TIP - venkovní teploměr

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

hrobar
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 24 zář 2006, 10:42
Bydliště: Havířov

TIP - venkovní teploměr

Příspěvek od hrobar »

Zdarec .Mam punto 2001 a chci si pořídit vnitřní a venkovní teploměr.
Potřebuji poradit jestli se neda dokoupit ve fiatu jako součast přistrojovky
nevim ani jestli vubec fiat daval do výbavy venkovní teploměr.
Nebo alespoň jestli jste někdo montoval nějaky sympaticky ať to není jak pěst na oko na palubovce. Díky moc. Fiatu zdar
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

Já ma sice MKI,ale před týdnem sem si koupil teploměr(hodiny,vnitří tep.,vnější tep. a signalizace námrazy) asi za 250kč a budu ho implantovat do palubky aby byl vidět jen display a tlačítka.Pak vyfotim
hrobar
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 24 zář 2006, 10:42
Bydliště: Havířov

teploměr

Příspěvek od hrobar »

Jo budu moc rád. Jestli mi mužeš poslat značku toho teploměru a typ.Ja se na něj kouknu jestli ho najdu na netu. Díky moc
Milsn
Fiaťák
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2006, 22:16
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

teploměr

Příspěvek od Milsn »

Zdravím, taky bych chtěl do auta teploměr, ale aby to vypadalo trochu elegantně... Budu vděčnej za každou fotku nebo nápad..
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

Tady je foto toho teploměru.Ale jak sem psal,bude vidět jen display a tlacítka.Jo a samozřejmě ho musim nejdřív rozebrat a změnit podsvícení na modrý.Když modrý tak všechno :lol: :lol: :lol: Obrázek
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Příspěvek od majco »

Zdravím Venca mal som taký teplomer aj som ho rozobral dokonca aj poskladal ale už to nefungovalo ako malo ! bol to šmejd! Tak vela zdaru! a nerozrež si kôli tomu prístrojovku! :?
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
b@fi
Fiaťák
Příspěvky: 64
Registrován: 12 kvě 2006, 20:13
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od b@fi »

CAWte,
podobny teplomer som daval pred nedavnom ....nalepil som ho obojstrannou hrubou paskou do stredu pred palubovku...fotku dam neskor.
stifmajstrABARTH
Znalec
Příspěvky: 725
Registrován: 09 led 2007, 18:35

Příspěvek od stifmajstrABARTH »

Proc kupovat takovy klumpy? :roll: Stačí koupi¨t
2 rtutovy(bo lihovy) teplomery....jeden pověsíš na vnitrní zpětný zrcatko a druhej nna vnejsí zrcatko.. :wink: (doporucuju ho pripevnit ke karoserii lepíci paskou aby se nemrskal kdyz to budete štípat) a prileptze ho tak abyste ho vydeli v zrcatku páč je otrava stahovat v tyhle zime okenko :lol:......ps.:seridte si vydech ventilace aby nefoukali na teplomer uvnitr a nezkreslovali skutecnou teplotu..... :arrow:
Cinquecento 1.1 Sporting ABARTH-červéný:-D a Multipla fanda:)
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

Kurňa že mě to nenapadlo hned.Dík za super TIP!!! :lol: :lol: :lol:
Kakin
Fiaťák
Příspěvky: 169
Registrován: 07 kvě 2006, 12:24
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Kakin »

Kdysi jsem taky resil teplomer ....kopil jsem si podsvicenej Tepl. asi za 300Kc a zabudoval jsem ho do krabicky na misto popelniku....je to posvarovany z plechu ,natmeleny,nastrikany...(drbacka celkem slusna :roll: )
Obrázek
Obrázek
Obrázek

No ..ale nakonec jsem to vyresi autoradiem ,ktery ma cidlo na mereni venk.teploty ... meri i napeti na bat. .....takze pohoda :wink:

Obrázek
Punto Sporting 1.2 16V MkII
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

Za studentskych cias som pracoval v jednom obchode a mali sme tam viacej druhov takychto teplomerov (od cca 300 do 1000 SKK) a ani jeden nemal nejaku extra zivotnost... proste sa to casom pokazi bud celkom alebo odide cidlo... ja som mal kedysi v aute tiez jeden, meral aj teplotu, aj napatie na baterke, samozrejme ze prve odislo teplotne cidlo vonkejsie, potom vnutorne a td....

Teda neriesil by som nejake zabudovavanie... skoda prace, neskor sa pokazi a vela roboty je v cudu a v palubovke diera napriklad :)
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
stifmajstrABARTH
Znalec
Příspěvky: 725
Registrován: 09 led 2007, 18:35

Příspěvek od stifmajstrABARTH »

Ne asi zlaty rtutovy teplomery za 20kč ten kdyz se pokazi tak to ani nezamrzi...... :lol: :lol: :lol: .......... :arrow:
Cinquecento 1.1 Sporting ABARTH-červéný:-D a Multipla fanda:)
standor
Fiaťák
Příspěvky: 154
Registrován: 14 srp 2006, 21:30
Bydliště: RYCHVALD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od standor »

No taky sem kdysi vyvalil 600kč za podobný se dvěma čidly a automatickým osvětlením. Venkovní odešlo po roce a to vnitřní už taky funguje kdy se mu zachce. :cry:
stonepet
Fiaťák
Příspěvky: 151
Registrován: 27 čer 2006, 09:11
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od stonepet »

Zdravím, pořídil jsem si teploměr s měřením venkovní i vnitřní teploty, a měřením napětí. Tak bych potřeboval rady, kam nejlépe dát čidlo venkovní teploty a kam připojit dráty k měření napětí.
Předem moc díky za rady.
FIAT PUNTO 1.8 HGT 96kW/130 prodán po 10letech skvělé služby
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Mno, tiez som dnes kupil teplomer :) Otazka tiez znie, kam dat vonkajsie cidlo? V navode sa pise, ze by mal byt za prednym naraznikom, nezda sa mi to moc idealne miesto. Uvazujem, ze cidlo natiahnem smerom dozadu, a pojde pod zadny naraznik do stredu, resp. niekde k osvetleniu znacky. V bokoch zadnej casti je priechodka uz od vyroby (sli mi tade kable tazneho, pokial tam bolo), tak pouzijem tie. Cize cez vikend pojde zas naraznik dolu :roll:
Punto MK2 1.2 8V ELX
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“