipla 1.6 16V - červená-metal
Králik a spol.
Začátečník
Příspěvky: 40
Registrován: 21 kvě 2007, 21:28
Bydliště: Kladno 7
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Králik a spol. »

Zdravím,po umytí Multi čidla taky řvou :evil:
Orámovaná Mulťa JTD 105 r.v.99
www.kralici4.estranky.cz
www.vozikyzakolo.estranky.cz
valach
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 25 říj 2006, 16:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od valach »

a mě řvou ať je auto umyté nebo špinavé. Zařadím zpátečku a ozve se nepřerušovaný tón (cca 5 sekund), ten pak přestane a víc se neděje ale vůbec nic. I kdyby za mnou byla zeď, tak ani nepipne. Co si o tom myslíte?
Bipower, Multipla Bipower
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Exteriér“