Posilovac riadenia

Moderátor: peta.smolik

Fiat_Bohmer
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 11 říj 2006, 09:15
Bydliště: Trencin

Posilovac riadenia

Příspěvek od Fiat_Bohmer »

Ma niekto podobnu skusenost na Stile 1,6 16V???
Vcera som nastartoval auto a okamzite vypisalo Power Steering Failure, posilovac riadenia uplne bez ucinku, nejde ani City, ani Normal, poistky su OK, nepomohlo ani odpojenie baterie. V pondelok s tym skocim do servisu, tak som zvedavy.
Ak sa to niekomu stalo, co s tym, ako to odstranil?
Fiat_Bohmer
Reklama
 

Fiat_Bohmer
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 11 říj 2006, 09:15
Bydliště: Trencin

Příspěvek od Fiat_Bohmer »

Neuveritelne! Prave som sa vratil zo servisu, napichli to na Examiner a vypisalo to 3 chyby:
1. C1001 Napatie baterie pod spodnou hranicou - obcasna chyba
2. C1007 Akcny clen - obcasna chyba
3. C1013 Vadna riadiaca jednotka - obcasna chyba

Ked tak uvazujem 2-jka a 3-jka je blbost lebo keby to bola pravda, tak asi reset systemu stacit nebude. Same by sa to predsa neopravilo.

Takze klasika ,zas napatie baterie, napriek tomu, ze je to 72Ah a ma len pol roka celodenne svietenie a zima a stale len kratke jazdy spravili asi svoje.

Mechanik este splietal, ze v riadeni nieco cvaka, klepe, ale to klepe aj na dalsich dvoch Stilach ktore poznam, takze to bude evidentne konstrukcne. Alebo ze by nie? :?
Fiat_Bohmer
StiefTomas
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 06 bře 2010, 11:39
Bydliště: Jihlava

Re: Posilovac riadenia

Příspěvek od StiefTomas »

Zdravim te...Moje Stilo mi ted napsalo z niceho nic uplne to same.Stejna chyba,stejny problem...Pristi tyden to vezu na diagnostiku...A co ty???Vyresil se ti problem???
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Posilovac riadenia

Příspěvek od SpiritWolker »

Ahojte, opravujem tieto elektricke serva na Puntach2, mohol by som sa na tie vase serva na Stilach pozriet, ten akcny clen co vypisuje diagnostika je snimac uhlu natocenia volantu, to iste sa kazy na Puntach 2, Punto Grande a aj na Pandach,

co je skoda ze vase servo posilovac riadenia sa sklada z jednho celku (servomotora, riadiacej jednotky a snimaca uhlu natocenia volantu) a ked chcete auto opravit tak sa vlastne musi cele servo vymenit za druhe neposkodene, presne tak opravujem Punto Grande a aj Pandy

stav baterky nema vliv na zapnutie a fungovanie serva, servo sa zapina az po nastartovani motora a alternatora z ktoreho je servo napajane

ako vam vypadava servo? iba vam nenabehne pri starte auta? alebo vam aj vibruje-chrči volant ked stojite na mieste alebo ked nim jemne otocite dolava a doprava a popripade pocas jazdy vam vypina?
Naposledy upravil(a) SpiritWolker dne 07 bře 2010, 10:38, celkem upraveno 1 x.

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
StiefTomas
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 06 bře 2010, 11:39
Bydliště: Jihlava

Re: Posilovac riadenia

Příspěvek od StiefTomas »

SpiritWolker píše:Ahojte, opravujem tieto elektricke serva na Puntach2, mohol by som sa na tie vase serva na Stylach pozriet, ten akcny clen co vypisuje diagnostika je snimac uhlu natocenia volantu, to iste sa kazy na Puntach 2, Punto Grande a aj na Pandach,

co je skoda ze vase servo posilovac riadenia sa sklada z jednho celku (servomotora, riadiacej jednotky a snimaca uhlu natocenia volantu) a ked chcete auto opravit tak sa vlastne musi cele servo vymenit za druhe neposkodene, presne tak opravujem Punto Grande a aj Pandy

stav baterky nema vliv na zapnutie a fungovanie serva, servo sa zapina az po nastartovani motora a alternatora z ktoreho je servo napajane

ako vam vypadava servo? iba vam nenabehne pri starte auta? alebo vam aj vybruje-chrči volant ked stojite na mieste alebo ked nim jemne otocite dolava a doprava a popripade pocas jazdy vam vypina?
Jakmile zapnu tlacitko do prvni polohy a probehne kontrola,tak mi to napise tu chybu a servo pak vubec nereaguje.Muzu delat co chci.Proste jedu,jak kdyby tam to servo nebylo a s volantem se peru :)
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Posilovac riadenia

Příspěvek od SpiritWolker »

StiefTomas - a predtym ti volant ani trosku nevibroval alebo nehucal? a ani raz nevypadol?
napriklad si sa dotkol jednym prstom volantu a jemne ho potiahol dolava alebo doprava a robilo to take jemne vybracie vrrrrrrrrrrrrrr vrrrrrrrrrrrrrrrr, v Stilach je blbe to ze si pocitac zapamäta chybu a potom uz nechce servo zapnut.

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
StiefTomas
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 06 bře 2010, 11:39
Bydliště: Jihlava

Re: Posilovac riadenia

Příspěvek od StiefTomas »

Nene,vsechno fungovalo normalne.Volant mi trosku vibruje,ale mam spatny silentblok od prevodovk na kastli.Jsem prijel do posilky,vsechno fungovalo jak ma,zadny problem.City taky fungovalo,pac jsem zacouvaval a asi za dve hodinky jsem prisel k autu a probehl test kontrolek.Vsechno zhaslo,jen volant zustal rosviceny a napsalo mi to tu samou chybu jak uz bylo psano v prvnim prispevku.
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Posilovac riadenia

Příspěvek od SpiritWolker »

a teraz ked uz svieti cervena kontrolka volantu na palubovke a uz nefunguje servo (je uplne vypnute) tak ti este vibruje volant?

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
StiefTomas
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 06 bře 2010, 11:39
Bydliště: Jihlava

Re: Posilovac riadenia

Příspěvek od StiefTomas »

Jo,volant mi vibruje furt.Trosku i plasty v pristrojovce.
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Posilovac riadenia

Příspěvek od SpiritWolker »

Takze asi jednou pricinou preco sa pokazi na Stile posilovac riadenia budu vybracie od motora kvôli zlemu silentbloku motora.

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
StiefTomas
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 06 bře 2010, 11:39
Bydliště: Jihlava

Re: Posilovac riadenia

Příspěvek od StiefTomas »

Tak vymena motorku pomohla jen castecne.Chvili to funguje a pak to napise hlasku,ze je neco spatne.Takze jsem koupil novy motorek,tyc rizeni,cidla a ridici jednotka :|
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Posilovac riadenia

Příspěvek od SpiritWolker »

vravel som, je tam poskodeny snimac ktory dava informacie do rj-serva kam otocis volantom (a prenasa aj vybracie z motora) najlepsie je vymenit cely posilovac riadenia a este predtym vymenit silentblok motora ktory prenasa vybracie z motora na riadenie

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
StiefTomas
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 06 bře 2010, 11:39
Bydliště: Jihlava

Re: Posilovac riadenia

Příspěvek od StiefTomas »

SpiritWolker píše:vravel som, je tam poskodeny snimac ktory dava informacie do rj-serva kam otocis volantom (a prenasa aj vybracie z motora) najlepsie je vymenit cely posilovac riadenia a este predtym vymenit silentblok motora ktory prenasa vybracie z motora na riadenie

Presne takhle jsem to udelal.Nechal jsem to vymenit komplet a ted mi vymeni jeste ten silentblok.Je to ten jak je pod baterkou ze???
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Posilovac riadenia

Příspěvek od SpiritWolker »

neviem ktory presne to je silentblok, to budu vediet Stilaci

kolko ta to vsetko nakoniec stalo?
oprava-repasovanie servomotora? (presnejsie u teba vymena za druhy zrepasovany kus)
druhy cely posilovac rizeni na Stilo?
kolko si cca platil za vymenu serva?
a popripade kolko ta to stalo vsetko spolu?

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
zdezajh
Fiaťák
Příspěvky: 57
Registrován: 25 kvě 2009, 09:51

Re: Posilovac riadenia

Příspěvek od zdezajh »

StiefTomas píše:
SpiritWolker píše:vravel som, je tam poskodeny snimac ktory dava informacie do rj-serva kam otocis volantom (a prenasa aj vybracie z motora) najlepsie je vymenit cely posilovac riadenia a este predtym vymenit silentblok motora ktory prenasa vybracie z motora na riadenie

Presne takhle jsem to udelal.Nechal jsem to vymenit komplet a ted mi vymeni jeste ten silentblok.Je to ten jak je pod baterkou ze???

Ano,je to ten pod baterkou.
Odpovědět

Zpět na „Stilo“