HELP - černé svíčky, černý kouř z výfuku, spotřeba 13 l

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
romagna
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 28 lis 2006, 22:30

HELP - černé svíčky, černý kouř z výfuku, spotřeba 13 l

Příspěvek od romagna »

Z ničeho nic mi Punto 1.2. r.v. 2000 začalo žrát kolem 12 litrů, při jízdě to občas zaškubalo, celkové to jelo nějak z tuha. Vymontoval jsem svíčky, všechny 4 černé, z výfuku jde černý kouř...zárvoneň mě dost hučí kolísavým zvukem palivové čerpadlo....může to spolu souviset..?nevíte v čem by mohl být prolém?
Reklama
 

spoock
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 27 led 2007, 14:14
Bydliště: u Opavy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od spoock »

zkontroluj si to, zda to nemáš zasrané bordelem
má to i nějaký vliv na jízdu?

na puntu mi to nedělalo (navíc mám TDčko), ale něco podobného se mi stalo na motorce
Mám rád své Punto !!
5-ko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 18 lis 2005, 09:11
Bydliště: SR

Re: černé zapalovací svíčky, černý kouř z výfuku, spotřeba 1

Příspěvek od 5-ko »

romagna píše:Z ničeho nic mi Punto 1.2. r.v. 2000 začalo žrát kolem 12 litrů, při jízdě to občas zaškubalo, celkové to jelo nějak z tuha. Vymontoval jsem svíčky, všechny 4 černé, z výfuku jde černý kouř...zárvoneň mě dost hučí kolísavým zvukem palivové čerpadlo....může to spolu souviset..?nevíte v čem by mohl být prolém?
Skontroluj si olej.. Spotreba, farba
Voda- hladina, masnota...
Kouř- Farba je čierna to vieme, ale zápach? Ide pri pridaní, alebo ubratí...
Boss
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 08 led 2007, 20:29
Bydliště: Valeč
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - černé svíčky, černý kouř z výfuku, spotřeba 13 l

Příspěvek od Boss »

romagna píše:Z ničeho nic mi Punto 1.2. r.v. 2000 začalo žrát kolem 12 litrů, při jízdě to občas zaškubalo, celkové to jelo nějak z tuha. Vymontoval jsem svíčky, všechny 4 černé, z výfuku jde černý kouř...zárvoneň mě dost hučí kolísavým zvukem palivové čerpadlo....může to spolu souviset..?nevíte v čem by mohl být prolém?
zkontroluj nebo si nech zkontrolovat vstřikovací trysky, když jsou špatné tak se to projeví vysokou spotřebou, černými výfukovými plyny, výkonnostním výpadkem motoru...
mrkni se na tuto stránku:
http://punto.mysteria.cz/trysky.htm
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Tak prej to byla lambada, nebo co... :-)
Hustokrutost
romagna
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 28 lis 2006, 22:30

Příspěvek od romagna »

no tak nakonec to fakt byla lambda..celé i s opravou mě to stálo 1700 Kč, spotřeba je na obvyklých číslech...jen se mě te'd zdá, že při rozjezdu a nízkých otáčkách to škube...při vysokých v poho
jix
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 15 říj 2006, 00:07

Příspěvek od jix »

romagna píše:no tak nakonec to fakt byla lambda..celé i s opravou mě to stálo 1700 Kč, spotřeba je na obvyklých číslech...jen se mě te'd zdá, že při rozjezdu a nízkých otáčkách to škube...při vysokých v poho
Měl jsem podobný problém: při nízkých otáčkách auto škubalo, při vysokých v pohodě. V servisu mi řekli že prý je to vadnou cívkou, která poskytuje při nízkých otáčkách slabé napětí. rešením byla výměna cívky
Davids
Začátečník
Příspěvky: 35
Registrován: 26 bře 2007, 17:21

Příspěvek od Davids »

lacin píše:Tak prej to byla lambada, nebo co... :-)
Cau chci se zeptat, mam takovy problem spotreba cca 10-11 litru rucicka teploty vody max na 1/4 ale ventilator se obcas spusti, muze to byt tim ta spotreba? a navic se mi zda, ze motor pri zahrati trosku ztraci na vykonu :cry:
Patrik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 10:07
Bydliště: Velká Morava

Příspěvek od Patrik »

Davids píše:
lacin píše:Tak prej to byla lambada, nebo co... :-)
Cau chci se zeptat, mam takovy problem spotreba cca 10-11 litru rucicka teploty vody max na 1/4 ale ventilator se obcas spusti, muze to byt tim ta spotreba? a navic se mi zda, ze motor pri zahrati trosku ztraci na vykonu :cry:
Může být špatné čidlo teploty (jestli máš Mk2, mělo by ukazovat 1/2). Pak by jel motor "na sytič", tedy s vyšší spotřebou, a při vyšší teplotě jet na sytič je špatně (pokles výkonu).
Groupe F.I.A.T. forever ! Uno Turbo i.e. Mk1, Punto 1.2 16V ELX Mk2
Davids
Začátečník
Příspěvky: 35
Registrován: 26 bře 2007, 17:21

Příspěvek od Davids »

Patrik píše:
Davids píše:
lacin píše:Tak prej to byla lambada, nebo co... :-)
Cau chci se zeptat, mam takovy problem spotreba cca 10-11 litru rucicka teploty vody max na 1/4 ale ventilator se obcas spusti, muze to byt tim ta spotreba? a navic se mi zda, ze motor pri zahrati trosku ztraci na vykonu :cry:
Může být špatné čidlo teploty (jestli máš Mk2, mělo by ukazovat 1/2). Pak by jel motor "na sytič", tedy s vyšší spotřebou, a při vyšší teplotě jet na sytič je špatně (pokles výkonu).

no mam punto I, ale i tak je to malo dneska jsem to mel nastartovane cca po 20 minutach se mi roztocil ventilator, ale ukazatel teploty neprekrocil tu 1/4 tak nevim, zkusim to cidlo vymenit a uvidim, jeste me napadl termostat, ze by byl otevreny, ale to by se zase neroztocil ventilator, je to zahada :?
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“