Elektrika Punto 55/60

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Ladislavx
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 12 zář 2017, 23:36

Elektrika Punto 55/60

Příspěvek od Ladislavx »

Zdravím, mám takové zvláštní problémy s puntem.

1) tlumená světla - když zapnu světla do polohy tlumených světel tak mi na desce lehounce svítí dálková světla (ad foto a pro srovnání když opravdu zapnu dálkové) a žárovky mi svítí tak zvláštně (jsou to h4) a svítí skrz vlákno pro dálkovky ale cca na 20% výkonu a vlákno pro tlumené nesvítí vůbec. První mě napadlo relé to by podle této stránky ( http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/elro.htm" onclick="window.open(this.href);return false; ) mělo být v přihrádce na rukavice, ovšem když vyndám klidně všechny relé, tak světla furt svítí a jdou přepínat.
ObrázekObrázek

2) stěrače - co to auto máme, tak stíralo vždy jen na nejrychlejší cyklovač a na ruční, jiné rychlosti nefungovali. Teď přestal fungovat i ten. Rozebral jsem tudíž tu lištu mezi kapotou a čelním sklem a naskýtá se mi pohled na motorek stěračů (ještě jsem ho nestihnul vyndat a napojit na baterku) a když jsem držel tu páčku, tak ten motorek tak zlehka vrčí (na ruční cyklovač) ale stěrače se nehýbou. Vím, že jde od klávesnice dost těžko odhalit, kde je problém, spíš mi jde o to, jestli to není třeba nějaká častá “bolístka” punťasů.

3) centrál - podařilo se nám ztratit jedinej klíček s centrálem, našel jsem u řidiče krabičku na central a na eBay jsem našel docela levnou náhradu. ( https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 3031738133" onclick="window.open(this.href);return false; ). Je velký problém to vyměnit, nebo je lepší se obrátit na Autoelektrikáře?

Předem díky za každou radu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Reklama
 

Uživatelský avatar
Gembler
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 12 úno 2018, 20:16

Re: Elektrika Punto 55/60

Příspěvek od Gembler »

A čo ten airbag :D ?
Odkedy máš tieto problémy ?
1)Asi bude problém v elektrike,neviem či každé ale na ktorom som chodil ja tak mne sa pomaly tavily koncovky ktoré idú do svetiel.Aj mne tak svieti palubovka až na ten ľavý rohObrázek nové vydržali asi 1-2 roky,je možné že to niekto menil a zapojil zle :?:
2)Na 55s fungovali len boli viac hore,preskočili o nejaké zuby a opraviť sme to nevedeli.
Na 90elx sa mi občas stane že zapnem stierač a keď ho vypnem už nejde žiadna poloha.
3)Centrální zamykání
CHRYSLER CROSSFIRE 3.2
EX Punto mk1 55S, 90ELX, 16v sporting
Ladislavx
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 12 zář 2017, 23:36

Elektrika Punto 55/60

Příspěvek od Ladislavx »

Gembler píše:A čo ten airbag :D ?
Odkedy máš tieto problémy ?
1)Asi bude problém v elektrike,neviem či každé ale na ktorom som chodil ja tak mne sa pomaly tavily koncovky ktoré idú do svetiel.Aj mne tak svieti palubovka až na ten ľavý rohObrázek nové vydržali asi 1-2 roky,je možné že to niekto menil a zapojil zle :?:
2)Na 55s fungovali len boli viac hore,preskočili o nejaké zuby a opraviť sme to nevedeli.
Na 90elx sa mi občas stane že zapnem stierač a keď ho vypnem už nejde žiadna poloha.
3)Centrální zamykání
Hele koupil jsem to auto asi 2 roky zpět asi za 7 tisíc, že prej je nebouraný, pak jsem zjistil, že je bouraný snad ze všech stran, nedávno se mi rozsypala převodovka a spojka a potom, co to přijelo ze servisu, tak prostě svítí pytel. Koukal jsem na bazoši, že jde sehnat celej set i s jednotkou pod 500, ale přemýšlel jsem, jestli nejde píchnout na diagnostiku a zjistit, ve kterém přesně je problém.

1) to je dost možný, jelikož mi nedávno prasklo světlo a když jsem ho měnil, tak jsem měl docela problém ho vytáhnout z tý koncovky, a když jsem jí vytáhnul, tak byl docela problém tam narvat novou. Takže sehnat nové koncovky?

2) takže jestli to chápu tak je problém v motorku?

3) jdu si to počíst, díky


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
Gembler
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 12 úno 2018, 20:16

Re: Elektrika Punto 55/60

Příspěvek od Gembler »

Aj mne svieti ten pytel,z ničoho nič mi to začalo svietiť.Normálne som naštartoval a airbag už nezhasol.
Nové asi netreba lebo by mala byť len chyba vo volante lebo kontakty sú cez slimáka.

1)Koncovky kúpiš z ali za par kč,premeraj staré koncovky a vyskúšaj žiarovky na 12v.Aby si vedel kde je presne chyba.

2)Tiež zapni stierače a pozri či ide do motorčeka napatie
CHRYSLER CROSSFIRE 3.2
EX Punto mk1 55S, 90ELX, 16v sporting
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Elektrika Punto 55/60

Příspěvek od Vitaml »

Pytel se rozsvítí, když se někde něco rozpojí co se týká airbagu nebo třeba pohne sedačkou a je tam špatný kontakt.
Tato chyba se smaže diagnostikou.

Světlo ti blbne, protože má špatnou kostru.

U stěrače může být problém v převodovce motorku - je tam kontakt na sepnutí doběhu, cyklovač dá jen krátký impulz.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Elektrika Punto 55/60

Příspěvek od liborko »

Ohledně stěrače,budeš tam mít v motorku nejspíš vydřené pohyblivé kontakty, řešil jsem to nedavno na naší Lancii Y ( má stejný motorek jako Punto I) musíš ho rozebrat,možná bude stačit vyčistit a nahnout kontakty,pokud už to bude extrémně opotřebované tak jedině výměna celého motorku.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Ladislavx
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 12 zář 2017, 23:36

Elektrika Punto 55/60

Příspěvek od Ladislavx »

Tak jsem se to snažil nějak proměřit a vyšlo mi tohle, podle toho konektoru hádám, že bude chyba v něm.

ObrázekObrázek
Obrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Elektrika Punto 55/60

Příspěvek od Vitaml »

Nějakej usmaženej, ne?
Nalisuj tam normální izolovaný fastony.
Na motoru si označ barvy drátů a vyčisti konektory motoru.
Nebo je to světlo? To bude ta zem určitě.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Ladislavx
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 12 zář 2017, 23:36

Elektrika Punto 55/60

Příspěvek od Ladislavx »

Psal jsem, že mi přijde nějakej rozteklej :D a ano je to světlo. Takže je lepší to tam nasekat na ty fastony, než ta patice? (Ad https://www.autodilyjimo.cz/patice-kera ... -2ks-p7770" onclick="window.open(this.href);return false; )


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Elektrika Punto 55/60

Příspěvek od Vitaml »

To bys ještě musel dát na čokoládu, klasický mosazný fastony jsou možná lepší.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Elektrika Punto 55/60

Příspěvek od liborko »

Ja jsem daval na seicentu normálně keramické patice jak jsou na fotce ,starou patici jsem střihnul a konce jsem napájel k sobě,dal smršťovací bužírku a bezproblému dodnes, jo a hlavně zkontrolovat to ukostření
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
Gembler
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 12 úno 2018, 20:16

Re: Elektrika Punto 55/60

Příspěvek od Gembler »

Vitaml píše:Pytel se rozsvítí, když se někde něco rozpojí co se týká airbagu nebo třeba pohne sedačkou a je tam špatný kontakt.
Ten pytel je inak zapojení alebo aspoň môj lebo mám len vo volante.Neviem ako to má kolega.
CHRYSLER CROSSFIRE 3.2
EX Punto mk1 55S, 90ELX, 16v sporting
Ladislavx
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 12 zář 2017, 23:36

Elektrika Punto 55/60

Příspěvek od Ladislavx »

Tak jsem se konečně dostal k tomu, vyndat ten motorek a když už jsem ho vyndaval, tak jsem na něj šáhnul a byl děsně vařící (na té černé válcové části) a už několik dní jsem v kabině cítil zápach něčeho spáleného - nejspíš je to ten motorek. Když hejbu páčkou tak cvaká jako relé blinkrů ale netočí se ani bez stěračů. Obrázek

K těm světlům, snažil jsem se tu kostru najít, ale ty vodiče pak mizí v husím krku a jdou pod krytku sem Obrázek

Ty pytle bych asi momentálně neřešil, to asi ani takhle nedáme, až opravím tohle, tak si zajedu za někým s diagnostikou a pak snad budu chytřejší.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ladislavx
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 12 zář 2017, 23:36

Elektrika Punto 55/60

Příspěvek od Ladislavx »

Tak jsem to proměřil a co mi přijde divné je, že červený a zelený na nejrychlejší a manuální stupeň dává 12v ale když dám pomalejší stupeň, tak se napětí prohodí (+ -) a dává jen 6
ObrázekObrázek

Asi to mám kašlat a za 200 z vrakáče koupit nový motorek, ne?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Elektrika Punto 55/60

Příspěvek od Vitaml »

Asi jo, vypadá to, že je hryzlý.

U světel oprav ten konektor, víc asi nebude potřeba nic řešit.

U airbagů je většinou potřeba jen smazat dočasnou chybu a prostříkat konektory WD, jinak jsou funkční, i když svítí kontrolka (pokud je někdo nevystřelil).
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“