Výměna přední žárovky

Moderátor: peta.smolik

Stilo
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 07 led 2007, 20:52
Bydliště: Duchcov
Kontaktovat uživatele:

Výměna přední žárovky

Příspěvek od Stilo »

Ahoj lidi, mam třídveřové stilo 1.9.Jtd. Nevím proč ale pořád mi praskají přední žárovky ( H7 ). Jsem už s toho na palici. Do měsíce tak dvě. Ale nejvíc mě štve, když měním žárovku na levé straně, protože pokaždý musim vyndat baterku i z boxem abych se tam dostal. Nevíte nějakou fintu na její výměnu???
Reklama
 

Ali.G
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 28 lis 2006, 20:31
Bydliště: Zavada
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ali.G »

To je blbost::Zajed s tim k nejakemu elektrikařovi aby ti to proměřil ti nemužou přece pořad praskat!!

Doufam že ty žarovky nebereš rovnou do ruk: aby se to skol nedostalo do ruk aby nebylo mastne to sklo"! Ale to doufam viš""Ale projistotu jsem to řekl!
Stilo
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 07 led 2007, 20:52
Bydliště: Duchcov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stilo »

Jo to vim neboj, Byl jsem s tím i u elektrikáře, měřil to ale bylo to normální. Ted jsem tam koupil drahé BOSCHKY, tak uvidim jak dlouho to vydrží. Jinak díky
petrock
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 16 led 2007, 14:39
Bydliště: Kunín

výměna žárovek

Příspěvek od petrock »

taky mám Stilo 3dv. JTD měnil jsem na pr. staně jako ty z pod kapoty-no je to hrůza. Levá strana nemá žádny prostor pro ruce. Pokud nejsem na cestě-raděj sundám kolo a podběh a dostanu se tam líp, ruce nejsou zničené. Skuz a uvidíš co víc ti bude vyhovovat.
ivang
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 06 úno 2007, 10:37
Bydliště: Zvolen

Výmena žierovky

Příspěvek od ivang »

Ahojte všetci. Žiaľ, aj ja už patrým k tým, čo menili žiarovky na Stilo 1,9 JTD :oops: . No nádhera. Po 70. minútach na strane vodiča, demontáži AKB, doškriabanej ruke a vytečených nervov som si chvála bohu spomenul na fiat forum a po demontáži kolesa a ulelohmotného vnútorného blatníka bolo po 25. minútach aj s výmenou a s montážou blatníka a kolesa hotovo. A dnes na strane spolujazdca som nič nové nevymýšlal a šup šup 4x skrutky kolesa a 7x skrutka blatníka a prístup ako víno. Pol hodinky v pohode. Tak sa majte.[/b]
Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kW
OneHead
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 10 lis 2006, 08:54

Příspěvek od OneHead »

ja byl s levopu stranou radeji v servise a nechal si to za 100 vymenit.... mel to hodove za 7 minut a jelikoz jem mel vynulovanej palubni pocitac tak to delel pres baterku....
FIat Stilo 1,9JTD 115HP 3D
pupik33
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 28 bře 2007, 20:23

Příspěvek od pupik33 »

Kdyby jsi zajel do nejbližšího servisu Fiat tak tam ti řeknou 2 věci jak se vyvarovat pálicím se žárovkám.Pamatovat že při startování v žádném případě nemít zapnuté světla a zaduhé dodoává se zátěžový odpor který je vivinut přímo pro STILO Nechal jsem si to namontovat v Opavě ve Fiatu mimochodem šéf servisu je nějáký Merta a ten tomu opravdu hoví a je po problému.
Ali.G
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 28 lis 2006, 20:31
Bydliště: Zavada
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ali.G »

Tak jsem dnesk měnil parkovky na stilu"" prvni svetlo mi trvlo asi 45min a druhe svetlo jsem mel hotove zas 10 min!!! nejlepši je fakt sundat kolo a podbeh!!
ThommyBoy
Fiaťák
Příspěvky: 111
Registrován: 11 led 2007, 22:03
Bydliště: Slovensko KE-okolie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ThommyBoy »

dobrý...chcel by som sa len informovať..aké typy žiaroviek idú do svetlometov ??? tlmené,dialkové,hmlvé(H7,H7,H3?)... dakujem vopred
Fiat Stilo MW Dynamic 1.9 JTD 85kW :) :)

Punto I 1.2 8V 44kW SX je už minulosťou :(

Obrázek
djaxelo
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 11 kvě 2007, 13:15
Bydliště: Cheb

Příspěvek od djaxelo »

Souhlas..... sundat kolo a podběh....... několikrát vyzkoušeno.... to fakt jediné funguje.
Fiat Stilo 1,2 16v
fil.da1
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 28 říj 2006, 11:46

Výměna

Příspěvek od fil.da1 »

Tak jsém nedávno měnil žárovku u řidiče, postup jsem měl takový. Sundám kryt baterie, vytáhnu baterii, uvolním spodní kryt baterie a měním žárovku. Čas přibližně 25 minut a věřím že příště to bude rychlejší :D
ka2zi
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 12 zář 2007, 19:39

Příspěvek od ka2zi »

jj, hrůza! Ale stačilo sundat kryt baterie. Vyndat žárovku nebyl problém. Horší už to bylo se zacvaknutím nový žarovky. Dělal jsem to dvakrát, pač poprvé jsem tam tu žárovku narval naopak :oops:
ex Daewoo Racer 1,5 (1989) -> ex Opel Astra 1,6 (1992) -> Lancia Y 1,2 (1996) -> Fiat Bravo 1,6 16V (1996)
Jape
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 08 říj 2007, 13:52
Bydliště: Praha

Výměna přední žárovky

Příspěvek od Jape »

Mám opravdu hrozné zkušenosti. Už jsem měnil obě přední žárovky (u baterie dvakrát) a poprvé jsem hodně proklínal konstruktéry. Taky se mi hned podařilo ulomit takové "umělohmotné capičky" u krytu žárovek. Opravdu se vidím na německé dálnici o půlnoci za deště jak provádím tak banální věc jako je výměna žárovky. Odendavání kola při výměně žárovky mi zní fakt divně, ale po zkušenostech věřím že jde o "nejjednodužší" řešení.
Na těch předních H7 se opravdu nevyplatí šetřit - hlavně ať vydrží co nejdéle :)
wwwwenousek
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 06 kvě 2010, 02:48

Re: Výměna přední žárovky

Příspěvek od wwwwenousek »

První výměna žárovky ne levé straně cca 17 min i s hledáním zapadlé pruziny na držení žárovky.neremcejete ,u spousty fordů se musí sundat kolo a výměna dle TUV trvá v esrvisu 42 min ( ford 72 min :-)
Uživatelský avatar
kappy
Fiaťák
Příspěvky: 181
Registrován: 02 led 2010, 14:34
Bydliště: slovakia

Re: Výměna přední žárovky

Příspěvek od kappy »

ja som si na Stile montoval xenony a to odporúčam som mislel že to rozkúšem no strašné a teraz čo mám Punto mk2 tam sú hmlovky v predných svetlách a to je šmak nárazník dole svetlá dole a môžu sa meniť žiarovky.
Fiat Punto Mk2 1.2 16v Sporting
Fiat Punto Mk1 1.2 8v Cult
Odpovědět

Zpět na „Stilo“