TIP (NÁVOD) - Sklapecí klícek Punto

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

FANDAK
Znalec
Příspěvky: 826
Registrován: 17 led 2007, 20:29
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

TIP (NÁVOD) - Sklapecí klícek Punto

Příspěvek od FANDAK »

Nemate nejaký typ kde nejlevneji sehnat sklápěcí klícek :?:
Je to v celku jedno od jaké značky (VW,PEUGEOT,FIAT)protoze
Original klíček jde přispůsobit kouknete na :arrow: :idea: :arrow: http://punto.autokacik.pl/Zrobtosam/scy ... orykP2.htm
Tento můj klíček by jsem chtěl si nechat udělat a když to nepůjde tak to skusím sám :roll: :idea:
Nedelal jste si to už nekdo nekdy :?:

Skoušel jsem zajít do FIATA ale tam mi řekli že dražkový klíček mají starší punta a že sklapěcí klíček drážkový se nevyrabí.Také mi navrhly koupit spínačku třeba ze STILA a ten ma sklapěcí.Nojo ale vyšlo by to na moc peněz a musel bych mýt kliče 2 jeden od nové spínačky a druhý od nadrže a zamku dveří a kufru a to je si myslím blbost :!:

Takže prosím o nejaký treba typ kde seženu treba vyřazený,použitý klíček nebo i nový ale za prijatelnou cenu. :D
Jo a nevite kolik stoji sklápecí klíček i FIATA cisty a zadali to vubec jde :?:

Budu rad za vase odpovedi a prosím podělte se o vase zkusenosti.
DIKY :) Obrázek
FANDAKUV FIJÁTEK--> STILO MULTIWAGON 1,9 JTD 8v <--115hp r.v.:11/2003
MANŽELKY FIJÁTEK------------->PUNTO I S 1,1 8v <-------------55hp r.v.:04/1996
Reklama
 

Marčelino
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 15 led 2006, 14:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marčelino »

Nemůžu sehnat vrchní díl klíče s dálkovým ovládáním chybí mi tam guma k zmáčknutí nevíte zda-li se to sehnat nebo jak to opravit? Obrázek
1.2 16V HLX
hudy
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 05 led 2007, 10:48

Příspěvek od hudy »

No ja ho opravil, tak, ze sem vzal stary mobili a z ty gumy (klavesnice ) jsem vyriz kus gumy aby mi sedela do klice. Taky sem nejdri chtel sehnat jenom ten kryt ale po 2 mesicich schaneni sem to vzdal. Opravit by ti to vedeli v opravovne televizi ..... Taky sem si daval delat nevej klic origos FIAT a cena ( 3000,-).
PUNTO II 1.9 JTD ELX r.v. 2001
Sporting 1.2
Fiaťák
Příspěvky: 151
Registrován: 29 dub 2006, 02:39
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Sporting 1.2 »

to FANDAK :
No ja som si kluc prerobil sam. Pouzil som kluc z LANCIE. podla toho navodu na tych polskych strankach to v celku ide. Pozor len pri rozoberani originalu aby si nepraskol banku s imobilizacnou cievkou. Co sa tyka zhanania klucou treba skusit na vrakaci. Najlepsie niekde vonku. Ja mam z Talianska tam sa po vrakaci prejdes, nikto ti nesnori za patami a kluc nejaky vzdy najdes. Mam slubene fungel nove. Mozme sa dohodnut ak by si nezohnal inde a ja ich uz budem mat. Len to budu PORSCHE ale to je jedno. No problem ale je dopasovat dnu aj ovladanie od uz existujuceho alarmu. Treba mat alarm s co najmensim DO. Idealna je meta.Ten DO co mam ja sa do kluca neda dostat, problem je, ze aj keby bolo treba len minimalneho zbrusenia plosaku na DO tak to porves. Cesticka co vedie kolom dokola plosaku je zaroven naladenou antenou. Ked zbrusis, skratis, nahradis,... atd DO ostava nefunkcne. Osalil som sa sam tak aby sa tomu predislo.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
FANDAK
Znalec
Příspěvky: 826
Registrován: 17 led 2007, 20:29
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FANDAK »

[quote="Sporting 1.2"]to FANDAK :
No ja som si kluc prerobil sam. Pouzil som kluc z LANCIE. podla toho navodu na tych polskych strankach to v celku ide. Pozor len pri rozoberani originalu aby si nepraskol banku s imobilizacnou cievkou. Co sa tyka zhanania klucou treba skusit na vrakaci. Najlepsie niekde vonku. Ja mam z Talianska tam sa po vrakaci prejdes, nikto ti nesnori za patami a kluc nejaky vzdy najdes. Mam slubene fungel nove. Mozme sa dohodnut ak by si nezohnal inde a ja ich uz budem mat. Len to budu PORSCHE ale to je jedno. No problem ale je dopasovat dnu aj ovladanie od uz existujuceho alarmu. Treba mat alarm s co najmensim DO. Idealna je meta.


No ja dalku metu firmu mam tak to jsem rad. :lol:
A ze to prehodím ten vnitřek z ovladaní META to planuji také. :idea:
No a stemi klíči kdyz ješte nebudu mít tak se určite domluvíme napiš mi to tady do tematu až je budeš mýt a udělej foto jak vypadá.
Mam klíče objednane na více místech kdo dela auta,od čórkařů,nebo nove kdyby se mi jich nabídlo víc tak tady taky dam vedet a kolik by za ne chtěli.
No a tady je to foto meho dalkace META: Obrázek
FANDAKUV FIJÁTEK--> STILO MULTIWAGON 1,9 JTD 8v <--115hp r.v.:11/2003
MANŽELKY FIJÁTEK------------->PUNTO I S 1,1 8v <-------------55hp r.v.:04/1996
Sporting 1.2
Fiaťák
Příspěvky: 151
Registrován: 29 dub 2006, 02:39
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Sporting 1.2 »

No ten central od mety som mal aj ja ale dal som to prec. Mal som na mysli ine DO. vid obr. Ale mozno by si do kluca nejako dostal aj ten ovladac co mas-neviem neskusal som. Skratkatreba kupovat alarm/central s co najmensim DO. Pracujem na prerabke ovladaca co bol original v kluci ale aby komunikoval s existujucim alarmom. Tj vystrelovaci kluc ovlada central/alarm ale bez vymeny plosaku. Mimochodom ak budes mat vystrelovaci kluc neotvoris nim kufor-teda aspon mne kvoli velkosti nevlezie do zamku cely-vadi mu plastove telo. Ale ak to namamutis do inej tensej vystrelovacky tak mozno to bude odomykat /napr od VW/. Mna to moc netrapi bo idem dorabat magneto na kufor.Obrázek
FANDAK
Znalec
Příspěvky: 826
Registrován: 17 led 2007, 20:29
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FANDAK »

Dneska jsem cirou nahodou kde vyrabej klíce prisel ke sklapecímu klíci VW. :D
No bylo to tak prisel jsem se zeptat jestli neprodavaj klíč sklapecí samostatne ze jsi ho uz dodelam sam pry ne,ale stal tam dedek a ten povidal:No jestli vam jde o klíček tak ja vam ho dam ja ho mam na klíčích jenom jako přívěšek,dal mi ho syn a když mi koupíte tamhle ze stojanu nějaký přívěšek tak vam ho dam. :D
No přívěšek stal 35,-kč a klíček je jetej no a i tak si myslím že super ne :?: :D

No nic přes výkend to upravím,předělám a dám jsem postup a fotky jak jsem to udelal s navodem podrobne.
:idea:
Konečně si to budou moc udelat i ti kdo se bojí nebo ještě váhají :wink:
FANDAKUV FIJÁTEK--> STILO MULTIWAGON 1,9 JTD 8v <--115hp r.v.:11/2003
MANŽELKY FIJÁTEK------------->PUNTO I S 1,1 8v <-------------55hp r.v.:04/1996
FANDAK
Znalec
Příspěvky: 826
Registrován: 17 led 2007, 20:29
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FANDAK »

Dnes už mám SKLOPNY KLIČEK hotový. :P :P :P

Musím říci že to šlo jako po másle a stím návodem co jsem hodim vám to půjde ještě líp.(jde oto že budete vědět kde co zamáčknout,rozříznout,předělat atd..

Koncový efekt je velmi výborný a splnilo to moje očekávání.

No a na fotodokumentaci pracuju a možna jí sem šoupnu už dneska.

TAK ZATIM CUS :mrgreen:
FANDAKUV FIJÁTEK--> STILO MULTIWAGON 1,9 JTD 8v <--115hp r.v.:11/2003
MANŽELKY FIJÁTEK------------->PUNTO I S 1,1 8v <-------------55hp r.v.:04/1996
Slavisimo
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 28 srp 2005, 17:11
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavisimo »

Jsem zvedav...ale mam bravo :D
BMW Power - Forever
FANDAK
Znalec
Příspěvky: 826
Registrován: 17 led 2007, 20:29
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FANDAK »

Tak tady to mate kamaradíčkové přeju hodně štěstí a dobré nervy. :D

Ja osobně jsem si myslel že to půjde blbě ale šlo to docela dobře chce to dobý nářadí a klid.

Samozřejme že to půjde na jiné typy aut a ne jenom na PUNTO jde všechno nejak přispůsobit a je to navíc zřejmě velmi podobné.

Kdyby přeci jenom tak mi tady nechte zprávu,odpovět či dotaz a ja rád pomůžu :lol: :lol: :idea:

Napište mi třeba jak to vypada ten navod z vaseho pohledu co je špatné či pochvaly že je to dobré.Dělal jsem to poprvé ten klíč a ten návod tak proto.No říkají o mě že jsem šikovný tak to je taky do plusu no posudte sami.



A tady ta slíbená fotodokumentace s popiskama co je co a co a jak: Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Mám z toho klíčku radost vždycky jsem chtěl mít sklápěcí když to jsem přišlo. :wink:

Tak čauves a nebojte se toho to zvládnete a budete mít taky z toho radost :lol: :lol: :lol:
FANDAKUV FIJÁTEK--> STILO MULTIWAGON 1,9 JTD 8v <--115hp r.v.:11/2003
MANŽELKY FIJÁTEK------------->PUNTO I S 1,1 8v <-------------55hp r.v.:04/1996
FANDAK
Znalec
Příspěvky: 826
Registrován: 17 led 2007, 20:29
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FANDAK »

Slavisimo píše:Jsem zvedav...ale mam bravo :D
No nevím ale melo by ti to jít v poho.

Kdyžtak sem hod foto toho tveho klíče ja ti třeba poradím. :idea:
FANDAKUV FIJÁTEK--> STILO MULTIWAGON 1,9 JTD 8v <--115hp r.v.:11/2003
MANŽELKY FIJÁTEK------------->PUNTO I S 1,1 8v <-------------55hp r.v.:04/1996
Lubosss
Fiaťák
Příspěvky: 65
Registrován: 06 led 2007, 14:00

Příspěvek od Lubosss »

Ahojte mam uno a chcem sa spitat da sa aj na uno vyrobit sklapaci kluc?Myslim s toho mojho stareho.Dik
FANDAK
Znalec
Příspěvky: 826
Registrován: 17 led 2007, 20:29
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FANDAK »

Lubosss píše:Ahojte mam uno a chcem sa spitat da sa aj na uno vyrobit sklapaci kluc?Myslim s toho mojho stareho.Dik
Jasnačka že jo!

Mzslim že to máš o 2 věci lepší. :lol:

Předpokládám totiž že nemáš dálku ani imobilizer (čip v klíčku)
Jestli je to tak tak jenom udelat sklápěčak zapasovat čepel do sklápěčky jak je tomu na obrázcích a je to.

Jinak sem napište všecí dotaz a já RAD PORADIM :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
FANDAKUV FIJÁTEK--> STILO MULTIWAGON 1,9 JTD 8v <--115hp r.v.:11/2003
MANŽELKY FIJÁTEK------------->PUNTO I S 1,1 8v <-------------55hp r.v.:04/1996
Lubosss
Fiaťák
Příspěvky: 65
Registrován: 06 led 2007, 14:00

Příspěvek od Lubosss »

Ahoj Fandak vdaka si ma potesil strasne sa mi paci vysuvaci kluc.Ne nemam v kluci imabilizer a ni ziadny cip poplasne mam zvlast ovladac nanho ale ten mam na kluci iba pripnuty.Pocuj mam otazku to ako vyrobim ten kluc moj stary musim rozbit ten plast z neho ne?A potom ako ja neviem totiz ako sa to robi ale rad by som si ho spravil.Vyzera to perfektne.Ak mozes tak mi skus popisat co mam urobit.Vopred dakujem :D
Sporting 1.2
Fiaťák
Příspěvky: 151
Registrován: 29 dub 2006, 02:39
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Sporting 1.2 »

To Lubosss:
Zozenies si klucik vystrelovaci. Rozoberies svoj povodny-odstranis vsetok plast aby ostal len kov. Z vystrelovacky vyrazis zaistovaci kailik. Povodny klucik-zadnu stranu prisposobis pilnikom podla klucika co bol vo vystrelovacke. Pribrusujes a zasuvas do vyskakovacky kym nezapasuje. Len kopirujes zadnu cast svojho podla vystrelovacieho. Ked pedkne sadne do vystrelovacky zarazis kailik-tym zaistis klucik vo vystrelovacom mechanizme aby nevypadol a hotovo. Robota na cca hodinku. Neboj je to brnkacka ked nemamutis do vystrelovacieho kluca aj dialkove ovladanie.
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“